reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka czerwcowej mamy

tak, tak te otulacze bambusowe czy jakieś mieszkanki materiałów zwane bambusowymi to po prostu kawałek materiału w różnych wymiarach, coś jak pielucha lub kocyk. mnie bardziej interesuje skład tego czegoś - czym się kierować przy zakupie?

taki co linkowała wyżej KikaRika właśnie mam, a teraz chciałam kupić 100% bambus kawałek obszytego materiału, który może być bardziej wielofunkcyjny
 
reklama
tak, tak te otulacze bambusowe czy jakieś mieszkanki materiałów zwane bambusowymi to po prostu kawałek materiału w różnych wymiarach, coś jak pielucha lub kocyk. mnie bardziej interesuje skład tego czegoś - czym się kierować przy zakupie?

taki co linkowała wyżej KikaRika właśnie mam, a teraz chciałam kupić 100% bambus kawałek obszytego materiału, który może być bardziej wielofunkcyjny
No to ja też chętnie bym się dowiedziała jak patrzeć na skład i co wybrać [emoji4]

Napisałam to pytanie na tej grupie z FB. Tam jest duuzo dziewczyn, to może znajdzie się jakaś która ogarnia temat [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Tu jest np. otulacz, w którego opisie podano, że jest to bambus 100% Link do: Otulacz bambusowy 100x100 cm
Ale podane jest też, że "może się pilingować w pierwszych praniach. " i żeby najlepiej prać w woreczkach do prania bielizny, żeby uniknąć uszkodzeń i zaciągnięć w pralce...
 
Link do: Tkanina bambusowa dla dzieci to sprzedażowy hit czy marketingowy kit? - CZAS RODZICA

Taki znalazłam artykuł. Więc w skrócie wychodzi na to, że trzeba spr czy tkanina ma certyfikat „OEKO-TEX Standard 100”, lub polski „Bezpieczny dla dziecka” oraz „Bezpieczny dla niemowląt”

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
dzięki @Effa84! czyli to nie jest jednak takie cudo jakby się wydawało na pierwszy rzut oka. marketing czyni cuda, eh...
 
fajne :) ja właśnie o ile się zdecyduję to jednak chyba kupię jakąś mieszankę bambusa i bawełny, z przewagą bambusa. odpuszczę raczej 100% bambus, który wydaje się mniej trwały, bardziej podatny na zniszczenia no i jest droższy...
 
Też jestem na etapie kompletowania wyprawki. Jeżeli chodzi o ubranka, dostałam ich całe mnóstwo od znajomych. W zeszły weekend kupiliśmy łóżeczko i materacyk. Planuje też dokupić komodę, by niezbędne rzeczy dziecka były w jednym miejscu. Resztę będziemy sukcesywnie kompletować pewnie przez kwiecień, by w maju i czerwcu mieć spokojniejszą głowę i czekać tylko na szczęśliwe rozwiazanie. ;)
 
reklama
Do góry