reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

polaa

Mamusia Kubusia&Wojtusia
Miasto
Leicester
Rozwiązania
0
ja bralam do szpitala 3 komplety:tak: 2 pajace, kilka body i koszulki:tak:
Bylam dwa dni z dzieckiem po porodzie i wszystko sie przydalo.

reklama

gkvip2505

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Witam
Ja jak rodzilam te 15lat temu to sie nic nie bralo dla dzieciatka:tak: jedynie ubranka na wyjscie ze szpitala ktore byly przywozone w dniu wyjscia i to wszystko. :-)

josie

Miasto
Krakow
Rozwiązania
0
matko boska czym sie rozni koszulka od kaftanika, i co to jest komplet i czy body to romper? :eek: kiedy body sie zaklada a kiedy pajacyk? :szok:

powiedzcie mi jak z praniem, specjalne proszki i plyny tylko wchodza w gre?

u kolezanki widzialam takie paski materialowe z flaneli , mniejsze niz pieluszka, takie podluzne, na ramie sobie kladla jak malego trzymala zeby buzie wytrzec, mysle ze bardzo przydatne

jestescie moim wybawieniem z tym watkiem, i buziak, mysle ze dla tych w pierwszej ciazy rady typu gdzie lepiej guziki, i czy zapinane czy nie sa baaardzo przydatne, wiec prosze dzielcie sie!!

gkvip2505

Rozwiązania
0
josie
Jesli chdzi o specjalne proszki to ja uzylam ich tylko do pierwszych kilku pran a potem zwykle, nie ma sensu przeplacac, bo tak naprawde zadnej roznicy w nich nie ma jedynie cena.
A co do tych pieluszek lub raczej sciereczek tez nie ma znaczenia co polozysz sobie na ramie kiedy dzieciatko bedziesz trzymac aby mu sie odbilo, moze to byc zwykla pieluch tetrowa czy flanelowa lub taka flanelowa sciereczka, wazne aby nie bylo wlochate.
Ja pajacyki bawelniane zakladalam na noc, a welurowe czyli te ladniejasze na dzien. komplet to chodzi chyba o kaftanik i spioszki ja osobiscie tylko kaftaniki uzywalam a spiochy mi nie podeszly ale innym sie sprawdzaja. Body rowniez nie uzywalam nie zdalo mi egzaminu ale wszystkie moje kolezanki mowily ze body to super rzecz - sama sie przekonasz co Tobie bedzie pasowalo a co nie. Napewno warto kupic i sprobowac.

Ostatnia edycja:

buziak

Rozwiązania
0
ja bralam do szpitala 3 komplety:tak: 2 pajace, kilka body i koszulki:tak:
Bylam dwa dni z dzieckiem po porodzie i wszystko sie przydalo.
to może ja ciągle myślę razy dawa:-D:-D

a na poważnie u nas lezy sie dłużej, i ja licze wszystko ile spiochów i body - to licze jako komplet czy zestwa do ubrania;-)

Ostatnia edycja:

buziak

Rozwiązania
0
josie - to cieszę się ze myśląc o tym wątku pomogłam nie tylko sobie:-D:-D
Nie ma ustalonych zasad kiedy co sie zakłada. Jak Ci gkvip napisała, kazda chwali sobie co innego;-) Ja kaftaników miałam mało i praktycznie ich nie nosilismy, tez wolałam body. Pajacyki miałam tylko dwa /na dwoje dzieci bo dostałam je w prezencie:tak:
Metoda prób i błędow - co Ci podejdzie, co bedzie sie lepiej podobało to bedziesz zakładac zawsze i wszedzie:-)

KamilaLublin

♥Zakochana w synach♥
Miasto
Lublin
Rozwiązania
0
macku - podgrzewacza nie miałam, ale chłopcy maja 5lat i pupki podcierają chusteczkami, które w zimę są poprostu przerazające:baffled:

Jak ktos kąpie dziecko w oilatum to juz nie używa oliwki, ale wpisze i to i to..

przyznać się - kto używał przewijaka???

apropos - Kamila po co do szpitala oliwka???
pamiętam jak niektóre dzieci urodziły się i miały bardzo suchą skórę i położne wtedy tym mamom kazały smarować oliwką codziennie rano i wieczorem

sicilpol

Ma-Ma!
Rozwiązania
0
Ja dla nowych mam znalazlam cos takiego:

BODY - takie jak dla nas. Koszulka z długim lub krótkim rękawkiem zapinana w kroku na zatrzaski. Przydatne, bo db trzymają pieluszkę.

ŚPIOCHY i PAJACE - miałam najwięcej kłopotów z odróżnieniem, ale w końcu doszłam do wniosku, że PAJACE to tak jakby kombinezon jednoczęściowy z rękawkami (góra połączona z dołem). ŚPIOCHY - też góra z dołem, ale bez rękawków, na takie szeleczki, z reguły wkłada się pod nie KAFTANIKI lub właśnie BODY. Widziałam wiele wariacji ŚPIOCHÓW i PAJACÓW: zapinane przy szyi z przodu, z tyłu, z doszytymi jakby stópkami albo bez (wtedy wkładasz skarpetki), z zapięciem w kroku wzdłuż obydwu nóżek, albo wzdłuż całego korpusu i jednej nogawki.

No i RAMPERS - dla mnie najkrócej - tak jakby ogrodniczki z krótkimi nogawkami. I też może być na szeleczki albo z rękawkiem. Wtedy wygląda jak BODY z przedłużonymi nogawkami (taki staromodny, marynarski kostium kąpielowy dla mężczyzn z lat 30
)

Ja zas prosze o wytlumaczenie, jak to jest z tymi pampersami,
Ile kupic newborn/newbaby w rozmiarze 1?
Potem do odpadniecia pepka, nadal te z wycieciem, ale w rozmiarze 2? Czy juz bez wyciecia w rozmiarze 3:eek:

buziak

Rozwiązania
0
pamiętam jak niektóre dzieci urodziły się i miały bardzo suchą skórę i położne wtedy tym mamom kazały smarować oliwką codziennie rano i wieczorem

co szpital to inaczej;-)
w IMiD był szpitalny oilatum, kosmetyki nivea, i z tego co wiem to iles pieluszek dziennie przysługuje na dziecko, ale to nie wiem bo my nie braliśmy..

Sicilpol - z tym wycięciem to są chyba tylko 1, wiekszych rozmiarów nie ma. Nie wiem ile kupic, bo nie wiem ile w paczce jest tych pieluch ale pępuszek to jakos koło tygodnia i odpada;-)

Ostatnia edycja:
reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
futrzakowa Lista rzeczy niezbednych potrzebnych i praktycznych-czyli wyprawka według marcówek Archiwum mam marcowych'11 2877
KasiaKar Wyprawka - czyli zakupowe szaleństwo Styczniowe mamy 2021 59
MamaT Wyprawka czyli szaleństwo na zakupach Grudniowe mamusie 2019 662
Silje1008 Wyprawka dla Naszych maluchów:) czyli co polecamy :) Czerwcowe mamy 2019 59
Trixi Wyprawka dla wrzesniowego malucha czyli HITY i KITY :) Dzieci urodzone we wrześniu 2011 1514
Ż Wyprawka Październikowe mamy 2020 0
Ż Wyprawka Wrześniowe mamy 2020 0
M Wyprawka dla bliźniąt BB położna radzi mamom 4
M Wyprawka dla bliźniąt Listopadowe mamy 2020 7
KasiaKar Wyprawka Stycznióweczki 2021 539
L Pierwszy poród - wyprawka do szpitala Potrzebuję porady 18
katee.kay Wyprawka - zakupy, linki, polecajki Listopadowe mamusie 2020 863
G Wyprawka dla blizniakow Mamusie bliźniat, trojaczków i... 11
AnSalie Wyprawka :) Forum Główne 0
Paulina31 Wyprawka... Kiedy? Potrzebuję porady 18
Paulianna89 Wyprawka Sierpnióweczki 2020 18
Truskaweczka2017 Wyprawka Wrześniówki 2020 4534