reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

reklama
matko boska czym sie rozni koszulka od kaftanika, i co to jest komplet i czy body to romper? :eek: kiedy body sie zaklada a kiedy pajacyk? :szok:

powiedzcie mi jak z praniem, specjalne proszki i plyny tylko wchodza w gre?

u kolezanki widzialam takie paski materialowe z flaneli , mniejsze niz pieluszka, takie podluzne, na ramie sobie kladla jak malego trzymala zeby buzie wytrzec, mysle ze bardzo przydatne

jestescie moim wybawieniem z tym watkiem, i buziak, mysle ze dla tych w pierwszej ciazy rady typu gdzie lepiej guziki, i czy zapinane czy nie sa baaardzo przydatne, wiec prosze dzielcie sie!!

Kaftaniki od koszulek różnią się tym że są zawijane na tył a koszulka wkładane przez głowke mi osobiscie kafatniki nie przypadły do gustu bo się podwijaja zawijają itp najlepsze dla mnie były body w połeczeniu ze śpiochami a cudo i mega wygodne to pajace

Ja dla nowych mam znalazlam cos takiego:

BODY - takie jak dla nas. Koszulka z długim lub krótkim rękawkiem zapinana w kroku na zatrzaski. Przydatne, bo db trzymają pieluszkę.

ŚPIOCHY i PAJACE - miałam najwięcej kłopotów z odróżnieniem, ale w końcu doszłam do wniosku, że PAJACE to tak jakby kombinezon jednoczęściowy z rękawkami (góra połączona z dołem). ŚPIOCHY - też góra z dołem, ale bez rękawków, na takie szeleczki, z reguły wkłada się pod nie KAFTANIKI lub właśnie BODY. Widziałam wiele wariacji ŚPIOCHÓW i PAJACÓW: zapinane przy szyi z przodu, z tyłu, z doszytymi jakby stópkami albo bez (wtedy wkładasz skarpetki), z zapięciem w kroku wzdłuż obydwu nóżek, albo wzdłuż całego korpusu i jednej nogawki.

No i RAMPERS - dla mnie najkrócej - tak jakby ogrodniczki z krótkimi nogawkami. I też może być na szeleczki albo z rękawkiem. Wtedy wygląda jak BODY z przedłużonymi nogawkami (taki staromodny, marynarski kostium kąpielowy dla mężczyzn z lat 30
icon_biggrin.gif
)




Ja zas prosze o wytlumaczenie, jak to jest z tymi pampersami,
Ile kupic newborn/newbaby w rozmiarze 1?
Potem do odpadniecia pepka, nadal te z wycieciem, ale w rozmiarze 2? Czy juz bez wyciecia w rozmiarze 3:eek:

Ja miałam pampersy bez wyciącia tylko się tą przednią część delikatnie podwija i na początek miałam
1 bo Kamil był malutki
 
Ja zas prosze o wytlumaczenie, jak to jest z tymi pampersami,
Ile kupic newborn/newbaby w rozmiarze 1?
Potem do odpadniecia pepka, nadal te z wycieciem, ale w rozmiarze 2? Czy juz bez wyciecia w rozmiarze 3:eek:
Sicilpol ja kupie tylko 2paczki w 1 rozmiarze, potem juz 2 . bo one sa i tak od 3 kg wiec raczej mniejszych dzieci nie bedziemy miec o ile w terminach porodzimy:)ja mialam ostatnio za duzo 1 bo maly sie urodzil 4kg i 60 cm i byly za ciasne. te z wycieciem sa tylko z Happy,i w rozmiarze 1 , zreszta jakich nie kupisz to beda dobre bo zawijasz je i tyle. u nas na dobre 5 szt w szpitalu przynosili, czy sie chcialo czy nie:)kladly pielegniarki rano na przewijaku

Buziak super ze te zdjecia wstawilas, tak rzeczywiscie najlatwiej wytlumaczyc :)

co do oliwki to ja musialam juz w szpitalu miec chociaz mlody byl w balneum kapany, przez to ze go przenosilam to mial skore jak waz, normalnie luski mu odpadaly takie suche dobry miesiac i musialam go ciagle smarowac...ale oliwka moze byc w domu a jak bedzie taka sytuacja to zawsze ktos przywiezie zeby nie pakowac pol domu do torby :D

Ja komody nie mialam bo miejsca nie mialam. dlatego ten na lozeczko kupilam . a mlody pozniej zrobil sobie z niego oslone przeciwsloneczna jak spal:cool: tzn jak juz byl wiekszy i kladlam go spac to sobie go nad glowe przesuwal i mial ciemniej :-D ale to jak prawie 2 latka mial :D

No i co do ilosci to i tak kazda bedzie miec w koncu za duzo :p ja te na 56 rozmiar wiekszosc mialam z lumpka takiego fajnego bo kasy nie mialam, ale sa takie ladne ze jeszcze sie przydadza. no i mialam kolo 10 szt i wszytkie byly noszone mimo ze mlody mial 60 cm to nosil te na 56 bo na poczatku dzieci sa przykurczone po porodzie. 2 komplety to na jeden dzien za malo moim zdaniem, wo wystarczy ze mu sie uleje i trzeba przebieac, a jeszcze w nocy w czyms musi spac. Rafal jak mial 2 tyg to zaczal chlustac na pol pokoju wiec szlo duuzo ubran bo co chwile brudny byl:(
 
to zakładamy, ze w szpitalu jest sie 4/5 dni - liczę po 2szt na dzien to jak nic wychodzi 8czy 10... tak sie bierze?
kurcze mi tylko o ten szpital chodzi, bo nie wiem..
Co prawda jakby było za mało to mi P zawsze dowiezie:-) ale tak z założenia ???

zresztą szpitalną ilosc kazda inaczej zakłada bo jedna moze lezec dwa dni druga 5... :tak:
 
Buziak dokladnie bo np u nas po sn wychodzi sie po 3 dniach a po cc po 5. ja lezalam 8 bo mi nie poszlo:sorry: ja wezme po 2 na kazdy dzien, rodzina bedzie dowozic w razie czego. tylko tym razem welurowych pajacow nie wezme heheh bo tam jest gorraco:/zreszta w czerwcu to nawet nie bede kupowac takich co ja za glupoty dzisiaj gadam ehh:rofl2:
 
Blond 20 - i tak jest chyba najrozsądniej:-)

tylko na ile dni zakładasz że sie położysz???:-D:-D

żartuję :rofl2:


koło 8sztuk sie nada :cool::cool:
 
U mnie w szpitalu na czas pobytu, szpital ubiera dzieciaczki sam:-) Także jak zobaczyłam pierwszy raz syna to był ubrany w różowe body :-D

Ja z doświadczenia polecam wam takie siatkowane gacie, do kupienia w aptece. Ich zadaniem jest przytrzymywanie tych wielkich pieluch które nosimy po porodzie. Są w pełni przepuszczalne, łatwo się piorą i są tanie :-D Nie gniotą i w ogóle same zalety ;-)
 
Buziak jak ja zaczne zakladac ile dni to wogole w domu zostane:) Veritaserum sa 2 rodzaje tych majtek siatkowych takie jednorazowe i wielorazowe. te jednorazowe sa sztuczne i nam nie pozwolili w szpitalu ich miec (chyba flizelinowe czy jakos tak) tylko takie normalne siatkowe co je prac mozna normalnie.
 
reklama
No właśnie co szpital to inaczej:tak:
Buziak ja wlasnie wiem, ze u nas sie szybko wychodzi bo po cc juz po 48 godz a po naturanym kilka godzin jak sie nie mialo znieczulenia:tak:
lepiej sobie wziąść więcej ciuszków niż za mało, chociaż zawsze może ktos przywieźć;-)

m@dzia a ja mialam koszulkie nie wkladane prze glowke, tzw. kopertki:tak: i z nich bylam zadowolona :)
 
Do góry