reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

Tu na szczęście mogę sobie wziąć do szpitala taki strój jaki mi jest najwygodniejszy i będzie to oczywiście PIŻAMA!!!! a nawet dwie,
Jak już Wam pisałam każde łóżko jest oddzielone parawanem i jak jest obchód - choćby tylko z mierzeniem temp. to do każdej pacjentki położne podchodząc, zasłaniają parawan.
A ubiera sie to, w czym Ci jest wygodnie, bo masz sie dobrze czuć.
Klapki jedne sobie wzięłam do chodzenia po szpitalu, a drugie, takie najzwyklejsze, żeby mieć pod prysznic.


Zazdroszczę takiego podejścia do pacjentki w szpitalu. No i jeszcze swoboda co do "stroju". Marzę o tym aby pozwolili mi założyć pidżamę. Jak tylko zajadę od razu zapytam (bo w końcu będzie cc) czy jak już wyjmą cewnik to czy będę mogła ją założyć i K. mi przywiezie następnego dnia.
 
reklama
klusia tak jak już któraś dziewczyna napisała jest to worek na czyste pieluszki żeby mieć do nich łatwy dostęp, mój ma sznureczki i wisi na łóżeczku :tak: jak twój nie ma to może sama doszyj bo to raczej nic trudnego

kochane powiedzcie/podpowiedzcie co z pościeli dajecie do łóżeczka? chodzi mi o dwie rzeczy - 1. robi się co raz cieplej więc kołdra raczej odpada ale czy sam kocyk wystarczy? może cienki śpiworek + kocyk? a może różek? 2. chodzi mi o poduszkę bo wiadomo że takim maluszkom się nie daje ale co z klinem? dajecie? od czego to zależy?
 
Kasia, ja z poduszki i koldry zrezygnuje. Mam klin, ale wlasnie nie wiem, czy go uzywac...moze dopiero jesli Malemu zacznie sie ulewac jakos uporczywie. A do okrycia - rozek lub spiworek lub kocyk. Jeszcze nie wiem, w czym moj synek bedzie czul sie najlepiej...
Moze jakas doswiadczona juz Mama sie jeszcze wypowie w tym temacie? :tak:
 
Kasia, hatszept ja klin koniecznie pod materacyk daję. Poduszka to raczej dla ozdoby ( taki naleśnik) a kołderkę na noc będę używać. Marcela urodziłam w sierpniu i w dzień spał tylko w bodziaku pod pieluszką tetrową. Ale no noc to lubił jak go cieniutkim kocykiem opatulałam tak jak w rożku i na to kołderka ( ale tylko do połowy ciałka) i tak mu było dobrze.
Ale każdy maluszek jest inny ;)
 
Kasia, ja z poduszki i koldry zrezygnuje. Mam klin, ale wlasnie nie wiem, czy go uzywac...moze dopiero jesli Malemu zacznie sie ulewac jakos uporczywie. A do okrycia - rozek lub spiworek lub kocyk. Jeszcze nie wiem, w czym moj synek bedzie czul sie najlepiej...
Moze jakas doswiadczona juz Mama sie jeszcze wypowie w tym temacie? :tak:
Mój urodził się w połowie marca to była cienka kołderka, później śpiworek, ale teraz to sama się zastanawiam...Mam rożki,kołdrę,kocyki i nie wiem...chyba wyjdzie w praniu...
 
Ja kupiłam kocyk i rożek, w zależności od temperatury (rożek na chłodniejsze noce, chociaż lato ma być ciepłe). Z zakupem kołdry i poduszki jeszcze długo się wstrzymam.
 
ja mam różnej grubości kocyki, mam też pościel, a w praniu wyjdzie co i jak, będzie to na pewno uzależnione od pogody, ale mam wszystko po Szymku więc coś się dobierze ;P klina nie używałam. Tzn używałam dużego segregatora pod materac jak Szymek był starszy (9 m-cy) i miał katar, to żeby mu się lepiej oddychało. A tak to na płasko. Chociaż cieniutką poduszkę chyba mu dałam dość szybko. A kołderką go przykrywałam w nocy jak wrzesień przyszedł. Szymek miał wtedy 2 m-ce.
 
Ja mam pościel do łozeczka, rozki, spiworek i kocyki (roznej grubości), tutaj nie ma takich jak upalow jak w PL wiec mozliwe, ze bedzie spal pod kolderką ale okaze sie w praniu tak jak piszecie:tak: poduszeczkę mam po Kubie taką cieniutka, ze od razu podloze pod główkę, Kuba mial od razu ae naprawde cieniutenka taka specjalna dla noworodków chyba:-D
 
dzięki kobietki :-)
może spróbuję ten klin dać pod poduszkę i zobaczymy a ta moja podusia to też taka w zasadzie płaska ale podobno i tak nie wskazana na początku więc nie będę jej pchać do łóżeczka na siłę
a co do przykrycia to ja też mam i kocyki i pieluszki i śpiworki i rożki i kołdrę więc chyba tak jak piszecie będziemy eksperymentować :tak:
a jak myślicie czy takie zestawy do szpitala mogą być dla maleństwa (mam mieć trzy komplety) i pomijam kwestię czapeczka/niedrapki/skarpetki - body z długim rękawem czy lepiej kaftanik ze względu na pępuszek + śpioch czy lepiej pajac
 
reklama
Kasia u mnie w szpitalu dla dzidziusia dają kaftanik i śpioszki. Ja biorę dla małego 3 komplety koszulka+śpioszki. A do domku koszulka+kaftanik+śpioszki+czapeczka+niedrapki. Zabieram w razie czego jeszcze dresik bo nie wiadomo jaka będzie pogoda.
Niby położne w szpitalu odradzają body bo do badania lepiej im kaftanik zdejmowac.
 
Do góry