reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

ok, to wpisujemy tutaj :)

to ja dodam:

Mebele/ przedmioty większe (dla tych co od zera):
- wózek
- łóżeczko + materac+ prześcieradło i ewentualnie cienka pościel
- lozeczko turystyczne
- przewijak + materacyk do niego
- poszewka do przewijaka
- wanienka
- chusta/nosidełko
- leżaczek/bujaczek
- komódka z szufladami

Dla dzidzi kosmetyki/higiena
- Oilatum Soft, Oilan lub Emolium
- reczniczek z kapturkiem
- butelki 0+
- pojemniki do przechowywania/mrozenia mleka
- sterylizator
- podgrzewacz
- ew. smoczek
- krem na odparzenia
- frida lub katarek do nosa
- sol fizjologiczna do noska
- proszek do prania ciuszkow
- patyczki do uszu/noska dla niemowlat
- szczoteczka do wlosow
- termometr
- kremik z wysokim filtrem (czerwiec)

ja zas prosze o ladna i najlepiej szczegolowa liste ciuszkow, bo glupia jestem wsrod tych spioszkow, pajacykow, body, rompersow :eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny ile ciuszkow minimalnie??
Napisze, ze i tak kazda z nas bedzie miala bardzo dużo:tak:

Ja przy Kubie mialam na początek o wiele za duzo i teraz dzieki temu mam duzo nowych dla Maleństwa:tak:
Tych najmniejszych rozmiarów nie kupujcie za dużo, naprawde dzieciatko szybko wyrasta:tak:
Ja mysle, że na początek wystarczy z rozmiaru 56 i 62cm po 6-8 sztuk (pajace, komplety plus body) ale każda z nas i tak zrobi po swojemu:-)

Tak jak pisze Kamila w niektorych szpitalach sa potrzebne ciuszki dla dziecka:tak: U mnie byl wybor i ja chcialam mieć swoje, wzielam 3 komplety (spiochy plus kaftanik), pajace x2 i kilka par body plus koszulki:tak: Niezbedne czapeczki i Niedrapki:tak::tak:
Wiadomo, pewnie kazda z nas albo i wiekszosć bedzie korzystala a pampersow, co nie?? ale warto miec też zwykle pieluchy, chociaz jakby sie dziecku ulało czy podlozyc pod głowkę ale to pewnie każda wie:) ja mialam na począttku też kilka sztuk pieluch flanelowych i w to wycieralam Kubę po kapieli, wydawaly mi sie milsze niż reczniki:tak:

edit. napisalam tak na szybko co myslalam a teraz napisze liste ciuszkow jakie ja mialam jak rodzilam Kubę;

body 56, 62, 68cm - ok. 30 sztuk (za dużo), proponuje z kazdego rozmiaru po kilka sztuk, 6-8 najlepiej.

Pajace te same rozmiary mniej wiecej tyle samo (byly dla mnie wygodniejsze niz komplety)

komplety kilkanascie sztuk z kazdego rozmiaru dlatego mam teraz duzo nowych

koszulki(kopertki) kilka sztuk (wolalam zdecydowanie body) ale kazda woli co innego :)

skarpeteczki

niedrapki

czapeczki
po kapieli, mialam ich dość sporo i polecam, ja w sumie rodzilam w listopadzie ale mysle, ze nawet w czerwcu po wieczornej kapieli zaloże malenstwu :) u nas nie ma takich upałow jak w Polsce.

Oprocz tego z ciuszkow mialam czapeczki na spacery, kilka "wyjsciowych" ciuszków:-D (oczywiscie nie podaje rzeczy na zimę:)).

Moge jeszcze napisać, ze ja najbardziej lubilam ubrac Kube po domu w pajaca, jak dla mnie najwygodniejsze, aha!! Nie wszystkie spiochy sa rozpinane w kroku, radze zwracac na to uwagę bo sciaganie za kazdym razem całkowicie spiochow moze byc denerwujace ;)
 
Ostatnia edycja:
ja bede miec tak po 8 kompletow body na krotki(rodzimy w czerwcu wiec dlugiego nie kupuje) plus pajacyk albo plus spiochy na cieplejszy dzien zeby bylo na krotki rekaw. zadnych pie****** kaftanikow ktore sie podwijaja ani koszulek , bo sie wsciec mozna. jakis geniusz wymyslil pajacyki hehe. wszystko rozpinane z przodu , bo chocbby nie wiem jakie by piekne bylo to nie kupie wiecej z guzikami na plecach:eek: nie dosc ze ciezko ubrac w to dziecko to jeszcze odciska sie mu na pleckach.
jak dla mnie najzwyklejsza waninka bez tych hamakow i innych przeszkadzaczy jest najlepsza.
bujaczek niezastapiony.
mata edukacyjna pozniej troszke
 
Ja na początku używałam tylko kaftaniki i byłam bardzo zadowolona :-)
ooo prosze to moze ja cos nie tak je zakladalam ale mnie trafialo z nimi. w koncu je ciagle produkuja to znaczy ze ludzie je kupuja. do czego je zakladalas?? bo ja pod spiochy i sie podwijalo co chwile:/moze jako taka bluza na wierch byloby ok ale jak dla mnie pod spod to tylko body
 
ooo prosze to moze ja cos nie tak je zakladalam ale mnie trafialo z nimi. w koncu je ciagle produkuja to znaczy ze ludzie je kupuja. do czego je zakladalas?? bo ja pod spiochy i sie podwijalo co chwile:/moze jako taka bluza na wierch byloby ok ale jak dla mnie pod spod to tylko body

Ja rodziłam w czerwcu, było strasznie gorąco, zakładałam je na gołe ciałko + półśpiocha.

Kaftaniki używałam tylko na początku, potem to już tylko body.
 
dziewczyny haloooo
wiadomo, ze piszemy orientacyjną listę;-)

np ja wpisałam na liscie klapki pod prysznic (bo do szpit biory tylko takie w kt moge wejsc pod prysznic i po szpit je umyc), a Kamila dodaje tez papucie nie pod prysznic:happy: Wiadomo, ze nikt nie bedzie brał dwóch par tylko kazda weźmie jakie chce tak???
To samo z kaftanikami - mozemy je wpisac na liste nawet jeśli blond20 pisze że są pie....ne :happy: bo kasia je lubi.. Ilosci podajemy na oko, kazdy kupi ile chce. Ja nie uznaję żadnych "pachnących woreczków na pieluchy", ale jesli komus lista ma o nich przypomniec to moge je wpisać:-)
Więc proszę o lekkie przymrózenie oka:-):-)
 
reklama
Mam pytanie trochę z innej beczki - jak często zmienia się dziecku pieluszkę/pampersa? Ile pieluszek dziennie się zużywa?


buziak masz oczywiście racje, ale dla mnie jako kompletnie zielonej w temacie też się przydają takie dyskusje - poznaję dany temat z dwóch perspektyw!

I piszcie proszę o wszystkim, bo ja np w życiu nie słyszałam o podgrzewaczu do chusteczek, a tu proszę. Może i pachnące woreczki mi do gustu przypadną ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry