reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WYPRAWKA - czyli rzeczy potrzebne dla dzidzi i mamy ;)

ja bralam do szpitala 3 komplety:tak: 2 pajace, kilka body i koszulki:tak:
Bylam dwa dni z dzieckiem po porodzie i wszystko sie przydalo.
 
reklama
Witam
Ja jak rodzilam te 15lat temu to sie nic nie bralo dla dzieciatka:tak: jedynie ubranka na wyjscie ze szpitala ktore byly przywozone w dniu wyjscia i to wszystko. :-)
 
matko boska czym sie rozni koszulka od kaftanika, i co to jest komplet i czy body to romper? :eek: kiedy body sie zaklada a kiedy pajacyk? :szok:

powiedzcie mi jak z praniem, specjalne proszki i plyny tylko wchodza w gre?

u kolezanki widzialam takie paski materialowe z flaneli , mniejsze niz pieluszka, takie podluzne, na ramie sobie kladla jak malego trzymala zeby buzie wytrzec, mysle ze bardzo przydatne

jestescie moim wybawieniem z tym watkiem, i buziak, mysle ze dla tych w pierwszej ciazy rady typu gdzie lepiej guziki, i czy zapinane czy nie sa baaardzo przydatne, wiec prosze dzielcie sie!!
 
josie
Jesli chdzi o specjalne proszki to ja uzylam ich tylko do pierwszych kilku pran a potem zwykle, nie ma sensu przeplacac, bo tak naprawde zadnej roznicy w nich nie ma jedynie cena.
A co do tych pieluszek lub raczej sciereczek tez nie ma znaczenia co polozysz sobie na ramie kiedy dzieciatko bedziesz trzymac aby mu sie odbilo, moze to byc zwykla pieluch tetrowa czy flanelowa lub taka flanelowa sciereczka, wazne aby nie bylo wlochate.
Ja pajacyki bawelniane zakladalam na noc, a welurowe czyli te ladniejasze na dzien. komplet to chodzi chyba o kaftanik i spioszki ja osobiscie tylko kaftaniki uzywalam a spiochy mi nie podeszly ale innym sie sprawdzaja. Body rowniez nie uzywalam nie zdalo mi egzaminu ale wszystkie moje kolezanki mowily ze body to super rzecz - sama sie przekonasz co Tobie bedzie pasowalo a co nie. Napewno warto kupic i sprobowac.
 
Ostatnia edycja:
ja bralam do szpitala 3 komplety:tak: 2 pajace, kilka body i koszulki:tak:
Bylam dwa dni z dzieckiem po porodzie i wszystko sie przydalo.

to może ja ciągle myślę razy dawa:-D:-D

a na poważnie u nas lezy sie dłużej, i ja licze wszystko ile spiochów i body - to licze jako komplet czy zestwa do ubrania;-)
 
Ostatnia edycja:
josie - to cieszę się ze myśląc o tym wątku pomogłam nie tylko sobie:-D:-D
Nie ma ustalonych zasad kiedy co sie zakłada. Jak Ci gkvip napisała, kazda chwali sobie co innego;-) Ja kaftaników miałam mało i praktycznie ich nie nosilismy, tez wolałam body. Pajacyki miałam tylko dwa /na dwoje dzieci bo dostałam je w prezencie:tak:
Metoda prób i błędow - co Ci podejdzie, co bedzie sie lepiej podobało to bedziesz zakładac zawsze i wszedzie:-)
 
macku - podgrzewacza nie miałam, ale chłopcy maja 5lat i pupki podcierają chusteczkami, które w zimę są poprostu przerazające:baffled:

Jak ktos kąpie dziecko w oilatum to juz nie używa oliwki, ale wpisze i to i to..

przyznać się - kto używał przewijaka???


apropos - Kamila po co do szpitala oliwka???

pamiętam jak niektóre dzieci urodziły się i miały bardzo suchą skórę i położne wtedy tym mamom kazały smarować oliwką codziennie rano i wieczorem
 
Ja dla nowych mam znalazlam cos takiego:

BODY - takie jak dla nas. Koszulka z długim lub krótkim rękawkiem zapinana w kroku na zatrzaski. Przydatne, bo db trzymają pieluszkę.

ŚPIOCHY i PAJACE - miałam najwięcej kłopotów z odróżnieniem, ale w końcu doszłam do wniosku, że PAJACE to tak jakby kombinezon jednoczęściowy z rękawkami (góra połączona z dołem). ŚPIOCHY - też góra z dołem, ale bez rękawków, na takie szeleczki, z reguły wkłada się pod nie KAFTANIKI lub właśnie BODY. Widziałam wiele wariacji ŚPIOCHÓW i PAJACÓW: zapinane przy szyi z przodu, z tyłu, z doszytymi jakby stópkami albo bez (wtedy wkładasz skarpetki), z zapięciem w kroku wzdłuż obydwu nóżek, albo wzdłuż całego korpusu i jednej nogawki.

No i RAMPERS - dla mnie najkrócej - tak jakby ogrodniczki z krótkimi nogawkami. I też może być na szeleczki albo z rękawkiem. Wtedy wygląda jak BODY z przedłużonymi nogawkami (taki staromodny, marynarski kostium kąpielowy dla mężczyzn z lat 30
icon_biggrin.gif
)




Ja zas prosze o wytlumaczenie, jak to jest z tymi pampersami,
Ile kupic newborn/newbaby w rozmiarze 1?
Potem do odpadniecia pepka, nadal te z wycieciem, ale w rozmiarze 2? Czy juz bez wyciecia w rozmiarze 3:eek:
 
pamiętam jak niektóre dzieci urodziły się i miały bardzo suchą skórę i położne wtedy tym mamom kazały smarować oliwką codziennie rano i wieczorem


co szpital to inaczej;-)
w IMiD był szpitalny oilatum, kosmetyki nivea, i z tego co wiem to iles pieluszek dziennie przysługuje na dziecko, ale to nie wiem bo my nie braliśmy..

Sicilpol - z tym wycięciem to są chyba tylko 1, wiekszych rozmiarów nie ma. Nie wiem ile kupic, bo nie wiem ile w paczce jest tych pieluch ale pępuszek to jakos koło tygodnia i odpada;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry