reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla grudniowego dzidziusia

Dołączył(a)
10 Kwiecień 2022
Postów
5
Cześć dziewczyny! Piszę z prośbą o pomoc i poradę, co przygotować i w co się zaopatrzyć na przyjście na świat malucha w grudniu? Czasu coraz mniej, a ja mam wrażenie, ze atakowana reklamami zewsząd sama się gubię, co tak naprawdę jest potrzebne 🙈 Dodam, że to moje pierwsze dziecko i nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad noworodkiem. Do tej pory kupiłam jedynie przewijak, dostałam kilka ubranek i jedną miękką grzechotkę. Łóżeczko, a konkretnie dostawkę z Chicco planuje kupić w listopadzie razem ze składaną wanienką. Pomóżcie proszę i napiszcie co jest niezbędne i co muszę w przeciągu tych dwóch miesięcy kupić, żeby być gotowa na grudzień z nowym członkiem rodziny :) Pozdrawiam ciepło wszystkie mamy ♥
 
reklama
Jezeli chodzi o garderobę to moja lista :
-Kombinezon (najlepiej od razu z rękawiczkami, jezeli nie, to mozna dokupić osobno)
- chustka (na zatrzask lub rzep) / kołnierz
- czapka zasłaniająca uszy
I na zewnątrz to chyba wszystko
 
Od razu mówię że u mnie nie znajdziesz żadnych śpiochów, kaftaników itp tylko praktyczne ubrania.
Reszta ubranek :
- pajacyki, najlepiej na zamek
- body na długi rękaw
- body na krotki rękaw
- spodnie ze stopkami
- skarpetki
- bluza rozpinana (bez kaptura!) / sweterek rozpinany
I to jest absolutne minimum które w zupełności wystarczy :)
Nie ma co szalec z ilością, na pocztek wystarczy doslownie po kilka sztuk. U mnie np królowały pajace :) kocham pajace.
 
Kombinezon na dwór typu worek z rączkami. Wiele dzieci nie cierpi ubierania. Docenisz bardzo to, że za każdym razem nie musisz wciskać wiercących się nóżek w nogawki.
Do spania w łóżeczku rożek bądź śpiworek (kup najmniejszy, nie na zapas!). Pieluszki tetrowe jakieś 5 szt. Przydają się już na porodówce, kiedy dziecko np ulewa wodami płodowymi.
Ręcznik z kapturkiem. Pepco ma przyzwoitej jakości, z Sinsay są cienkie ale również chłonne. Ja miałam 3 szt.
 
Cześć dziewczyny! Piszę z prośbą o pomoc i poradę, co przygotować i w co się zaopatrzyć na przyjście na świat malucha w grudniu? Czasu coraz mniej, a ja mam wrażenie, ze atakowana reklamami zewsząd sama się gubię, co tak naprawdę jest potrzebne 🙈 Dodam, że to moje pierwsze dziecko i nie mam żadnego doświadczenia w opiece nad noworodkiem. Do tej pory kupiłam jedynie przewijak, dostałam kilka ubranek i jedną miękką grzechotkę. Łóżeczko, a konkretnie dostawkę z Chicco planuje kupić w listopadzie razem ze składaną wanienką. Pomóżcie proszę i napiszcie co jest niezbędne i co muszę w przeciągu tych dwóch miesięcy kupić, żeby być gotowa na grudzień z nowym członkiem rodziny :) Pozdrawiam ciepło wszystkie mamy ♥
Ogólnie to jeszcze różne kosmetyki do pielęgnacji i podstawową apteczkę (może się przydać z czasem). Tj. coś do kąpieli, krem na odparzenia, aspirator do nosa, woda morska do nosa, szczoteczka do ciemieniuchy, pieluchy tetrowe, ręcznik kąpielowy, zestaw do paznokci, octepisept, witamina D, czopki przeciwbólowe :)
 
Ogólnie to jeszcze różne kosmetyki do pielęgnacji i podstawową apteczkę (może się przydać z czasem). Tj. coś do kąpieli, krem na odparzenia, aspirator do nosa, woda morska do nosa, szczoteczka do ciemieniuchy, pieluchy tetrowe, ręcznik kąpielowy, zestaw do paznokci, octepisept, witamina D, czopki przeciwbólowe :)
Jeszcze można dopisać smoczki, butelki (zależy jak planujesz karmić). Może laktator. Może szumiś albo jakaś inna zabawka z miłymi melodiami do zasypiania. Z droższych rzeczy można też uzbroić się w monitor oddechu i elektroniczną nianie :)
 
Warto też się zastanowić, albo wypracować sobie co będzie dla Ciebie lepsze przy przewijaniu. Czy miseczka z ciepłą wodą i watki, czy chusteczki nawilżane. Jeżeli te drugie to polecam jakieś ze składem z 99% wodą. Trzeba mieć na uwadze, że taka zimna chusteczka może być trochę nieprzyjemna dla małego dzidziusia.
Piszę to bo masz ten zapas czasu żeby pobuszować w promocjach i zrobić sobie zapas tych rzeczy (i np. też pampersów) w różnych promocjach różnych sklepów. Ostatnio to jak zmieniała się cena Whaterwhipesów w Rossmanie to był szok. Wzrost o około 7 zł na paczce w przeciągu kilku miesięcy.
 
reklama
Ja bym kupiła :
1. Kombinezon zimowy w rozmiarze 56, rozpinany na 2 nogawki.
2. Czapka zawiązywana.
3. Zależy, jak ciepło masz w domu. Ja w zimie potrzebowałam dużo body z krótkim rękawkiem i śpiochów rozpinanych w kroku. 2 cieplejsze pajace, żeby w samochodzie wozić. Na 20+ minut jazdy samochód nagrzewaliśmy wcześniej, więc dzidzia nie jeździła w grubym kombinezonie.
4. Z 3 paczki różnych pieluszek. Żeby nie takie same, bo dziecku może nie pasować.
5. Płyn do kąpieli od pierwszych dni życia.
6. Chusteczki nawilżane.
7. Kilka pieluszek tetrowych.
8. Krem na odparzenia.
9. Witamina D w kropelkach (te wykręcane powodowały u moich maluchów problemy z brzuszkiem).
10. Wózek.
11. Fotelik-łupina do samochodu.
12. 2-3 kocyki.
13. Butelka.
14. Jeśli zamierzasz karmić piersią to jeszcze laktator. Potrzebny szczególnie na początku, więc lepiej kupić wcześniej.
15. Przy karmieniu piersią miałam jeszcze taką maść ochronną do brodawek, ale nie pamiętam, jak się nazywała. W każdym razie pomagała zanim się piersi przyzwyczaiły do ssaka.
16. Kilka podkładów do przewijania. Używałam jak trzeba było przewinąć dziecko u lekarza czy znajomych.

Zabawki czy karuzele do łóżeczka mogą poczekać, na początku i tak niepotrzebne. A może ktoś będzie chciał zrobić prezent nowemu członkowi rodziny, to zawsze będzie miał co kupić.
 
Do góry