reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla małego LWA :)

Ja miałam 3 koszule, razem z tą do porodu i mi starczyło ;)

Kasia - dlatego napisałam, że maksymalnie 6 tygodni (tyle w sumie trwa połóg :-p). U mnie było długo ale nie jakieś bardzo uciążliwe ale wiem, że u niektórych dziewczyn mija szybciej ;)
 
reklama
Czyli, podsumowując :sorry2::
- 4 koszule nocne lub lekki dresik - ogólnie coś świeżego na każdy dzień
- 1 op. podpasek Bella mama
- 3 majtki siatkowe
- 2 podkłady

Oprócz tych żeby mam zamiar zabrać:
- Klapki

- Lekki Szlafrok

- 2 staniki do karmienia

- 4 pary skarpetek





- Płyn do higieny intymnej

- Chusteczki do higieny intymnej

- Chusteczki higieniczne

- Ręcznik papierowy



- Wkładki laktacyjne

- Krem na sutki

- Miska

- Suchy szampon

- gumy do żucia
- wody mineralne z dziubkiem
- żel pod prysznic
- szampon, odżywki
- lusterko
- szczotka do włosów
- pasta do zębów, szczoteczka
- płyny do mycia twarzy, waciki
- maszynka do golenia
- krem do twarzy
- balsam do ciała
- pomadka nawilżająca do ust
 
Ostatnia edycja:
Fibi ten krem do sutków chciałam dziś kupić i babeczka w aptece poradziła mi zwykły bepanthen, albo cos z babydream 100% lanoliny :)

Maghda chyba wlasnie tak to sie nosi...sama wkladka i majty :p
Wkladki laktacyjne rzeczywiście rossmann...30szt/7zl lol
 
Fibi ten krem do sutków chciałam dziś kupić i babeczka w aptece poradziła mi zwykły bepanthen, albo cos z babydream 100% lanoliny :)

M

ważna sprawa odnośnie kremu do brodawek-musi być taki, żeby nie trzeba go zmywać-bo piersi trzeba wietrzyć, zeby się szybciej goiły, a jeśli co chwilę będziemy myć, to efekt będzie taki, że będą one zmacerowane. Super krem to Purelan z Medeli, 100% czysta lanolina, jeszcze jest jeden, którego nie trzeba zmywać-Maltan..

po sn warto wziąć do szpitala Tantum Rosa do podmywania, ręczniki papierowe do podcierania po podmyciu się
 
U mnie w szpitalu przez pierwszą dobę po urodzeniu nie pozwalali nawet tych siateczkowych zakładać w efekcie wyglądałąm tak że nogi ściśnięte żeby podkład nie wypadł,skulona w pół bo brzuch po cesarce bolał i tak dreptałam do kibelka,ja jeszcze miałam szczęście bo dostałam długą koszulę a reszta miała króciutkie gdzie dupsko wystawało razem z tym podkładem...
 
reklama
Do góry