reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla Maluszka- rady i porady

Dotkass

Mama Ami i Kwietniówka'13 Moderatorka
Dołączył(a)
18 Luty 2008
Postów
12 905
Miasto
woj. mazowieckie
Zakładam wątek dzięki któremu pierworódkom będzie łatwiej skompletować wyprawkę, bo naprawdę nie wszystko jest potrzebne :tak:;-):-).

Będziemy mogły tutaj także dzielić się radami dotyczącymi zakupu np. wózków, pieluch, butelek, smoczków ect.

Mamy jeszcze trochę czasu, ale za wczasu warto nastawić się na zakupy potrzebne i niezbędne, które dla wielu z nas będą nie tylko super zabawą, ale także niestety ogromnym wydatkiem, dlatego też pytajcie, doradzajcie, bo może Wasze rady pomogą zaoszczędzić chociaż trochę grosza, który po porodzie tak bardzo się przyda :-)​
 
Ostatnia edycja:
reklama
o tak świetny wątek.
W pierwszej ciąży bardzo taki wątek mi pomógł wszystko ogarnąć. Rady mamusiek które już wcześniej rodziły - bardzo pomocne :tak::-)
 
to ja zaczynam:-)

WÓZEK:
  • jakie firmy warto brać pod uwagę?
  • zastanawiamy się nad używanym a lepszej marki. Co sprawdzać dokładnie w takich modelach? (czyli co często się psuje)
 
 
Ostatnia edycja:
to ja zaczynam:-)

WÓZEK:
  • jakie firmy warto brać pod uwagę?
  • zastanawiamy się nad używanym a lepszej marki. Co sprawdzać dokładnie w takich modelach? (czyli co często się psuje)

to ja odpowiem pierwsza, oczywiście decyzja należy do was! :)
ale ja szczerze nie polecam kupna wózka używanego, którego nie macie możliwości obejrzeć i sprawdzić :)
sama sie na tym przejechałam, bo lekką spacerówke tez chciałam kupić używaną jakieś dobrej firmy, po poszukiwaniach znaleźliśmy na allegro i wszystko super, ale wózek dotarł do nas brudny, poklejony jakimś jedzeniem i ze zniszczonymi kółkami (a przez telefon pani zapewniała ze są wymienione i na zdjęciach tez wyglądały ładnie ;/ )
jeśli wam zalezy na użwyanym to szukajcie w swojej okolicy zeby podjechac i zoabczyc w jakim jest stanie :)
a firmy to generalnie nie polecam polskiej firmy dorjan, gondola wspaniała ale spacerowy do dupy ;/
a z tego co widze po znajomych to ewidentnie króluje x-lander(chociaż ciężki), espiro tez ma fajne wózki i duzo widze tako jumperów :)
ale musisz sie zastanowić do czego CI ten wózek potrzebny czy sama gondola, czy z możliwością podpięcia fotelika czy całkiem wielofunkcyjny, czy będziesz musiała go nosić po schodach czy nie ma znaczenia jaką bedzie miał wage :)


ja słysząłam o Mutsy ze jest dla wysokich osób, ze nie ma mozliwości regulowania rączki, ale nie wie czy to dokładnie ten model czy jakiś starszy

ja gondolki kupowac nie bede, bedziemy jeździć w starej, a potem zaraz kupuje jakąś dobrą spacerówke, juz stwierdziłąm ze przeznacze na to pieniądze z pzu :)
 
to ja zaczynam:-)

WÓZEK:
  • jakie firmy warto brać pod uwagę?
  • zastanawiamy się nad używanym a lepszej marki. Co sprawdzać dokładnie w takich modelach? (czyli co często się psuje)

napewno nie musisz się skupiać nad dużą gondolą, bo Maluszek urodzi się na wiosnę, a w gondoli naprawdę długo nie pojeździ, ja miałam 3 w 1 quinny speedi sx, byłam mega zadowolona, fotelik do tego Maxi Cosi Cabrio fix, wózek jest w miarę lekki, ja sama z dzieckiem wnosiłam na pierwsze piętro po schodach bez mniejszego problemu i po cc, szybko się wypina gondola i fotelik oraz wpina, możliwość złożenia wózka jedną ręką, co ważne, gdy trzymasz np Maluszka na ręku, w cenie jest dużo dodatków...jedni twierdzą, że minusem jest, że spacerówka jest tylko w jedną stronę, mi to nie przeszkadzało, bo zawsze uważałam, że dziecko przesiada się do spacerówki, by podziwiać świat a nie mnie ;-):-D, opony są pompowane...w zimie po śniegu też nie miałam większych problemów w prowadzeniu mimo trójkołowca, pierwsze można zblokować, więc jest ok :tak: my kupowaliśmy nowy, którego później sprzedaliśmy bez większej straty
 
Ostatnia edycja:
o Mutsy słyszałam same pozytywy (ale ta cena:-p) Moja siostra jest w nim zakochana (ma termin na marzec 2013)
 
no własnie te pompowane koło są super i to nie tylko jak sie mieszka na wsi, w krakowie np. nie mogłam jeździc piankowymi bo takie chodniki ;O i pompowanymi było super :) prowadzić mozna jedną ręką :)
 
reklama
co do wózków to po pierwsze musicie się zastanowić jakie macie chodniki w okolicy, czy musicie wózek wnosić na piętro, jaki macie bagażnik w aucie by ewentualnie przetransportować powóz dziecka
 
Do góry