reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla Maluszka- rady i porady

teva ja planuję kupić stelaż (nie można podbić ich jakąś gumą, żeby nie rysowały?), i do tego najzwyczajniejszą wanienkę. Mam nadzieję, że uda mi się kupić stelaż używany, a wanienkę za 20-30zł planuje, tylko my planujemy małego kąpać w łazience, przy wannie, więc odpływ raczej nam nie potrzebny.
rzeczywiście wanienkę z wodą nosić, to chyba dość ciężko, aczkolwiek, może niech się doświadczone mamy wypowiedzą ;-)
co do tych zestawów wanienka+przewijak, to mi się zdają jakieś takie niepraktyczne, że tylko do około 6miesiaca, bo te wanienki są tam małe, ale mogę się mylić ;-)
 
reklama
Ja juz pisalam, ze mielismy wanienke z ikei. Antyposlizgi wewnatrz i zewnatrz. Do tego mocny plastik. Jedyny minus to jen wymiar, bo jest mala. Ja jednak i tym razem ja kupie. Kapalismy Antka w jego pokoju, bo tam bylo najwygodniej i nawet ja ja unioslam bez wiekszego problemu. Wiadomo.. wieksza wanienke trudniej uniesc. Kolejna, ktora kupilismy juz maz nosil.. sluzyla nam tylko 2m, bo pozniej Antek juz siedzial w zwyklej wannie.
Ja stelazu nie kupuje, bo lazienke bedziemy mieli wielkosci zwyklego pokoju i planuje tam wstawic jakas fajna komode na reczniki, wiec wanienka na tej komodzie stanie.
 
Robil moze ktos jakas liste lekow i innych specyfikow dla takich malych dzieciatek? Mam na mysli paracetamole i inne takie, ktore w domu byc powinny w razie W.

Mi do glowy przychodza tylko czopki z paracetamolem i viburcol, ktory jest po 1 miesiacu.
 
smile z apteki dla noworodka to kojarzę Octenisept, Bephanten, sól fizjologiczna (lub coś podobnego), sól morska, gaziki sterylne, torebki do pobrania próbki moczu (dla chłopca i dziewczynki są różne), jakiś kremik typu emolium lub oilatum soft, Vita D+K w kapsułkach
 
Z leków u nas przydał się jeszcze espumisan w kroplach a potem infacol (od 1 mca) bo Młodociana miała okropne kolki związane ze wzdęciami.
Warto mieć też altacet w żelu do smarowania po szczepieniach.
 
Teva ja miałam coś takiego Stabilny STOJAK POD WANIENKĘ 100cm wannę TANIO (2947473767) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i to ma na dole zabezpieczone te nóżki więc nie rysuje.
Przez 4 m-ce pierwsze mieszkaliśmy u moich rodziców i w lazience było zimno więc kąpaliśmy w pokoju i wanienkę nosiliśmy na początku jak było mało wody potrzeba a później jak już wiecej jej nalewaliśmy to wanienka na stelaż w pokoju a wodę albo dzbankiem albo wiaderkiem bo wygodniej niż całą wielką wanienkę nosić.
Teraz mi się ani taka duża wanienka ani stelaż do łazienki nie zmieści więc zakupiłam wanienkę w ikea więc jakby ktoś chciał to mogę odsprzedać różową wanienkę ze srebrnym stelażem ;-)
 
Dla mnie to trochę takie wydziwianie... my mieliśmy zwykłą wanienkę i też kapalismy mała na poczatku w pokoju... wanienke nosilismy z woda, kapalismy, wylewalismy i żadnych bajerów jak stojak, odplyw itd nie potrzebowalismy...
 
reklama
ankoz nie wiem czy wydziwianie ze stojakami i odpływami, mi się po prostu wydaje, że to ciut wygodniejsze, i jestem skłonna dać więcej 50zł za stojak, żeby było mi bardziej wygodnie przy kąpaniu małego, zresztą wydaje mi się, że każdy dostosowuje zakupy do swoich potrzeb ;-) jednym nie przeszkadza noszenie wanienki z wodą i stawianie jej gdziekolwiek, a innym przeszkadza i tyle ;-)
 
Do góry