reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla maluszka , torba do szpitala

_Roszpunka_

szczęśliwa mamusia :)
Dołączył(a)
29 Marzec 2009
Postów
15 660
Miasto
west clare :-)
zakładam ten temat , żeby nie zniknął w tle zakupowym ,
możemy pisać tu wyprawki dla ,maleństwa , lecz prosiłabym o niewypisywanie zbędnych komentarzy ;-)
Wyprawka z ksiązeczki: "Poradnik Młodej mamy"
wyprawka do szpitala:
dokumenty:
dowód osobisty ,
dokument ubezpieczeniowy
karta przebiegu ciąży
wyniki badań laboratoryjnych i ostatnie badania usg

torba dla dziecka
pieluszki
body 3 szt
śpioszki lub pajacyki 3 szt
luźne skarpetki
cienka czapeczka
rękawiczki niedrapki
rożek
kocyk
ręcznik
produkty pielęgnacyjne

torba dla Ciebie

2-3 koszule nocne
bielizna bawełniana bądź jednorazowa
szlafrok
kapcie
klapki pod prysznic
ręcznik
stanik
kosmetyki i środki higieniczne
laktator
wkładki laktacyjne
książka i gazeta;-)

wyprawka niemowlęcia

ubranka:

4-5 bawełnianych śpioszków
4-5 bawełnianych kaftasników
5-7 body
4-5 bawełnianych koszulek
2 pajacyki
2 czapeczki bawełniane
3 pary skarpetek
1-2 sweterki
1 spodenki
kilka ubranek związanych z porą roku

pieluchy i pościel:
pieluszki tetrowe (w zależności od potrzeb)
pieluchy jednorazowe nr 1
2 pieluchy flanelowe
becik-rożek
1kocyk lżejszy
1kocyk ciepły
komplet pościeli ,
poszewka na pościel i kocyk
przxeścieradło
2 ceratki do łózeczka
ceratka sdo wózeczka(jeśłi ktoś będzie uzywał pieluch tetrowych

karmienie:
wkładki laktacyjne
odciągacz pokarmu
butelka ze smoczkiemi
herbatka dla kobiet karmiących

kąpiel i pielęgnacja:
wanienka
2-3 ręczniki
płyn do kąpieli
oliwka pielęgnacyjna
krem ochronny na odparzenia
mleczko pielęgnacyjne
krem ochronny do twarzy
chusteczki pielęgnacyjne
termometr do wody
myjka
waciki i patyczki do uszu
szczotka do włosow
nożyczki do paznokci
proszek do prania
plastikowy pojemnik na brudne pielychy

apteczka:

70% roztwór spirytusu
jałowe gaziki
termometr
gruszka do nosa
sól fizologiczna

akcesoria:
wózek
łóżeczko
blat do przewijania
fotelik samochodowy
torba z przegródkami na spacer
trójkąt na samochód

OCZYWIŚCIE PROSZE NIE BRAĆ POD UWAGĘ ŻE NAPISAŁAM TO JA , NIE JEST TO MOJA WYPRAWKA TYLKO WYCZYTANA Z MAGAZYNU DLA KOBIET CIĘŻARNYCH

 
reklama
Pod akcesoria pewnie podpada też monitor oddechu - oczywiście każdy sam musi ocenić czy to rzecz potrzebna czy zbędny gadżet. Sami jeszcze nie wiemy czy warto zainwestować.
 
Co zabrać do szpitala - Wyprawka do szpitala

Przygotowanie wyprawki do szpitala powinno odbyć się w okolicach trzydziestego szóstego tygodnia ciąży. Warto zapakować się do sportowej torby, którą bez problemu zmieścić można pod szpitalnym łóżkiem. Przede wszystkim jednak należy dowiedzieć się, co zapewnia szpital, w którym chcesz rodzić. Może bowiem okazać się, że maluch będzie mógł być ubrany tylko w koszulki szpitalne, a jego ciuszki będą potrzebne dopiero na wyjście (ubranka spakowane przez ciebie wcześniej może wtedy dowieźć mąż). Podobnie z innymi, zaproponowanymi tutaj, rzeczami.
Niezbędne dokumenty


  • dowód tożsamości
  • ubezpieczenie (karta chipowa – np. na Śląsku)
  • NIP pracodawcy lub NIP własny (w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej)
  • karta przebiegu ciąży
  • oryginały wyników badań z okresu ciąży (grupa krwi i Rh, morfologia i badanie moczu, HBS, WR, wyniki badań USG, inne istotne wyniki badań czy konsultacji)
Rzeczy dla MAMY

Na czas porodu:


  • koszula nocna, której nie będzie ci żal ubrudzić
  • jednorazowa lewatywa, jednorazowa maszynka do golenia (jeśli chcesz, aby wykonano lewatywę i golenie krocza, i jeśli nie zapewnia ich szpital)
  • pomadka ochronna do ust (wysuszają się podczas oddychania)
  • woda mineralna niegazowana
  • zegarek do określania czasu skurczów
Na okres poporodowy


  • jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek (paczka)
  • podpaski (przydatne od około czwartego dnia po porodzie)

  • majtki jednorazowe (ok. sześć sztuk) lub siateczkowe
  • trzy koszule nocne do karmienia
  • szlafrok
  • kapcie (ewentualnie klapki pod prysznic)
  • dwa biustonosze do karmienia
  • herbatka ułatwiająca rozwój laktacji, np. Hipp Natal (zwłaszcza dla pierworódek; na początku brakuje pokarmu, dopiero w trzeciej dobie jest nawał mleka)
  • maść na obolałe brodawki, np. Bepanthen
  • przybory toaletowe, ręczniki
  • papier toaletowy
  • termometr
  • sztućce, kubek
  • telefon i ładowarka
  • książka do czytania, gdy dziecko śpi, a ty akurat nie odpoczywasz
  • pieniądze na nieprzewidziane wydatki

Rzeczy dla DZIECKA


  • paczka pieluszek jednorazowych, chusteczki jednorazowe do pupy, krem do pupy
  • kilka pieluszek tetrowych
  • trzy cienkie bawełniane kaftaniki lub body rozpinane na całej długości i trzy pary śpioszków (lub zamiast poprzedniego – trzy pajacyki)
  • dwie bawełniane czapeczki (zwróć uwagę na szycia; szwy nie powinny uciskać delikatnej główki dziecka)
  • dwie pary skarpetek
  • rożek lub kocyk
  • ręcznik, łagodne mydełko np. Bambino
 
o biszkoptach i kanapkach dla siebie niech tatuś sam pamięta :-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny trzeba się najpierw zorientować co zapewnia szpital, w którym chcecie rodzić. Bo u mnie było tak,że pani w izbie przyjęć nie chciała mnie przyjąć z torbą. Powiedziała,że wybieram się na wakcje,bo tyle tego mam (a miałam tylko te rzeczy z listy-nawet nie wszystkie). Kazała mi więc przepakować tylko to, co potrzebne do reklamówki. W szpitalu, w którym rodziłam dla maleństwa nie musiałam mieć nic-wszystko zapewniali. Musiałam tylko mieć ubranko i kocyk na wyjście ze szpitala oraz chusteczki oliwkowe i krem do pupci. Przydał się też smoczek, a dla mnie krem na pękające brodawki.
 
Słyszałam też, że nie warto brać własnych ciuszków dla maluszka - szczególnie jakiś nowych i mega słodziakowtych, bo położne jak zabierają dziecko do kąpania czy innych pielęgnacji nie patrzą i nie dbaja co jest czyje itp. Każdy szpital zapewnia noworodkowe ciuszki i 3 dni można się przemęczyć a nie się stresować, że straciło się pół wyprawki :-D Na wyjście już full wypas bo nic nie zginie :tak:
 
reklama
z ciuszkami to zalezy od szpitala trzeba spytać w swoim szpitalu czy dają ciuszki czy trzeba mieć swoje..
w niektórych szpitalach nawet piżamy dla mam dają szpitalne i nie trzeba mieć swoich;-)
 
Do góry