reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka dla maluszka , torba do szpitala

Słyszałam, że w niektórych szpitalach jest taki zwyczaj, podczas opuszczania szpitala zostawiania jednego kompleciku nowych ubranek np. w Matce Polce w Łodzi. Ja rodzę w Madurowiczu i tam z kolei dają w paczce różne produkty, próbki i min. sudokrem więc już go nie kupuję, za to trzeba mieć swoje podkłady higieniczne bo szpital nie zapewnia i chusteczki nawilżające do pupy malca, zamierzam zabrać też swoją butelkę w razie czego, gdybym nie miała od razu pokarmu. Niby tam są gotowe już butle z mlekiem ale wole karmić taką która nie odzwyczaja od piersi malca a smok doskonale imituje rozciągliwość piersi no i oczywiście jest antykolkowa.
 
reklama
U mnie w szpitalu pizamy dla mam heh ( o ile to pizama mozna nazwac) To sa takie koszule co tylka nie zakrywaja do konca i dekold poo sam pepek haha;P
 
A właśnie, dziewczyny ile może kosztować taka przeciętna wyprawka z listy na początku tematu?Wiadomo że wszystko zależy od firm, ale tak bez szaleństw ja zamierzam zmieścić się w maksymalnie 3 tysiącach bez wózka bo dziadek obiecał kupić.
 
zazwyczaj takie właśnie są te pizamki :-D ale do porodu to chyba nie ma znaczenia - jak tyłek na wierzchu to może to i lepiej ;-) Często właśnie same położne proponują szpitalne na poród, bo naszych ładnych zazwyczaj szkoda, żeby sie upaciały i poszły na stracenie. Po porodzie, oczywiście mam zamiar być już w swojej pizamce =) Kurcze wiecie już wszystko co i jak w waszych szpitalach!! Ja nie mam zielonego pojęcia co jest gdzie potrzebne. Jeżeli wszystko będzie w porządku i będe rodzić naturalnie to mam wybrany malutki szpital, w mieście obok, gdzie mam już obcykaną położna itd :-D W razie jakby planowo miało być CC czy jakieś inne wynalazki, będe rodzić w wojewódzkim molochu u swojego lekarza.
Tak czy siak szkoły rodzenia u mnie są od 30 tc, więc mam jeszcze 4 tygodnie, błogiej nieświadomości i bez zamętu przygotowań.
Powiedzcie mi mamuśki, od którego tc zacząć prać i prasować ciuszki?? tak od 36/37? wcześniej, później ... bo nie wiem jak to rozplanować jakoś :baffled:
 
Ja bez wózka i łóżka (z dodatkami) bo te fundują dziadkowie zmieszczę się w jakiś 2 tys. I część rzeczy zamówiłam zbiorczo z allegro (miałam np dzięki temu wysyłkę gratis), część kupiłam normalnie w sklepach. Ale raczej nie szalałam z ubrankami. Dobrze, że jeszcze jest becikowe i ubezpieczenia :))))
 
Ja bez wózka i łóżka (z dodatkami) bo te fundują dziadkowie zmieszczę się w jakiś 2 tys. I część rzeczy zamówiłam zbiorczo z allegro (miałam np dzięki temu wysyłkę gratis), część kupiłam normalnie w sklepach. Ale raczej nie szalałam z ubrankami. Dobrze, że jeszcze jest becikowe i ubezpieczenia :))))

tutaj wypisujemy konkretnie zestawy wyprawki;-) o reszcie piszemy na zakupkowym (typowe pytania i watpliwości dotyczące rzeczy z wyprawek)
 
reklama
Kamcia, a co oni tam piszą o sukienkach! Niepocieszona jestem! :
" Nie kupuj dziewczynce sukienek, dopóki nie będzie chodzić, szczególnie takich sztywnych, sztruksowych, jeansowych. Tak samo nie kupuj chłopcowi jeansów, spodni typu ogrodniczki. Niektóre firmy chcąc zarobić wypuszczają na rynek takie ubranka w roz. 62-68. Wybieraj ubranka proste do założenia. Pamiętaj, najważniejsza jest wygoda twojego dziecka, a nie to, aby zrobiło wrażenie na dziadkach."
 
Do góry