reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla Naszych maluchów:) czyli co polecamy :)

Silje1008

Fanka BB :)
Dołączył(a)
4 Październik 2017
Postów
8 236
Dziewczęta, z racji tego, ze mamy bardzo gwarno na Naszym głównym wątku, utworzyłem nowy z polecana lub nie:) wyprawka dla mamy i malucha.

U mnie i mojego Julka sprawdziło/sprawdza się:
1. Chusta:) cudowny gadżet, i wbrew pozorom nie jest trudna w zamotaniu:)
IMG_4176.JPG

2. Linomag zielony do pupci na odparzenia:)
IMG_5337.JPG

3. Bujak Babybjorn ( drogi, ale warty swej ceny)
IMG_3831.JPG

4. Żel do mycia ciałka i włosów ( baaaardzo wydajny, nie uczula, pachnie bosko, super dba o skore) lipikar la roche posay
IMG_5338.JPG

5. Na problemy z pupa po uczuleniu na Pampersy, bambusowe pieluszki bambiboo z rossmanna:)
IMG_5339.JPG

7. Pieluchy tetrowe, kupiłam kilka flanelowych dodatkowo, chociaż większość młodych mam odradzało, bo nie będę używać..... miały racje:))). Tetrowych kupiłam ok 10-15szt, tych flanelowych nie użyłam wcale :))). Tetra jest potrzebna na ulanie, wytarcie buźki, przykrycie, okrycie swoje ramienia podczas noszenia brzdąców:) tetra jest po prostu obowiązkowa:)
b5e72e794f46ba0baec027d200f5a8e2.jpg
 
reklama
8. Nie każdej mamie się przyda, i ogólnie nie polecam kupna przed rozwiązaniem, bo być może nie przyda się wcale... mowa o laktatorze. Ja korzystałam z boskiej modeli swing
IMG_5341.JPG

9. Gadżet nie koniecznie obowiązkowy dla każdego. Ja natomiast nie wyobrażam sobie Naszej egzystencji bez niego. Monitor oddechu. U Nas sprawdza się do dziś Baby Sense 5 lub 7- teraz nie pamietam, ale obiecuje rano sprawdzić:))
IMG_5342.JPG
 
10. Termofor na brzuszek, najfajniejszy dla Nas to ten z wypełnieniem z pestek wiśni:)- pożyczyłam od siostry i zakochałam się :)))
IMG_5343.JPG


11. Rodziłam zima, ale słyszałam ze większość dzieci to lubi:)- otulacze i rożki:)
IMG_1539.JPG
- ten używany tylko po kąpieli:) Juleczek w nim bardzo szybko zasypiał:))). Oczywiście po jakimś czasie takie krępowanie ciałka już było denerwujące dla kawalera:)
 
12. Inhalator.... niestety lub stety to must have każdego posiadacza malucha lub staszaka. Pierwsza doraźna pomoc z katarkiem, zatkanym noskiem i górnymi drogami oddechowymi jeśli coś zaczyna się dziać. Inhaluje solą fizjologiczna, nabudose lub. ectodose- totalnie bezpieczne dla dzieci
IMG_5344.JPG

13. Podusia do usypiania- do dzisiaj korzystam;). Prostokątna, płaska
IMG_5345.JPG
IMG_4236.JPG
 
Maść na sutki [emoji3] ja smaruje zawsze od pierwszego karmienia i koniecznie za każdym razem po. Wersja tańsza i droższa, używałam obu. Droższa jest bardziej wydajna, gęsta i używałam nie tylko do tego [emoji6] . Ten maltan tez fajny ale szybciej się zużywa i bardziej to taki krem.
Screenshot_20190102-080532.jpeg
Screenshot_20190102-080548.jpeg
 
reklama
Termometr . Generalnie każdy używa innego. Ja mam taki do "strzelania" ale nie zawsze pomiary dokładne. Generalnie jakis trzeba mieć [emoji3]
 
Do góry