reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla Naszych maluchów:) czyli co polecamy :)

U mnie się sprawdziły następujące gadżety:
- rogal do karmienia,
- muszle laktacyjne (nie chodzi o nakładki na sutki), przez pierwszy tydzień chroniły moje sutki, które nie były przyzwyczajone do karmienia,
- laktator medela swing, super, później tylko żalowalam, że nie mam na obie piersi,
- lansinoh hpa na sutki, nie trzeba go zmywac przed karmieniem, mega wydajny, można nim później smarować usta dziecka czy swoje, bo to czysta lanolina,
- pieluchy bambusowe na upały, również do fotelika samochodowego,
- body kopertowe na początek, te koszulkowe na samym początku w ogóle się nie sprawdzaly, gdyż dziecko jest zbyt wiotkie, ogólnie ubranka powinny się łatwo zakładać jak dziecko leży, nie polecam zapięć na pleckach,
- butelki dr brown antykolkowe, ja przez pierwszy miesiąc dokarmialam mm, te butelki były najlepsze dla mojego dziecka,
- bepanthen do pupy,
- sól fizjologiczna i katarek,
- u nas bardzo szybko przydała się mata na podłogę, nasza córeczka spędzała na niej dużo czasu już po 1 miesiącu , odradzano nam kladzenie dziecka na kanapie w ciągu dnia że względu na podejrzenie asymetrii, mamy taką ze skip hop, korzystamy do dzisiaj,
- koszule i staniki do karmienia od razu w szpitalu, staniki kupiłam w h&m bez żadnych usztywnień, koszule polecam z napami, nie te z guzikami.
 
reklama
Dziewczyny a co z fotelikiem? Patrzyłam na cybex i maxi cosi, kupujecie nowe czy używki z jakiegoś sprawdzonego źródła?
 
Mnie na szczęście ominie kilka droższych zakupów (Mąż jest najmłodszy z rodzeństwa i siostra niedawno urodziła :) ) Ale ogrom rzeczy do kupienia mnie przytłacza... A wózek to już w ogóle czarna magia :D jak juz znajdę idealny jak mi sie wydaje i ma dobre opinie to przy każdym pojawią się opinie też negatywne o_O
Ja miałam trzy różne wózki dla moich chlopakow....i teraz kupilam inny nowy. Dla mnie musi być duzy wózek, z wielką gondolą bo moje chlopaki szybko rosną. Chcialam tez duze koła i z dobrym zawieszeniem bo mam blisko las i zawsze w nim spacerujemy. Dlatego też dlugo używamy spacerówke od wózka 2w1 bo wygodniej sie jeździ. A że mamy duży 7 osoby samochód i mieszkam w domu z ogrodem to im większy wozek tym lepiej i nam wygodniej.
 
@Silje1008 powiedz mi proszę jaki masz inhalator, bo do tej pory spotykałam się tylko z tymi co mają taki długi wężyk z maseczka. Ten Twój wygląda profesjonalniej:)
 
Dziewczyny, napiszcie coś o pieluchach bambusowych. Coraz częściej o nich słyszę, ale pojęcia nie mam, co to za "wynalazek".
 
Dziewczęta, z racji tego, ze mamy bardzo gwarno na Naszym głównym wątku, utworzyłem nowy z polecana lub nie:) wyprawka dla mamy i malucha.

U mnie i mojego Julka sprawdziło/sprawdza się:
1. Chusta:) cudowny gadżet, i wbrew pozorom nie jest trudna w zamotaniu:)
Zobacz załącznik 929614
2. Linomag zielony do pupci na odparzenia:)Zobacz załącznik 929616
3. Bujak Babybjorn ( drogi, ale warty swej ceny)Zobacz załącznik 929617
4. Żel do mycia ciałka i włosów ( baaaardzo wydajny, nie uczula, pachnie bosko, super dba o skore) lipikar la roche posay
Zobacz załącznik 929618
5. Na problemy z pupa po uczuleniu na Pampersy, bambusowe pieluszki bambiboo z rossmanna:)
Zobacz załącznik 929619
7. Pieluchy tetrowe, kupiłam kilka flanelowych dodatkowo, chociaż większość młodych mam odradzało, bo nie będę używać..... miały racje:))). Tetrowych kupiłam ok 10-15szt, tych flanelowych nie użyłam wcale :))). Tetra jest potrzebna na ulanie, wytarcie buźki, przykrycie, okrycie swoje ramienia podczas noszenia brzdąców:) tetra jest po prostu obowiązkowa:)
b5e72e794f46ba0baec027d200f5a8e2.jpg
Popieram chuste u nas też się sprawdziła
Co do lipikar radzę uważać, mnie poleciła lekarka o ani ja ani syn ani siostra nie możemy używać, wręcz pali skórę, takie uczucie, więc niestety przy AZS może być problem, mimo że to produkt dla skóry atomowej szczególnie
Natomiast jak ktoś chce kupić to warto polować na promocje w ziko dermo, zwłaszcza zestawy żel plus balsam, za połowę ceny można trafić
 
Ja polecam wanienke z odpływem i stojakiem złożony stojak jest płaski i zajmuje mało miejsca a wanienka może się suszyć pod prysznicem lub w wannie, to wygodne w małym mieszkaniu
A z drugiej strony oszczędza kręgosłup. Codzienne pochylanie przy kąpieli malucha jest męczące
Komode kąpielowa miałam przy córce i było mi niewygodnie, więc przewijak sciaglam i kladlam na zwykłej komodzie obok, często kapalam sama i trzymanie dziecka jedną ręką a druga nakładanie przewijaka było bardzo niewygodne
 
reklama
Co do wózka to dla mnie ważne jest żeby miał pompowane koła, nawet po dużym śniegu da się przejechać, przednie koniecznie skrętne z możliwością blokady przydaje się przy bujaniu/usypianiu
Duża Budka z siateczka która przydaje się przy upalach
No i nie liczcie na to że traficie na wózek który ma tylko pozytywne komentarze, każdemu podoba się co innego i każdy ma inne oczekiwania w stosunku do wózka ;)
 
Do góry