reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych maluszków

No ja póki co na liście mam wózek,fotelik, łóżeczko plus te wszystkie kołderki I wanienka (bez stojaka bo nie mam gdzie to trzymać). Prześcieradełko na przewijak fajne i można niedrogo kupić ( nie wiem czy kupować przewijak). Podobno też można kupić takie do wózka. Ubranka to dopiero jak płeć poznam ale też nie za dużo i tylko te podstawowe. Mi jakoś najbardziej podpasował zestaw body i półśpiochy. ciekawe czy to praktyczne i wygodne. Oczywiście pieluchy ale myślę że wystarczą tetrowe. o kosmetyki będę martwić się we wrześniu. Z zabawek to bym chciała karuzele grającą do łóżeczka.
W przyszłym miesiącu mam zamiar kupić tą poduszke dla kobiet w ciąży i później wykorzystać ją do karmienia.

Ze sprzętów nad którymi się zastanawiam ale kupię dopiero jak stwierdzę że mi ich brakuje to: laktator, sterylizator, podgrzewacz.

Zaznaczam, że nie mam doświadczenia więc całkiem możliwe, że właśnie wypisałam tu same bzdury [emoji14]
Napiszę ze swojego doświadczenia. Mnie rogal do karmienia bardzo ułatwił życie. Przewijak kupiłam zakładany na łóżeczko - fajna sprawa. Nie kładłam na niego żadnego prześcieradła frotte tylko podkłady do przewijania (kupuję Happy, bo w Auchan są tanie i mają dobrą wielkość, są też rossmannowe, ale są za małe, w kształcie kwadrata bodajże). W szpitalu z Majką używałam pajacyków. U mnie się sprawdziły. Kosz na pampersy kupiliśmy po czasie i dla nas to był strzał w 10. Dyskretnie stoi za szafą, nie rzuca się w oczy, jest pod ręką, a co najważniejsze nie wydziela się z niego żaden nieprzyjemny zapach. Mamy podgrzewacz Nuka. Jest ok. Laktator jeśli będzie Wam potrzebny, to z własnego doświadczenia polecam elektryczny. Wiele rzeczy potrzebnych lub nie, tak jak wyżej Dolga napisała, wyjdzie Wam "w praniu".
My z racji tego, że będą bliźniaki musimy dokupić trochę rzeczy. Z ważniejszych to wózek, drugi fotelik, dwa łóżeczka.
 
reklama
Ja wanienkę kładłam do wanny , tak było wygodnie, nie podpasowały mi ani foczka, ani gąbka ani leżaczek do kąpieli, najlepiej było na jednym ręku dziecko trzymać.

Co do ilości body, pajacy i ulewania dziecka. Antek ulewał przeokropnie, po kilka razy po karmieniu więc potrzebowałam mnóstwa ubranek. Dla Gabi też tyle naszykowałam nauczona doświadczeniem a ta nie ulewała wcale więc jedno body i jeden pajac dziennie zużywała, większości ubranek nie zdążyła założyć bo wyrosła.

Pisałam o termometrze ,że konieczny , mam na myśli taki do mierzenia temperatury dziecka.

Lepiej nie obkupować się bardzo, zawsze można dokupić co nam potrzeba nawet bez wychodzenia z domu. :tak:
 
oo widzisz kamilove, a ja mam podgrzewacz od siostry i ani razu go nie użylam :) wiec np dla mie zbedny wydatek, kazdy ma inne potrzeby
 
Ja mam pod nosem Apteke 24/7 i tesco więc jak mi czegoś zabraknie to nawet w środku nocy mogę mieć kilka chwil ;) dlatego na zapas kupować nie będę, tymbardziej że mamy małe mieszkanie a nie mamy piwnicy więc nie ma gdzie trzymać zbędnych rzeczy.
 
( przeklejam swój post z wątku zakupowego, bo powinien być w wyprawkowym ;) ).

Co do zakupów wyprawkowych:


- bardzo polecam termometr na podczerwień. Mierzy temperaturę maluszka ale też np. wody w wanience czy później mleka. My mamy taki i codziennie jest w użyciu: Termometr cyfrowy z 5 programami pracy

- kosz na brudne pieluszki to świetna sprawa, nie jest to duży wydatek a na pewno bardzo przydatny i mega ułatwiający życie.

- szczerze odradzam podgrzewacz firmy LOVI. Jest beznadziejny! Ja teraz planuję kupić taki Avent: Avent podgrzewacz do butelek Premium SCF356/00 | sklep dla dzieci TOMI.pl

- Używaliśmy kosmetyków Hippa, oliwkę miałam ale użyłam chyba ze dwa razy ;) za to polecam Oilatum baby, kąpaliśmy w tym Hanię co parę dni i miała super skórę.

- herbatki na laktację piłam Hippa później Bocianek

- wkładki laktacyjne "Penaten mama" były dla mnie najlepsze, ale też NUKa są fajne.

- Hania od początku spała z nami w łóżku, nie mieliśmy dla niej żadnej specjalnej wkładki, czy materacyka z bokami. Tak było dla mnie - karmiącej piersią, najwygodniej. W łóżeczku w ciągu dnia sobie czasem leżała. Odkąd przestałam Ją karmić piersią śpi sama :)

Tyle chyba na razie ;) Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę :)
 
Kobietki a macie juz jakieś rozeznanie w materacach? Pytanie może bardziej do juz obecnych mam, jakie sie sprawdziły? Co polecacie a co nie? Ja zawsze byłam napalona na gryczano kokosowy ale jak go ostatnio w sklepie pomacalam to sie wystraszyłam jakie to twarde i chropowate mimo ze ja lubię spac na twardym i troszkę poczytałam na necie i widzę ze właśnie od takich sie juz odchodzi a lepsze niby są te termoelastyczne lub lateksowe.. Jakie są wasze opinie?
 
Ostatnia edycja:
Kobietki a macie juz jakieś rozeznanie w materacach? Pytanie może bardziej do juz obecnych mam, jakie sie sprawdziły? Co polecacie a co nie? Ja zawsze byłam napalona na gryczano kokosowy ale jak go ostatnio w sklepie pomacalam to sie wystraszyłam jakie to twarde i chropowate mimo ze ja lubię spac na twardym i troszkę poczytałam na necie i widzę ze właśnie od takich sie juz odchodzi a lepsze niby są te termoelastyczne lub lateksowe.. Jakie są wasze opinie?

Ja moim córcią 11 lat i 8 lat temu kupowałam właśnie kokos gryka, co teraz jest w "modzie" nie mam pojęcia sama chętnie poczekam na odpowiedzi innych mamuś
 
reklama
My mamy swój w sypialni termoelasyczny i powiem wam że jest to bajka!!! Zniknęły bóle kręgosłupa a w miarę jak brzuchol będzie rósł to wklejać się będzie w materac jak dupka czy cycki ;) i dla maluszka napewno kupimy wlaśnie taki. Tylko nie mam pojęcia ile kosztuje. Bo za ten nasz 160x200 zapłaciliśmy słono. Ale warto, przyoszczędziliśmy na rehabilitacji i masażach ;)
 
Do góry