reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych Maluszków ♥

Rozka nie uzywalam wogole wiec dla mnie zbedny.Odrazu przytulalam do ciala ale ten otulacz obowiazkowy i szumis.Jezeli chlopak to ciuszki.
a no widać każde dziecko inne. na początku młody bez rożka nie zasnął, więc dla mnie absolutny must have. No ale czy tak samo będzie z drugim, to się okaże.
 
reklama
ja muszę kupić wszystko bo to nasza pierwsza dzidzia póki co skupiłam się na rzeczach codziennego użytku ubranka zostawiam na później bo jeśli będzie dziewczynka to będę miała ubranka od przyjaciółki a jak chłopiec to od kuzynki :)
łóżeczko zrobi tata i chce przewijak na łóżeczko bo nie mamy za bardzo miejsca w małym pokoju a nie chcę kupować kanapy zamiast łóżka które stoi bo ma dopiero rok i szkoda mi ... zresztą i tak będziemy spać z dzidzią przez najbliższe dwa trzy lata więc myślę, że to zbędny wydatek ...
martwi mnie sprawa wózka czy kupić używany czy nowy ... mieszkamy na wsi więc chyba musi być z dużymi kołami ... nie znam się na tym a z wybieraniem pewnie będzie ciężko bo Luby nie lubi chodzić po sklepach a ja z kolei lubię sobie pooglądać zanim się zdecyduję :/
 
ooo dla mnie wanienka to zbyteczna rzecz dzieci dwoje ostatnich kapalam w tych silikonowych wysokich miskach tylko węższych cos ala wiaderko. nie zajmuje miejsca i przyda sie pozniej w lazience np na pranie ;)

Napisane na SM-G357FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja muszę kupić wszystko :D pierwsza ciąża :D
powinnam zrobić jakąś listę must have, ale póki co na niej znalazłby się wózek, łóżeczko, wanienka i ciuchy. Jestem noga w sprawach dziecięcych na razie, więc będę Was podpatrywać :)
Wiem, że miś szumiś jest super :D
Ja też muszę kupić wszystko [emoji16], choć to moja trzecia ciąża, po poprzednich wszystko oddałam. 7 lat przerwy, nie było sensu trzymać. [emoji12]
 
Creativo ja proponuję poszukać wróżka używanego. Często ludzie wymieniają nawet te wielofunkcyjne dość szybko, bo jednak potem decydują się na lżejsze spacerowki. Czasami wózek jest prawie jak nowy A dużo tańszy. Duże koła to podstawa, też mieszkam na wsi i tu umeczysz się z mniejszymi kółkami.

Napisane na SM-A500FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
martwi mnie sprawa wózka czy kupić używany czy nowy ... mieszkamy na wsi więc chyba musi być z dużymi kołami ... nie znam się na tym a z wybieraniem pewnie będzie ciężko bo Luby nie lubi chodzić po sklepach a ja z kolei lubię sobie pooglądać zanim się zdecyduję :/


Zdecydowanie z wielkimi kołami, mamy taki w stylu retro i na wszystkich nierównosciach daje radę.
 
Każde dziecko jest inne.
U pierworodnej hiciorem była huśtawka Fisher price "przytulne gniazdko" - uwielbiała w niej spać a potem też się bawić. Z młodszą tez kupiłam i zonk - ona siedziała tam może ze 3 razy bo nie lubiła i szybko sprzedałam ze stratą.
Rożek przy żadnej mi się nie przydał.
Na pewno pieluchy tetrowe i flanelowe, nowe kocyki (bo moje juz zmasakrowane ), chusty. I jak będzie chłopiec to ciuszki.
Wózka na wiosce raczej nie użyję (stąd chusty) - ale mam Quinny Zapp Xtra I chcę do niego tylko gondolę foldable dokupić i będzie na spacer w mieście u babci.
Żadnych łóżeczek, pościeli, wanienek. Mam Tummy Tub po młodszej i jest czadowy a jak mały człowiek będzie juz sam dobrze siedział to wystarczy normalna wanna.
Przewijak mam, można położyć na łóżku.
Niedrapki się u nas jak najbardziej sprawdziły.
Creativo brałabym pod uwagę tylko wózki z dużymi pompowanymi kołami [emoji6]
 
A właśnie, muszę jeszcze przewijak kupić, bo mój młody miał denerwujący zwyczaj walenia nogami w przewijak podczas przewijania i tym sposobem cały przewijak popękał i wylazło wypełnienie, wiec go wywaliliśmy.
bonusowa, to zaskoczyłaś mnie z tą huśtawką. Myślałam, że przy wszystkich dzieciach się sprawdza. bazyli uwielbiał. Teraz też na pewno kupię i mam nadzieję, że też się sprawdzi. Tylko myślałam, żeby kupić nową, bo to trochę niesprawiedliwe, że Bazyli miał wszystko nowe (poza huśtawką właśnie), a kolejne dziecko będzie miało wszystko używane. Niech ma choć nową huśtawkę, skoro starą sprzedaliśmy. Poza tym trochę się zraziłam do kupowania używanych rzeczy po tym jak kupiłam na allegro pierwszą huśtawkę. Przyszła ohydna i brudna, jakby ją ktoś przez kilka lat na polu trzymał. A kiedy odesłałam, to nie odzyskałam pieniędzy... a, długa historia, w każdym razie jakoś się zraziłam do kupowania używanych rzeczy, zwłaszcza wysyłkowo.
 
reklama
A właśnie, muszę jeszcze przewijak kupić, bo mój młody miał denerwujący zwyczaj walenia nogami w przewijak podczas przewijania i tym sposobem cały przewijak popękał i wylazło wypełnienie, wiec go wywaliliśmy.
bonusowa, to zaskoczyłaś mnie z tą huśtawką. Myślałam, że przy wszystkich dzieciach się sprawdza. bazyli uwielbiał. Teraz też na pewno kupię i mam nadzieję, że też się sprawdzi. Tylko myślałam, żeby kupić nową, bo to trochę niesprawiedliwe, że Bazyli miał wszystko nowe (poza huśtawką właśnie), a kolejne dziecko będzie miało wszystko używane. Niech ma choć nową huśtawkę, skoro starą sprzedaliśmy. Poza tym trochę się zraziłam do kupowania używanych rzeczy po tym jak kupiłam na allegro pierwszą huśtawkę. Przyszła ohydna i brudna, jakby ją ktoś przez kilka lat na polu trzymał. A kiedy odesłałam, to nie odzyskałam pieniędzy... a, długa historia, w każdym razie jakoś się zraziłam do kupowania używanych rzeczy, zwłaszcza wysyłkowo.

ja też nie raz się przejechałam na rzeczach używanych z allegro "w stanie idealnym"...

a co do huśtawki to u nas było podobnie, starszy uwielbiał siedzieć w leżaczku / spał / jadł / bawił się...leżaczek jeździł z nami wszędzie :D

a młodszy...kilka razy może poleżał / posiedział w leżaczku...wolał koc na podłodze :)
 
Do góry