reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla naszych Maluszków ♥

Luxuorius

Moderatorka
Dołączył(a)
21 Listopad 2014
Postów
55 133
Miasto
Wągrowiec
Wyprawka - listy podstawowe - będę na bieżąco edytować jak będziecie wklejać swoje. Lux - nie miej mi za złe, że wrzucam tu :)

xXxIzuLQaxXx pisze:
Ja taka liste kazdej kolezance robilam bo ja pierwsza z nich mialam dzidziusia to jakos tak wyszlo ze mnie zawsze pytaly
emoji6.png

Wiesz co, kazda mama ma inne podejście, uzywa innych artykulow, innych firm, itd. Ja np zwykle jesli chodzi o proszki do prania, kosmetyki, butelki czy smoczki, to stawiam na jak najlepsze firmy, zeby nie uczulalo i teoretycznie nie powodowalo wad, kolek, itd.
Natomiast jesli chodzi o ubranka, no to dwa - trzy takie kompleciki wyjsciowe, jakies dresy np, za ktore smialo moge zaplacic więcej, ale jesli chodzi o body, spiochy, kaftaniki, czyli cos co szybko sie brudzi i niekiedy nie mozna doprac, a dziecko i tak szybko wyrasta, to takie rzeczy kupuje za grosze np w pepco, lidlu, czy jak w przypadku Olivki, w biedronce (akurat wtedy bylo tam duzo ubranek dla niemowlat w niskich cenach), tez auchan, badz carrefour. Zalezy gdzie sa promocje.
Moja wyprawka zwykle wyglada tak, i nie wazne czy pierwsze czy trzecie dziecko, bo sa artykuły ktore wrecz powinny byc nowe
emoji6.png


Higiena:
-proszek dzidzius lub platki mydlane tez dzidzius,
-oliwka bambino (inne uczulaja moje dzieci)
-mydelko bambino lub dzidzius,
-po pierwszym miesiacu szampon do wlosow bambino,
-alantan masc do pupy na odparzenia,
-maka ziemniaczana, ktora trzymam w malym szczelnym pojemniczku do posypywania pupy, sto razy lepsze niz sudocrem lub drogie pudry
emoji6.png

-szczoteczka i grzebyk do wloskow, niekiedy mozna taki fajny komplecik kupic,
-gazy do oczyszczania jezyczka i dziasel + krople na plesniawki,
-octanisept do pepka

Przydatne rzeczy dla dziecka:
-pieluchy tetrowe, okolo 15-20 jesli bedziesz uzywala pampersow, bo jesli chcesz pieluszki wielorazowe to trzeba wiecej, ale to juz musisz pytac mam ktore tak pieluchuja,
-pieluchy flanelowe, mi wystarcza zawsze 5 sztuk, zwykle klade na nich dziecko np w rozku czy na lozku, czy w wozku w lecie jak ciepli to aie tak dzidzius nie poci, itd.
-smoczek, ja uzywalam zawsze Avent, ale teraz biore pod uwage zarowno Avent jak i Lovi,
-butelka, taka sytuacja jak ze smoczkiem, tez zawsze byl Avent, a teraz mysle czy Lovi. Butelka Avent jest bez bpa i jest antykolkowa, i np moje dzieci nigdy kolki nie mialy jak jadly z butelki. Ja karmilam cyckiem Olusie 8 mc a butelka mi sluzyla wtedy np do herbatki koperkowej,
-po pierwszym miesiacu herbatka koperkowa,
-kolderka z podusia do lozeczka + ze dwa komplety poszewek,
-recznik dla dziecka, 2-3 sztuki,
-maly kocyk,
-ja jeszcze lubie rozki, i ja np mam 3, ale ze juz zniszczone to teraz kupie ze 2 tylko, ale to jest naprawde fajna sprawa, moje dzieci uwielbialy byc poowijane np po kapieli czy na dniu jak przy cycu byly
emoji6.png
tylko ja bez tego usztywnienia kokosowego preferuje, jeden rozek mial to usztywnienie to wyciagnelam bo mi sie zle dziecko w tym trzymalo,
-no wozek, lozeczko, ale to ja akurat nie kupuje bo mam, ale np kupuje materac nowy, najlepszy chyba jest ten kokos gryka, bo jak mielismy ten zwykly to szybko sie tak ugniotl ze szczebelki z dolu gniotly dziecko..
-to bedzie zima wiec mozesz pomyslec o spiworku do wozka, lub jest taki kombinezon widzialam na allegro tak jakby 2w1 taki spiworek kombinezon, ale nie mam jeszcze o nim opini,
-jakies grzechotki, najlepsze sa te misiakowe z takimi gumowymi elementami do obgryzania i zeby cos tam w misku dzwonilo,
-nie wiem czy pisalam ale pojemniczek na smoczek i lancuszek do smoczka Ci sie moze przydac jak zdecydujesz sie na smoczek,
-mleko modyfikowane, mimo ze chce kobieta karmic, to np ja zawsze mialam w domu takie mleko ze wzgledu na to ze roznie bywa i zeby nie bylo niespodzianki, albo przydaje sie gdy Ty musisz gdzies jechac a nie dasz rady np odciagnac pokarmu, no ja zawsze wolalam byc przygotowana na wszystko, wiec u mnie bylo mleko przy Olivii Nestle Nan, a przy Oli Bebiko bo Nan nie chciala w ogole,
-jak chcesz to karuzelka na lozeczko, moje lubily, a teraz sa na pilota i baterie i mozesz zaprogramowac ze muzyczka np po 40 minutach sie wylaczy, i ta karuzelka jescze takie gwiazdki wyswietla na suficie, jest tam tez opcja bicia aerca mamy, dla mnie wypas
emoji6.png

- ja myslalam jeszcze o takiej hustawce 3w1 bo najpierw jest tam takie jakby nosidelko, a potem jest zwykla hustawka i fotelik do karmienia, wiec mi podoba sie najbardziej opcja z tym karmieniem,
-my jeszcze CHYBA bedziemy kupowali dostawke do lozka naszego, ale to tez kwestia podejscia mamy,

Jesczze zaraz napsize o ubrankach :)

Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

Jeszcze pampersy, i to roznie, moje nie mogly tych oryginalnych pampersow firmy Pampers, wiec kupowalismy w biedronce Dada, nie sa zle, choc mam wrazenie ze potem byly za twarde, wiec Oli juz pozniej kupowalismy w kauflandzie.
Podobno w Rossmanie sa dobrej jakosc te niemieckie BabyDream, i nie wiem czy sie nie skusze na nie
emoji6.png

Wazne sa jeszcze mokre chusteczki, czy to pupe wytrzec, czy raczki na spacerze, my kupujemy akurat z roznych firm, nie mam ulubionej.

Ubranka:
-jeden zestaw wyprawkowy do szpitala rozmiar 56-62,
-body dlugi i krotki rekaw, nie kupuj ponizej rozmiaru 62 bo to bez sensu, mysle ze tak 62-68 na poczatku do tego 3-4 mc; dziecku sie czesto ulewa i trzeba zmienic ubranko, wiec mysle ze przynajmniej z 10 takich bodziakow sie przyda, jak nie wiecej,
-spiochy i polspiochy, tez 62-68, tu juz nie wiem ile, to zalezy od tego czy np kupa bedzie gigant i bedzie wychodzila za pampersa, czy jak uleje to tak ze zaleje spiochy, no ciezko mi powiedziec, ja takich ubranek akurat zwykle mam dosc troche.. mozesz część kupic w taniej odziezy, takie np po domku czy na noc,
-kaftaniki sa wygodne na noc, bo nie wybudzasz dziecka jak je przebierasz bo nie ma tyle rozpinania,
-pajace, ja lubie, choc nie wszyscy lubia tyle zapinac
emoji6.png

-to bedzie zima, wiec na pewno kombinezon i czapeczka taka grubsza,
-czapeczki po domu, moje dzieci zawsze mialy kupe wlosow wiec po kapieli musialam zakladac czapeczke, bo po prostu marzły,
-sweterek, jakis dresik, tu juz smialo mozesz kupic rozmiar 68 bo to i tak ubiera sie zwykle na body i spiochy, czy rajstopki
emoji6.png


Zapomnialam jeszcze o nosidelku, jest potrzebne, chocby do samochodu. U nas np ze szpitala Cie nie wypuszcza z dzieckiem jak nie przyniesiesz nosidelka
emoji23.png
chocbys pod szpitalem mieszkala..

To chyba wszystko dla noworodka, jak czegos zapomnialam to dopisze, a jak ktos ma jakoes uwagi to niech mnie poprawi, choc kazdy ma swoje zdanie i ja akurat potrzebuje "to", a ktos inny "tamto"
emoji6.png


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

Acha, ja sugerowalam sie moimi dziecmi i ich wielkoscia. Moje dzieci mialy jedna 3580 g a druga 3690 g i jedna 56 cm a druga 57 cm, wiec dla mnie ciuszki ponizej 62 nie wchodzily w gre.. Pod koniec ciazy na usg lekarz oszacuje wielkosc dziecka, wez tez sobie pod uwage swoj wzrost oraz meza wzrost, i najblizeszej waszej rodziny. Jak wszyscy sa drobni to dziecko moze byc malutkie, a jak raczej wysocy to duze dziecko moze byc, np moj maz wazy 100 kg o ma 188 cm, a jego brat ma 204 cm wzrostu, u mnie tez wiekszosc rodziny duza, choc ja jestem drobna, ale nie malutka, wiec wiedzialam ze dzieci male nie beda
emoji6.png


Napisane na HUAWEI GRA-L09 w aplikacji Forum BabyBoom

bonusowa pisze:
@creativo - zobaczysz, każda będzie co innego pisać ;)

Ciuszki :

- bodziaki (w naszym grudniowym wypadku to na długi rękaw) polecam w wielopakach z Tesco - świetna bawełna. Kupowałam zwykłe białe. 3szt 56, 6szt 62, w razie czego mąż Ci dokupi (dziecko się nie brudzi, ale wystarczy, ze ulewa mocno albo zasiusia body i czasem 2-3 sztuki w dzień idą)
- jestem fanką półśpiochów i dresów na szerokim ściągaczu - po 3 szt na 56 i 62
- śpioszki bawełniane i welurowe - po 2 szt
- pajacyki bawełniane - tez polecam wielopaki z Tesco - po 3 szt na 56 i 62
- pajacyki welurowe - po 1-2 szt na 56 i 62 (u mnie w domu ciepło więc dzieć by się ugotował bo to grube)
- kombinezon na 62 zimowy
- czapka zimowa
- czapeczki bawełniane (np po kąpieli, choć ja nie zakładałam )
- kaftaniki - niepraktyczne, podwijają się pod śpioszkami
- łapki niedrapki
- skarpetusie bawełniane cienkie - polecam w wielopakach z H&M takie na luźnych ściągaczach
- skarpetki frotte - też z H&M fajne, albo w rossmannie
- otulacz - żeby zamotać po kąpieli

Pościel itp:

- pościel nie przyda się w pierwszych miesiącach, a poduszka to już na pewno. Dzieci w 1 roku życia powinny spać bez poduszki, a kołdra dla noworodka to słaby pomysł ze względu na ryzyko śmierci poprzez uduszenie.
- rożek - ja nie lubiłam, wiem, że niektórzy sobie chwalą. Można kupić 1 i jak i Tobie i dziecku podejdzie to dokupić na zmianę
- kocyki - 2 szt cienkie i 1-2 sztuki grubsze
- pieluszki tetrowe 20szt
- pieluszki flanelowe - 5 szt
- śpiworek - wedle uznania, u nas się nie sprawdził

Kosmetyki:

- lepiej nie używać kremów typu sudocrem na zaś tylko jak jest odparzenie, wtedy świetnie działa też mąka ziemniaczana
- na codzień polecam poprosić pediatrę o receptę na maść robioną z apteki do pupy
- pieluszki u nas tylko pampers - dada jest mi za sztywna i przeciekała, baby dream z rossmanna podobno dobre. Nie wiem jak Lidl i Tesco.
- chusteczki do pupy- im bardziej ubogi skład tym lepiej - znów baby dream oraz huggies. Alternatywą są duże waciki z rossmanna i czysta przegotowana woda lub wielorazowe ściereczki chicky monkey (wygooglaj sobie) - ja tym razem kupię zestaw.
- żaden octenisept - w składzie cała tablica Mendeleyewa. Albo nic i wietrzenie ile wlezie, albo spirytus - na allegro kupiłam nawet gaziki jałowe pakowane pojedynczo nasączone juz spirytusem 70%- moim dzieciom kikuty odpadały odpowiednio w 6 i 4 dobie.
- co do kosmetyków - skład w miarę ma baby dream i hipp. A co ja polecam bo jest eko, zdrowe i genialne na skórę, to łyżka oleju nierafinowanego kokosowego do kąpieli - nie trzeba potem niczym smarować bo skórka jest natłuszczona i mięciutka
- szczoteczka z miękkiego włosia do włosków
- ja dzieciom w buzi nie grzebałam i żadnych pleśniawek nigdy nie było. Zaczynałyśmy myć dopiero od pierwszego ząbka szczoteczką silikonową na palec i pastą nenedent bez fluoru

Inne akcesoria :

- wanienka najlepiej na stojaku lub moja miłość Tummy Tub
- myjki - ściereczki
- ręczniczki z kapturkiem 2-3 szt
- smoczki ale nie wciskać na siłę - nie każde dziecko jest mega ssakiem, a w pierwszych tygodniach bym uważała. Mam porównanie - obie córki kp, starsza smoczkowa młodsza nie i ze starszą kryzysy laktacyjne były a z młodszą nie.
- laktator elektryczny - polecam medela mini electric - stosunek ceny do jakości genialny. Laktatora nie nadużywamy. Ale o tym i w ogóle o kp jeszcze z dziewczynami założymy oddzielny wątek ;)
- butelki nawet te niby anatomiczne mogą zaburzyć karmienie naturalne bo ssie się je inaczej niż pierś. W pierwszych tygodniach bym sobie odpuściła, a jak trzeba albo dokarmić albo podać swoje odciągnięte mleko to noworodki świetnie sobie radzą pijąc z kubeczków - medela ma taki z dziubkiem do dokarmiania.
- w pierwszych 6 miesiącach życia dziecka nie podaje się nic oprócz mleka matki - żadnych herbatek, wody i innych soczków. Boli brzuszek? Sama wypij napar z kopru włoskiego. Nie może się załatwić? Wypij sok świeży z jabłek albo jedz je regularnie. To wystarczy.
- cycki ;) - w razie bolesności brodawek to oczywiście własne mleko ale polecam też maść lanolinową purelan z Medeli - żadne bephanteny i alantany bo trzeba je zmywać przed karmieniem a lanoliny nie
- łóżeczko i materac - wedle uznania. Materace najlepsze podobno lateksowe.
- wózek - wedle uznania
- fotelik samochodowy 0-13kg - koniecznie sprawdzić wyniki testów zderzeniowych
- chusta - kółkowa lub długa, tkana splotem skośno- krzyżowym - tez wedle uznania
- nosidło - żadne wisiadło niby ergonomiczne z babybjorn bo można dziecku kuku zrobić. Najlepiej Mei Tai albo prawdziwy ergonomik z Tuli czy Manduca - ale to dopiero jak dziecko zaczyna samodzielnie siadać - nie wcześniej

To tyle co mi teraz do głowy przychodzi.

Edit: moje dzieci 3500g i 55cm oraz 3040g i 50cm dlatego mi sporo na 56 rzeczy schodziło a dla młodszej musiałam dokupić nawet na 50cm bo taka malutka była, że w tych na 56 się topiła ;)
Ach i mm nie ma potrzeby kupować wcześniej - jakby była absolutna konieczność w szpitalu to mają swoje a w domu lepiej nie mieć żeby nie kusiło ;) w razie czego w każdym osiedlowym sklepie dostaniesz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Tym razem temat w większości mnie ominie, to tylko wspomnę co było hiciorem na moim forum ciążowym w 1 ciąży: takie kocyki
Link do: **WOMAR** ZDROWY kocyk bawełniany 100% BAWEŁNA HIT
Wzorów jest więcej na różnych aukcjach, ja mam dwa i nadal używamy, są super, chociaż niestety po wypraniu już nie są takie milusie jak świeżo kupione a wyprać trzeba;)
 
ja będę kupować wózek 3w1 , huśtawko - bujaczek ( przy Nadii mi tego zabrakło a później nie kupowałam bo jakoś zwlekałąm) , owijaczek i szumiś - miś uspakający.Reszte rzeczy mam po pierwszej córce
 
Nam się rożki bardzo przydały, tak jak huśtawka. Za to kompletnie niepotrzebnym wydatkiem wyły niedrapki (no ale to niedrogie, to można kupić). Muszę pieluch tetrowych trochę kupić, bo przy Bazylim jakoś się zużyły. No i jeśli będzie dziewczynka, to trzeba będzie jakieś ciuszki kupić. Tak to wszystko chyba mam.
 
Ja muszę kupić dużo rzeczy bo mało co po córce zostało (wanienka, łóżeczko i ubrania o ile będzie druga córka) a tak to musimy kupić wózek 3w1, kosmetyki, pieluchy tetrowe i inne pierdółki potrzebne dla malucha.
 
reklama
Ja muszę kupić wszystko :D pierwsza ciąża :D
powinnam zrobić jakąś listę must have, ale póki co na niej znalazłby się wózek, łóżeczko, wanienka i ciuchy. Jestem noga w sprawach dziecięcych na razie, więc będę Was podpatrywać :)
Wiem, że miś szumiś jest super :D
 
Do góry