reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla noworodka od A do Z ;)

olushia - fajne te koszyczki :) JA też mam daleko do Ikei - 150 km...

A ja dziś kupiłam ostatnie kosmetyki, smoczek, szczotkę do włosów itd. Został mi tylko biustonosz i ten nieszczęsny szlafrok...
 
reklama
malgonia - ja przy Kubie bluz prawie w ogóle nie używałam (on z końca lutego). Tu myślę, że na spacer pod kombinezon można będzie nałożyć sweterek lub bluzę. Kup najwyżej jedną a później jak coś to dokupisz.

Do wózka używałam grubego koca (pościel do mnie nie przemawia i nigdy nie miałam). Teraz mam śpiwór do wózka, wiec go będę używać lub koca.
 
Takie koszyczki i mnie kuszą, widziałam na allegro, około 35 zł i byc moze kupię, niestety do ikei mam bardzo daleko.Kupiłam sobie ten przewijak na nózkach z klupsia, bardzo stabilny i duży, przy okazji też trochę cieżkawy bo widac że nie byle jaki ale ma kółka dwa więc to ułatwia sprawę jakby co, no i przydałyby mi się te pojemniki, chociaż nie wiem czy nie bardziej na łózeczko.
A ten największy pojemnik to na co? Na chusteczki?

Emolium, oilatum, mediderm to chyba ogólnie to samo, czy róznia sie czymś oprócz ceny?

Ogólnie tak: emusja do kąpieli a po kapieli tez czyms smarujecie? Ja oliwki na pewno nie kupię, poplamiła mi ubranka po starszym i zła jestem na nią, A kremik do buzi to może po prostu bambino?
A do pupy to miałam bephanten kupić..

A ten przybornik na łózko materiałowy taki to sie sprawdza?
 
Ostatnia edycja:
konwalijka - jak oilatum czy emolium to już po kąpieli nic nie trzeba. no chyba że skóra będzie miała skłonności do AZS. To wtedy jakiś krem z tej samej firmy. JA krem do twarzy to tylko na spacery z nivea "na każdą pogodę". Też myślałam o tym przyborniku na łóżeczko, ale wydaje mi się że one nie są tak funkcjonalne - no bo co tam włożyć oprócz pieluch? Nic drobnego nie wrzucisz,bo będziesz grzebać jak w torebce żeby znaleźć jakąś maść czy coś - takie moje zdanie.
 
Takie koszyczki i mnie kuszą, widziałam na allegro, około 35 zł i byc moze kupię, niestety do ikei mam bardzo daleko.Kupiłam sobie ten przewijak na nózkach z klupsia, bardzo stabilny i duży, przy okazji też trochę cieżkawy bo widac że nie byle jaki ale ma kółka dwa więc to ułatwia sprawę jakby co, no i przydałyby mi się te pojemniki, chociaż nie wiem czy nie bardziej na łózeczko.
A ten największy pojemnik to na co? Na chusteczki?

ten najwiekszy jest zamykany to można np na brudne chusteczki.

z J&J tez jst taki 3w1 można go wlac do wody i tym myc ti pozniej nie trzeba juzz niczym smarować ciałka dzidziusia i ja chyba taki kupie bo nie zawiera tych parabenow albo zastanawiam sie nad tymi kkosmetykam z chicco.
 
malgonia - sweterki, bluzy- przegrzebię wory po Julce, ale specjalnie dokupywać nie będę. Wystarczy jak ubierzesz pajace i bodziaki plus kombinezon. I tak się ewentualnie jeszcze przykrywa kocem jak zimno. Ja pościeli nie kupię tylko może jakiś cieplejszy koc - na początek i tak nie będziemy szaleć ze spacerami. Śpiworka też nie zamierzam kupować, tylko radzić sobie właśnie z kocem i przykryciem.
 
Ja tez na początku bluz i sweterków nie będę używała, dla mnie to niewygodne przy takim maleństwie, najwygodniej body pod spód a na górę pajac, bluzy i inne takie to jak dzidziuś już trochę większy, przy karmeniu tez wygodniej jak dziecko ubrane w coś co sie nie przekręca i fałduje.

Do wózka tak ja Wy kombinezonik plus gruby kocyk, do tego mam tą osłonę na gondole i jeszcze taki oryginalny śpiworem który był w komplecie z wózkiem, myslę że to zupełnie wystarczy, dziwnie by mi było kłaśc w pościel dziecko w czapce i kombinezonie :-D
 
KAMILKA właśnie i ja mam takie odczucia dziwnosci, jak myślę o pościeli do wózka. Chociaż kiedyś tak się robiło i pościele jakie były... W koronki, falbanki ;-)

Ja mam kilka bluz takich większych 3-6msc po starszej. Ona była z lata, więc na wieczorny spacer taka bluza była rewelacyjna. Teraz faktycznie pod kombinezon bez sensu... Ale tak sobie myślę, że jak będzie jakieś chłodniejsze pomieszczenie, to zdejme kombinezon, a założę bluzę.
No nie wiem! Wszystko wyjdzie w praniu.
 
reklama
to pokaże Wam moją małą wypraweczkę:-)
DSCF1947.jpgDSCF1948.jpgDSCF1950.jpgDSCF1951.jpgDSCF1952.jpg
 

Załączniki

  • DSCF1947.jpg
    DSCF1947.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 85
  • DSCF1948.jpg
    DSCF1948.jpg
    21 KB · Wyświetleń: 78
  • DSCF1950.jpg
    DSCF1950.jpg
    15,2 KB · Wyświetleń: 77
  • DSCF1951.jpg
    DSCF1951.jpg
    17,8 KB · Wyświetleń: 81
  • DSCF1952.jpg
    DSCF1952.jpg
    21,4 KB · Wyświetleń: 78
Do góry