reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka dla wrzesniowego malucha czyli HITY i KITY :)

Bebzonik też oczywiście w nocy po każdym cycowaniu zmieniam pieluszkę. jeśli chodzi o odbijanie to w nocy nie odbijamy, wogóle w dzień też rzadko. Leoś bardzo spokojnie ssie pierś i nie ulewa, brzuszek (odpukać) też w normie, więc nie widzę potrzeby.
 
reklama
kasiula to mogę Ci wysłać połowę paczki premium care. Moja ma po nich mega odparzenia.
My używamy zwykłych pampersów, już 2..ale nie wiem czy dry czy active:-) na razie nie zmieniamy.

Ania dzięki za dobre chęci, ale może bliżej znajdzie się ktoś chętny, bo tak to by pampersy całą Polske zwiedziły:-D
jak widać każde dziecko inne i co innego mu pasuje, dobrze że chociaż teraz wybó mamy, nie wiem jak sobie radziły nasze mamy tymi pieluchami tetrowymi brrr..
 
Muszę stwierdzić że Huggies pure nie są najgorsze. Tym bardziej za taką cenę. Trochę się obawiałam że to może przez nie odparzyłam tyłek małej ale to jednak lenistwo. Mają taki specyficzny wygląd i zapach. Są inne niż wszystkie. Takie niby papierowe - wina lub też zaleta 70% celulozy (czyli papieru). Mi spasowały tym bardziej ta cena w biedronce (9,99 za 3pak - czyli wychodzi coś koło 0,052zł za jedną:tak:). Wadą może być wydajność. Chociaż to może wina tego że częściej teraz pieluchę zmieniam. Zapach - takiego jakby zmoczonego papieru. Trwałość trzeba stosować odpowiednią siłę żeby wyciągnąć z pojemnika. Niekiedy trochę się roztargały ale już jak się przyzwyczaiłam to nie mam takiego problemu. Nie są też oślizgłe czyli wycierają tyłek a nie rozmazują tego co na nim jest.
 
a ja niestety nie polece huggisow zarowno chusteczki huggis Pure jak i pieluchy huggis newborn - moja mala mala nie jest a srednio 3 razy dziennie zmiana ciuchow bo sie przesikuje i kupa tez srednio sie wchlania!!! niby firma a dla mnie porażka!

Dada z biedronki mialam i nie byly zle - moze pampersy 1 nieco miększy i delikatniejszy materiał, ale cena Dady robi swoje i jakość niezla! mysle ze nie warto przeplacac! wiec jak skoncze nieszczesne huggis to zabieram sie za Dada2.

Dada chusteczki sa ok, ale dla mnie tylko naturals, lawendowe srednio pachną, a sensitive sa mega mokre i zostawiaja wilgotna skóre! mi to nie bardzo pasowalo.

teraz uzywam zwyklych Babmino i wg mnie sa ok, zapach mnie nie razi, faktura tez OK, nie dra sie jak huggis, no i nie sa mega wilgotne - dla mnie OK, cena tez luz. 6,5 zl to nie jest zle!

:-)
 
bebzonik na pewno nie jestes nadgorliwa. Robie dokladnie tak samo jak Ty. Bez wzgledu na pore przed jedzeniem zmiana pieluchy a po odbijanie :-)

kachasek dzieki za podpowiedz. Moze faktycznie sie skusze a te z rossmanna. Na razie dostaje kupony z pampersa i cena wtedy wychodzi ok ale sprawdze jak to jest z tymi z baby dream :-)
 
ellsi
mi te chusteczki też pasują, jakieś takie naturalne mi się wydają. tylko ja ich uzywam do przecierania o siku tylko i małych kleksach, z dużym ładunkiem latam pod umywalkiem. nauczyłam się małą tam wsadzać i o wiele łatwiej mi sobie poradzić z kupskiem, a małą ma ładny tyłeczek.
Noi z wyciąganiem to masz racje, teoche mnieto wkurza.

ja wyrodna matka i wnocy żadko zmieniam, ale to dlatego że mała jak wstaje to już tak głodna że wrzask straszny a jak ją wtedy zaczynam przebierac to tragedia się dziecku dzieje i się rozbudza na amen. Za to jak nie przebiore przed jedzeniem to musze czekać aż jej się odbije i doleci do brzuszka bo jak kłade to zwraca okropnie. Więc mi przysypia na rękach a jak ją wezme do przebierania to znowu sie budzi i godzina min z głowy. Tak więc dla naszego zdrowia psychicznego wybieray sen :p naszczęście pupe ma cacy. a jak czuje ze pielucha bardzo pełna to zmieniam mimo wsyzstko.

ja za tymi pieluchami z rossmana jakoś nie przepadam, kupiłam małej na sztuki nic jej nei wyskoczyło więc ok, ale one jakieś takie duże grube są.
lepsze dady. no i dady 2 są fajniejsze od jedynek.

ja mam wielkie opakowanie huggisów i jeszcze jakies dostałam w prezencie ale niewiem nawet skąd są, ale takie z gorszych jakościowo, więc za dnia zmieniam małej pieluche często bardzo żeby się tego pozbyc
 
asia zazdroszcze Ci tej umiejetnosci mycia malej w umywalce. Ja jakos nie mam odwagi a bardzo bym chciala czasem ja po prostu umyc po kupsku bo i dla niej byloby przyjemnie i dla mnie szybciej niz zabawa w chusteczki ale coz za bardzo stachliwa jestem a ona za bardzo ruchliwa zebym sie odwazyla wziac ja pod kran i umyc :-(
 
reklama
bluetooth
ja też się bałam i długo nie potrafiłam jej zapać odpowiednio, ale teraz ania trzyma sztywniej główkę a ja nauczyłam się ją przekładać przekręcając pupkę i inne takie co Zawitkowski pokazuje i jakoś łatwiej mi to idzie pozatym mam umywalkę idealną do tego łagodnie schodziw dół od przewijaka więc malutka sobie ładnie leży a pupa jej zwisa.
Nawet ją kąpie ostatnio pod kramen na kurczaka jka nie mam siły wanienki rozkładać.

a na dniach chce spróbować się z nią kąpać. musze to tylko jakoś logistycznie rozwiązać zby dać rade samej to ogarnąć.


a zapomniałam o odbijaniu.ja odbijam za każdym razem, tylko w nocy na nodze a nie na ramieniu to ona nie zauwaza tego jak ją delikatnie przekręce, za dnia też ją na nodze często odbijam podtrzymując pupe drugą noga moge wtedy sokojnie z wam popisać :p a tak na serio to mnie okropnie plecy bolą i mięśnie karku.
 
Do góry