reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do szpitala

U nas w SR mowiła ze nierobią lewatywy, wkładają czopki, ja mam nadzieje ze mnie przeczysci w domu, bo bedzie mi wstyd mimo tego ze to niby normalne:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
reklama
Na ostatniej wizycie z położną dowiedziałam się, że tu wcale nie wykonuje się lewatywy.. :szok:, a ja tak bym chciała..:-(Nawet do głowy mi nie przyszło, żeby kupić taki domowy zestaw w PL.. :zawstydzona/y:Jak to mówią - "Mądry polak po szkodzie"..
 
A jak u was dziewczyny z goleniem przed porodem? Wiem że niektóre szpitale wolą jak się to zrobi na miejscu. Albo zaraz przed. No i tu kolejne pytanie całość czy tylko tam na dole?
 
U nas gola tylko miejsce naciecia bezpośrednio przed nacieciem.
A co do lewatywy moga tylko zaproponować, ja bym wolala czopka lub tabletkę
 
u nas golenie jest na zyczenie pacjentki. ja sie teraz gole bardzo czesto sama w razie czego zeby oni mnie tam nie dogalali.kolezanka rodzila w innym szpitalu i tam gola kazda, ona miala cc i ja tez ogolili....do samego pepka:)mimo ze tam nic nie miala...a teraz do pepka jej wlosy rosna:/
 
No tak tylko ja mam tam bardzo wrażliwą skórę i zawsze dostaje po goleniu jakiegoś stanu zapalnego. Dlatego właśnie w co niektórych szpitalach odradzają golenie wcześniej i wolą to robić na miejscu żeby nie dopuścić do infekcji.
 
U nas golą tylko w naprawdę wyjątkowych sytuacjach, kiedy musi być wykonane nacięcie krocza (co się tu podobno raczej rzadko zdarza) ;-). Zawszę się golę i do szpitala też to zrobię :tak:- czuję się wtedy tak jakoś bardziej higienicznej..;-):tak:
 
Ja już pisałam, że się sama ogolę - mam nadzieję, że dam radę w ferworze tych skurczy i ekscytacji porodem :-D a przy okazji nie pozacinam zbytnio ;-)
 
U nas kiedys golili na sucho:szok::szok::szok: (przy Niki) wiec przy Laurze sama sie ogoliłam jeszcze w domku a połozna do mnie ze nie potrzeba bo juz nie gola:cool2: ale teraz tez bede sama sie goliła wrazie jakby mnie mieli nacinac:tak:
 
reklama
Do góry