reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do szpitala

Dołączył(a)
26 Marzec 2008
Postów
12
Co należy zabrać dla dzidziusia i dla matki do szpitala bo nie wiem od czego zacząć zakupy choć to jeszcze troche zostało czasu do października:))
 
reklama
wątek nie jest zły.
Ale proszę czytac regulamin że zakładanie nowy wątków ma być uzgadniane. W celu unikniecia bałaganu
 
Ja chyba dopiero w przyszłym miesiącu zacznę cośik kupować do tej torby...żeby powoli ją zapełniać.
 
Ostatnia edycja:
To co przeczytalam na tej stronie z wyprawka to przegiecie. kazda mama najlepiej niech pojdzie do szpitala w ktorym chce rodzic i niech sie zapyta, albo niech sie popyta znajomych ktorzy tam rodzili. Co szpital to ma inne wymagania co do wyprawki dla dziecka, ja musialam miec tylko pampersy i husteczki jednorazowe dla malenstwa, i wiekszosc szpitali z tego co wiem maja swoje wlasne ubrania dla noworodkow.
Dla mamy te jednorazowe majtki to moze i dobre, ale dla mnie porazka na calej lini i ja kupilam sobie najzwyklejsze bawelniane majty tylko ze duze zeby mnie nie uwieraly, kolko tez mi sie wogole nie przydalo chociaz mialam 25 szwow w srodku najwygodniej mi bylo w pozycji pol lezacej.
a te rzeczy do porodu...moze jestem jakims dziwolagiem, ale ja nie mialam polowy tyc rzeczy z soba, tzn. lodu, jedzenia, walkmana, i innych cudow ktore tam napisali...
 
Ja w skrócie napisze co u nas trzeba:
Dokumenty (karta ciąży, dowód, legitymacja ubez. ostatnie badania)
Recznik duży i mały
Koszula + szlafrok +kapcie (dobrze miec jeszcze jakies pod prysznic) (co do koszuli rodziłam w szpitalnej potem miałam swoja-tak wolałam)
małą wode niegaz. tzn 0,5 z dziubkiem do picia
Kosmetyki (swoje)
Ja miałam 1 paczke majtek jednorazowych i 3 bawełniane
Talerzyk, sztuczce, kubek
Dla dzidzi:
Rozek
3 tetry
pampersy +chusteczki mokre+ maść do pupy
4 body k.rekaw
4 pajacyki,
3pary skarpetek
3 czapeczki cieniutkie

jakąś reklamówke na brudna odzież i to chyba wszytko;-)
 
U mnie podobnie w szpitalu zapewniaja wiekszosc tzn. podpaski, ciuszki dla malego nawet wode mi dali a po porodzie herbatke zrobili jeszcze na porodówce no i to co po pierwszym porodzie bardzo mi ulge przynoislo to TANTUM ROSA u nas dawali ale mozna sobie kupic ja bylam z tego mega zadowolona po kazdej zmianie podpaski sie podmyłam i juz tak szwy nie ciagnely bo po drugim porodzie mnie nie szyli, wiec nie potrzebowałam. .Też rodziłam w ich koszuli potem mialam swoje, no i majtki ale tez bawelniane, maść na sutki bo strasznie bolały uwierzcie mi warto kupić BEPHANTEN(nie wiem może byka strzeliłam.)Do maludy wzielam kilka kaftaników. spioszki, pampersy, chusteczki, rożek, skarpetki, smoka, maśc do pupy, laktator(przydał sie).Moze cos przeoczylam bo swoje kosmetyki i recznik oraz papcie to wiadomo ze kazda wezmie :)))
 
Przyznam,ze myślę już o wyprawce i mam już zamiar powoli kompletowac to wszystko co potrzebne-żeby pózniej w pośpiechu niczego nie zapomnieć. Bardzo dobrze,ze powstał ten watek. Mamuśki ktore już rodzily-dziekuje za rady:tak::-)
 
reklama
Do góry