reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do Szpitala

a to nie jest tak, ze ciezarne sa objete ochrona :crazy: niedawno bylo tak ze nawet nieubezpieczona ma prawo urodzic w szpitalu, a z tego wynikaloby ze jak nie masz ks.ubezpieczeniowej to nie masz prawa rodzic w szpitalu. u mnie w szpitalu patrza tylka na karte ciazy, nie na ksiazeczke ubezpieczeniowa :tak:
 
reklama
amie7 czy ty przypadkiem nie będziesz rodzic w białymstoku???? normalnie jakbym czytała swoje wytyczne , punkt po punkcie to samo tylko do 1. punktu na samym koncu dodałabym jeszcze ciepłą czapeczkę dla dziecka ( w okresie zimowym)

Dziewczyny UWAGA legitymacja ubezpieczeniowa, a raczej pieczątka jest ważna 1 miesiąc - tak jak napisała Aneta kiedys ważna była 6 potem 3 miesiące.

Anetko to że na liście którą podała amie7 jest 3 m-ce wynika pewnie z tego że zostało im do rozdania jeszcze z tamtego okresu mnóstwo kartek z wytycznymi :-) skierowanie do szpitala , myslę że bardziej chodzi o skierowanie na cc niż do naturalnego ( i to też zalezy od szpitala, ja np mam juz skierowanie od ostatniej wizyty), a jeśli chodzi o punkt z goleniem , hehehe u mnie napisane jest identycznie jak u amie7 i też myślę że to zwykłe przejęzyczenie , a skierowane jest przede wszystkim do pań przed cc
 
Dzisiaj byłam w szpitalu na ktg i położna z izby przyjęć powiedziała mi, że pieczątka w legitymacji ważna jest 3 m-ce. W każdym razie jutro ją podbiję :-).
 
Legitymacja ważna jest 1 miesiąc na pewno. Ja mam Anetko tak samo muszę iść do pracy wysłać do Warszawy do kadr i czekać na nią - masakra :crazy:.
 
no a na śląsku?? jak mamy karte chipową... to też muszę mieć podbitą legitymację??? nic teraz podczas pobytu w szpitalu nie mówili, że pieczątka w legitymacji jest z końca czerwca.
 
no a na śląsku?? jak mamy karte chipową... to też muszę mieć podbitą legitymację??? nic teraz podczas pobytu w szpitalu nie mówili, że pieczątka w legitymacji jest z końca czerwca.
ANUTKO - wystarczy sama karta z tego co kojarze - taki byl chyba ich zamysl....zeby nie trzeba bylo miec tych beznadziejnych ksiazeczek.....W systemie obslugujacym te karty widac, ze jestes ubezpieczona :tak:
Szkoda, ze skonczylo sie na tym, ze karty sa tylko na Slasku.....:-( Ja moja mam jako pamiatke....tutaj do niczego mi sie nie przyda :baffled:
CAROLKA - no lipa straszna......ale Ty tez masz chyba karte chipowa?
MPEL - widze ze kolejna polozna niedoinformowana :-p
 
Anetko też mam kartę, chociaż w wytycznych do szpitala też jest legitymacja ... :baffled:, więc już sama nie wiem. Ale mam podbitą więc wole ją mieć przy sobie ;-).
 
CzarnaAnutka to chyba może zalezeć od szpitala czy wymagają czy nie. Byłam wczoraj w szpitalu w Gliwicach gdzie chcę rodzić i tam nie jest potrzebna. Natomiast w Świętochłowicach gdzie "miałyśmy" rodzić wymagają na izbie przyjęć legitymacji podbitej, wiem bo będąc na zajęciach szkoły rodzenia poszłyśmy na izbę i kazali nam legitkę mieć a jak nie to ostatnie Rmu-a z pracy.
 
to skoro tym razem w katowicach nic nie mówili, to pewnie jak pojadę rodzić to tez nie będą wymagac. może jak mi się uda to podjadę do pracy żeby mi podbili :)
 
reklama
Icedal masz rację mam zaniar rodzić w Białymstoku. Nie wiem jak to wyjdzie w praktyce bo jestem z Suwałk, a przez te wszystkie roboty drogowe potrzebuję dwóch godzin żeby dojechać.:-(
Chyba mąż musi poczytać wskazówki jak odebrać poród :-)
Co do pieczątki w książeczce to upewniłam się, że jest ważna miesiąc.
 
Do góry