reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka do szpitala!

mikaaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Listopad 2011
Postów
556
Miasto
małopolskie
Hej dziewczyny!

Postanowiłam zebrać z kilku stron do "kupy" listę rzeczy potrzebnych do szpitala.

Prosiłabym o zerknięcie i ewentualną weryfikację, czego byście nie brały, a co może jeszcze byście spakowały?

Prosiłabym doświadczone mamuśki o weryfikację listy wyprawkowej do szpitala. Zastanawiam się czy w praktyce to wszystko jest potrzebne?

WYPRAWKA DO SZPITALA

NIEZBĘDNE DOKUMENTY
* dowód tożsamości
* akt małżeństwa
* dokument ubezpieczenia
* NIP pracodawcy lub własny (gdy prowadzisz działalność gospodarczą)
* karta ciąży
* grupa krwi- oryginał; (przy ujemnym RH badanie na obecność przeciwciał antyRH)
* aktualne badania (mocz, morfologia, elektrolity, układ krzepnięcia, HBS, WR, mocz, cukier, owa)
* ostatnie wyniki badań krwi, moczu i usg

DLA MAMY NA CZAS PORODU I PO
* koszula nocna - może być nieco gorsza, bo na pewno się pobrudzi (2-3szt.)
* podkłady Bella
* podpaski duże
* majtki siatkowe jednorazowe
* woda min niegazowana (w małych butelkach)
* ręczniki
* szlafrok
* pantofle i klapki pod prysznic
* jednorazowa lewatywa i maszynka do golenia krocza - wymagane przez niektóre szpitale
* pomadka ochronna
* skarpetki
* biustonosz dla karmiących matek - 2 sztuki
* kosmetyki (dezodorant, szczoteczka i pasta do zębów, płyn do higieny intymnej, żel pod prysznic, szampon, kosmetyki do makijażu, nożyczki, szczotka lub grzebień)
* wkładki laktacyjne
* papier toaletowy
* leki, które przyjmujemy
* czasopismo, książka, notatnik, długopis, odtwarzacz mp3, telefon komórkowy+ ładowarka, aparat fotograficzny+ ładowarka
* chusteczki higieniczne
* sztućce i kubek
* przekąski, herbatniki lub biszkopty
* ulubiona herbata lub kawa bezkofeinowa
* sok - jabłkowy, winogronowy lub brzoskwiniowy
* herbatki laktacyjne
* pieniądze - na wszelki wypadek
* odzież na wyjście

DLA NOWORODKA
* paczka najmniejszych pieluch jednorazowych (2-óch różnych firm)
* pieluchy tetrowe (kilka sztuk)
* pieluchy flanelowe - 2 sztuki
* 4 komplety ubranek (dowolnie: śpiochy, kaftaniki, koszulki, body, pajacyk)
* czapeczki 2-3 szt.
* skarpetki, rękawiczki po 2-3 pary
* chusteczki nawilżone
* maść typu linomag, bepanthen
* rożek
* kocyk
* ręcznik z kapturem
* łagodne mydełko - większość szpitali posiada swoje
* miękka szczotka do włosów
* ciepły kombinezon na wyjście
 
reklama
mikaaa - ja był dodała dla noworodka jeszcze krem pielęgnacyjny, np. bambino, ziajka od 1 dnia życia lub inny, taki co używa się przy przewijaniu.
 
Ja to sie zawsze smieję z tych gazet, MP3 czy książek - tiaaa najlepiej od razu jakąś trylogię:-D człowiek jak ma chwilkę to sam odpoczywa, drzemie ale najczęściej po prostu wpatruje sie w dzieciatko jak w ksiązkę;) naprawde nie ma czasu na takie "bzdury"
A co dla dziecka trzeba zabrać to zależy od szpitala ale kąpiel raczej zawsze jest w gestii szpitala i położnych więc po co zabierać mydło, ręcznik i szczoteczkę? Mi mała przywozili wykapana czyściutką pachnaca i wyczesaną w tzw "roga" hehe:-D ja tylko zawoziłam codziennie rano o danej porze na kąpiel.
A do pupy smiało można używac kremu tego co ma sie dla siebie do brodawek ;)
Sok na pewno nie winogronowy ani brzoskwiniowy, jabłkowy owszem, można też pić te bobofruty lub kubusie.
 
Nie zapomnijcie o aparacie i telefonie;-)
W moim szpitalu nie ma listy szpitalnej i mam wzabrac kilka ubranek dla małego, musowo pieluszki i kosmetyki dla nas. Reszte dostane na miejscu:-)
 
A ja muszę mieć odpis aktu małżeństwa ponieważ w innym mieście i powiecie będę rodzić i tam też dziecko będzie zgłoszone do Urzędu Stanu Cywilnego. Też mnie te książki, gazety i mp4 śmieszą
 
Ostatnia edycja:
Ja jak rodziłam starszaka to dla dziecka nie potrzebowałam nic oprócz ubranek do wyjścia. Wszystko... kremy, pieluchy zasypki, było w szpitalu. To była taka wyprawka bo wszystko a nawet więcej dostałam do domu. Szpital był państwowy. Teraz chyba będę rodzić w innym ale nawet nie wiem co jest potrzebne. W razie czego apteka jest w szpitalu, do domu będzie niedaleko a mąż mobilny i będzie pod ręką.
 
a u nas muszę mieć dla dziecka sudocrem lub coś w tym stylu, chusteczki nawilżane, pampki i ręczniczek. resztę zapewnia szpital
 
Nathani a ile bierzesz pampersów? Pytam bo ja w rozmiarze 1 kupiłam dużą paczkę prawie 80szt, naszykowałam sobie 20szt. do szpitala bo nie chciałam kupować już mniejszych paczek, teraz już sama nie wiem czy te 20szt starczy.
 
reklama
misia wszystko zależy od tego ile będziemy musiały być w szpitalu, ja jeszcze nie kupowałam pampków i nie wiem ile tam jest w paczce newborn? taką mam zamiar wziąć jak zabraknie mężuś dowiezie.Pampki na początku schodzą że hohoh:szok:
20 sztuk może Ci braknąć....
 
Do góry