reklama

Wyprawka do szpitala

Temat na forum 'Przyszłe mamy' rozpoczęty przez Tehawanka, 6 Luty 2014.

1. Tehawanka

Tehawanka Fanka BB :)

chyba każda kobieta w ciąży zastanawia sie co jej będzie potrzebne w szpitalu, czego wymagają, a co można odpuścić. Proponuję więc zrobić listę rzeczy do różnych szpitali- jeśli dostałaś listę- dopisz ją, a przyszłe mamy będą mogły skorzystać bez przeszukiwania połowy internetu... Ja dodaję dla szpitala rydygiera w krakowie.

Wyprawka szpitalna dla szpitala Rydygiera w Krakowie:

Dokumenty:
    - dowód osobisty/ paszport
    - akt małżeństwa- jeśli dowód jest na nazwisko panieńskie matki
    - Dowód uznania ojcostwa z USC (jeśli para nie jest w związku małżeńskim)
    - książeczka ubezpieczeniowa/ inny dokument potwierdzający ubezpieczenie (dokument z nr-em PESEL dla polaków)

Badania:
    - karta przebiegu ciąży
    - oryginalna grupa krwi z nr-em PESEL lub xero oryginału
    - wyniki badań: HBS, OWA, HCV, HIV
    - wyniki wymazu z pochwy i odbytu na obecność paciorkowca(GBS) wykonane ok. 36 tyg ciąży
    - do znieczulenia zewnątrzoponowego- ukł. Krzepnięcia, morfologia, potas (badania ważne 1 tydzień!)

Rzeczy dla matki:
    - szlafrok
    - koszula rozpinana z przodu 2-3 szt
    - ręcznik kąpielowy 2 szt
    - ręcznik papierowy gruby- 1 op
    - pantofle
    - klapki pod prysznic
    - przybory toaletowe (każda chyba najlepiej wie co używa)
    - płyn do higieny intymnej
    - bielizna jednorazowa- siatkowa 3 szt
    - podpaski poporodowe 3 op
    - podkłady na łóżko „SENI” 5 szt
    - woda mineralna niegazowana z „dzióbkiem”
    - szminka ochronna do ust
    - maść ochronna na bolące brodawki

Rzeczy dla dziecka:
    - rożek
    - kaftanik rozpinany 3 szt
    - śpiochy 3 szt
    - body z długim rękawem 3 szt
    - czapeczka 3 szt
    - skarpetki 3 szt
    - rękawiczki 3 szt
    - pieluchy tetrowe 5 szt
    - pampersy mała paczka
    - chusteczki nawilżone 1 op
    - maść ochronna na pośladki (np. linomag)

2. omiomi1

omiomi1 Zaciekawiona BB

lista jak najbardziej w porządku mi się wydaje:) może dorzuciłabym więcej wody, bo się przydadzą większe ilości, sztućce i papier toaletowy, bo taka polska rzeczywistość szpitalna;) dla maluszka może przydałaby się jakaś mała buteleczka w razie gdybyś początkowo nie miała pokarmu albo maleństwo nie chciało ssać, np avent ma takie ze smoczkiem o kształcie piersi, więc w razie co można będzie podać a potem nie będzie problemu z powrotem do naturalnego karmienia:) dla mamy bym jeszcze dodała stanik do karmienia i wkładki laktacyjne, w razie nawałów pokarmu.

3. reklama
  4. kasia-matiy

kasia-matiy Fanka BB :)

mnie nurtują przede wszystkim 3 rzeczy - uznanie ojcostwa z USC??? jakim cudem taki dokument dla nienarodzonego dziecka ??? i jeszcze te akty małżeństwa też jakiś kosmos ja z moim partnerem nie mamy ślubu i co wtedy??? a co do ubezpieczenie to od stycznia poprzedniego roku w Polsce funkcjonuje Evuś szpital nie ma więc prawa wymagać jakiegokolwiek dowodu ubezpieczenia.

co do ubranek to ja brałam tylko pajacyki bo te najwygodniej się ubiera maluszka, poza tym skarpetki, czapeczka i rękawiczki niedrapki, rożka nie brałam i nie było takiej potrzeby zresztą wtedy nawet nie miałam takiego

co do majtek to osobiście zabierałam zwykłe ciążowe bawełniane, co prawda ja miałam CC i ogólnie nie byłam przygotowana na szpital ;-)

nie miała też ze sobą żadnych badań poza kartą ciąży i kartą krwiodastwa

papier toaletowy to podstawa bo w wielu szpitalach nawet jeśli jest to w takich ilościach że wciąż brakuje, popieram stanik do karmienia (przynajmniej o rozmiar większy) a także dodam od siebie - kapturki na pierś gdyby z początku były problemy z karmieniem, osobiście polecam te avent bo są duże i ich kształt pomaga dziecku uchwycić pierś, wybieramy zawsze największy rozmiar aby smyk szeroko otwierał buzię

Poleć forum