reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka i inne cuda dla nas i maluszków :)

ja wszystko sprzedałam co miałam ciążowe w jednej pace. ale i tak były to zimowe rzeczy rodzilam w kwietniu i lutym. teraz się zaopatrze w nowe a co....
 
reklama
Lori ja się ostatnio zawiodłam. Kupiłam spodnie na allegro - z opisu, wynikało, że 100% len. Po otrzymaniu przesyłki patrze, a ze składu wynika, że koło lnu to mogły one co najwyżej leżeć i się zdenerwowałam, bo kurcze mogli napisać, że materiał stylizowany na len, a nie "len 100%". :wściekła/y:

Zresztą taki sam mam ubaw, jak kupuje skarpetki - 100% bawełna, patrze na skład i co? 85% bawełna, 10% poliamid i 5 % elastan. Hm... ja nie wiem, gdzie ci ludzie matematyki się uczyli, ale na mój stan wiedzy coś się nie zgadza.
 
fillil - no pewnie...jak szaleć to szaleć :-) ja juz więcej dzidzioli nie bede planowała to teraz musze sie nacieszyć

Asta - ja tez sie na zakupach allegrowych nie raz przejechałam, ale tez czasami trafiły sie fajne rzeczy. Akurat spodni lnianych nie lubie kupowac 100 % len bo sie za bardzo gniotą.
Ostatnio z takich wtop allegrowych to był prezent od babci dla młodego na święta. Zamówilismy pościel do łóżka z wielkim koniem ( młody jest fanem jazdy konnej). Na obrasku piękna, śliczne kolory, 100 % bawełna wysoko gatunkowa. Jak paczka dotarła to kolory jakies szare, brzydkie, nijakie. Odesłałabym to do sprzedawcy, ale młodemu wystarczyło że dojrzał tam konia i juz nie oddał.
 
Ostatnia edycja:
Lori ja właśnie uwielbiam 100% Len, ale pal licho, żeby chociaż w nich 50% lnu było, a tam nic, ani grama, ani krzty. Ale spodnie i tak wygodne, więc olałam sprawę.

Hihi. No tak to już z dziećmi jest, że jak coś upatrzą to nie ma zmiłuj. Zupełnie inaczej dzieci postrzegają kolory i rzeczywistość :-D
 
Asta - no jemu nie przeszkadza że ta pościel wyszła szara, grunt że tam koń jest :-) ... eh mógłby się juz sezon konny rozpocząć bo młodego zaczyna nosić.
 
lor mi ostatnio rodzice w Pl w H&M kupili dwie pary lnianych spodni ciazowych za 30zl w wyprzedazy... zerknij moze u Was tez cos bedzie.
 
Ja już siedzę w ciążowych jeansach z H&M :) zakochałam się w ich wygodzie :p W normalne spadnie się jeszcze mieszczę bez problemu, ale jak siedzie 8h przed kompem to wygodniej w takich z gumą, nic mojej Fasoleczki nie ugniata <3

Ja na Allegro kupiłam już kilka ciuszków dla Maluszka, ale więcej nie kupie, bo strasznie oszukują. Niby "jak nowe" a są bardzo średnie. Same firmówki, ze świetnych materiałów itp. a mimo to zniszczone. Trudno! Będę kupować nowe :)
 
Ja sobie bardzo chwale ciazowki z h&m. W pierwszej ciazy kupilam sobie w 12 tygodniu i do samego konca mi posluzyly. W zasadzie oprocz spodni i leginsow jednych nic wiecej ni kupowalam. Teraz jeden nie mam wyjscia bo latem inaczej sie chodzi w ciazy niz zima:)
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży kupiłam w 9tc rurki z H&M (to był styczeń) i nosiłam do maja, bo potem już za gorąco było. Byłam bardzo zadowolona, ale szybko się poprzecierały więc teraz uznałam, że zamiast na jedne wydać 150zł to kupię ze 2 pary na All. No i tak zrobiłam, jednak są masakrycznie skrojone :no: Niby obie pary "z tej samej firmy" i rozm.S a obie za szerokie na mnie w udach, przy czym jedne szersze od drugich. Wkurzyłam się, ale już nie chciało mi się odsyłać ich do przeróbki, bo kosztowały tylko 39zł/szt a za ponowną wysyłkę musiałabym znowu zapłacić więc bez sensu. Sama usiadłam do maszyny i zwęziłam je :-D Teraz są super, ściągacz na brzuszku też spoko.

Ja mam zamiar zaopatrzyć się na wiosnę w jakiś fajowy ciążowy płaszczyk, jakieś tuniczki, sukienki i of kors te bluzki z Allegro z nadrukami ciążowymi :tak: Ale najbardziej zaszaleję latem, bo uwielbiam luźne, przewiewne spodnie i sukienki, więc doczekać się nie mogę do ciepełka. Szczególnie, że trzecią dzidzię planuję sobie sprawić dopiero przed 40tką :laugh2: to muszę się teraz nacieszyć.

Jak pisałam na ogólnym zakupiłam detektor tętna płodu Baby Sound A oraz żel do usg. Dzisiaj po południu paczki przyszły, więc postanowiłam od razu przetestować. I po około 10-15 min udało się!!! Usłyszałam serduszko mojego Paproszka!!! A jestem dopiero w 8t2d ciąży. Także, jeśli któraś z was dziewczynki zastanawia się nad takim sprzętem to serdecznie polecam! Fakt faktem pierwsze poszukiwania zajmują troszkę a i jakość słuchania tak małego serdusia nie jest taka jak w późniejszej ciąży, ale ważne, że w ogóle mogę sprawdzić, czy wszystko ok! Najpierw leżałam zupełnie na płasko i miałam cicho nastawiony głos (tak jak w instrukcji), ale potem pomyślałam, że malutkie serduszko może gdzieś tam "zginąć" między innymi głośnymi dźwiękami, więc podkręciłam na maksa. Nadal nic, tzn słyszałam bulgotania w jelitach i moje własne serce. Potem uniosłam się troszkę wyżej, tak na półleżąco i wtedy niziutko nad spojeniem łonowym usłyszałam :-D

W późniejszej ciąży (a także po ciąży do karmienia) polecam cebuszkę (taka podusia podłużna wypełniona malutkimi kuleczkami styropianowymi). Fajnie się na niej śpi w wyższej ciąży (choć latem jak będzie upalnie to niekoniecznie). Jednak karmienie na takiej poduszce ma też minus- człowiek się przyzwyczaja do wygody a potem jak trzeba nakarmić np. w miejscu publicznym to mi było ciężko.
 
Do góry