reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka... Kiedy?

Paulina31

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Grudzień 2019
Postów
32
Witam,
Pisze tutaj bo już się pogubiłam... Kończymy wlasnie 27 tc więc zaczęłam zastanawiać się nad wyprawka... I ZACZĘŁO SIĘ... Moja rodzina uważa że już powinnam kompletować więc zaczęłam szukać przeglądać nawet coś tam już zamówiłam 😊 mieszkam z tesciami i tutaj usłyszałam że to nie jest jeszcze czas ze przesadzam ze daleko do porodu a ja już kupuje... I nie wiem czekać kupować? Kiedy wy robiłyście swoją wyprawkę? Dziękuję za odp
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie 20tc i już sporą część wyprawki mam i co raz cos dokupuję i wcale tego nie odczuwam :) z reszta nie chce zostawiac na koniec, bo moze byc ciezko chodzic po sklepach
Ja nie mam jeszcze ani jednej rzeczy a jestem w 24 tc. Nie czuję takiej potrzeby chociaż przewijają mi się myśli czy nie zacznę kupować za późno. A pieniądze co miesiąc na wyprawkę odkładamy więc co to za różnica czy wydam teraz po troszku czy później całość😋 wózki przeglądam od kilku msc ale poczekam aż będzie można pojechać normalnie do sklepu i wypróbować. No i nie zamierzam szaleć. Trochę ciuszkow, łóżeczko, wózek i jakieś tam duperele
 
reklama
Wydaje się, że tego jest malo, ale wcale tak nie jest. Lepiej rozłożyć w czasie. Poczytać, porównać. Mieć spakowana torbę w ostatnich miesiącach na spokojnie, bo nigdy nie wiemy co bedzie. Tym bardziej teraz, kiedy mąż tak łatwo nie pójdzie do sklepu i nie kupi, gdyby trzeba było.
Ja zaczęłam od kiedy poznałam płeć.
 
Ja część kupiłam właśnie w okolicach 25-30 tyg i pozniej bardzo żałowałam, że nie kupialam od razu wszystkiego... Pod koniec sił było brak a tu jeszcze latanie po sklepach za rzeczami... Tym bardziej, że tak naprawdę nigdy nie wiadomo kiedy maleństwo przyjdzie na świat...
 
Ja zaczęłam w 20 tc i bardzo dobrze że tak zrobiłam. Na połówkowym usg wszystko było ok, a na 28-32 tc okazało się że bardzo skróciła mi się szyjka i grozi mi poród przedwczesny. W międzyczasie byłam tydzień w szpitalu. Aktualnie (33t3d) mam nakaz leżenia i odpoczywania jak najwięcej mimo pessara. Zostały mi tylko 3 paczki do odbioru i tak to mam wszystko.
W obecnym czasie mogą wystąpić problemy z kompletowaniem zamówień a chodzenie po sklepach dla mnie wydaje się być niezbyt bezpieczne.
I na sam koniec- to Twoja oraz partnera decyzja kiedy zaczniecie kompletować, na końcu ciąży możesz czuć się doskonale a może być tak że będziesz ciągle przemęczona i ociężała. Nie będziesz miała siły na nic. Tak jak wspomniała jedna z dziewczyn wyżej, nigdy nic nie wiadomo, oby się tak nie wydarzyło ale są sytuacje kiedy maluch pcha się na świat za wcześnie.
 
Ja zaczęłam po badaniu połówkowym. Podzieliliśmy zakupy na kilka miesięcy, w każdym była jakaś droższa rzecz i takim systemem nie odczuliśmy kosztów, a rzeczy do kupienia jest sporo:) same ubranka-jak nie masz od kogo odkupić, czy pożyczyć to nie lada wydatek ;) jak teściów w oczy kole to zamawiaj do pracy, czy tak żeby nie widzieli, zresztą nic im do tego, skoro nie płacą za paczki :) ja mam wscibska teściowa, z którą dzielę życiowa przestrzen, i kilkakrotnie na pytanie co kupiłaś, odpowiadałam że nic i po którymś razie odpuściła :) przecież nie musisz się spowiadać ze wszystkiego :)
 
Ja zaczęłam kupować pierwsze ubranka od 24 tc, łóżeczko zamówiłam miesiąc przed, wózek chyba ze 2 miesiące przed terminem, bo trafiła się okazja za bezcen, to szkoda było nie skorzystać 😉
 
Jestem w 28 tygodniu i od 2 miesięcy przygotowuję wyprawkę dla Synka :) początkowo jakieś ciuszki, które upolowałam na promocji, teraz już przeszliśmy do poważniejszych zakupów - w tym tygodniu przyszło łóżeczko dostawne, mam laktator, poduszkę do karmienia, wózek jest już wybrany i upatrzony :) Do tego mniejsze akcesoria - termometr do kąpieli, smoczki, nożyczki do paznokci dla malucha. Z większych decyzji zostaje tylko fotelik :)
 
reklama
reklama
Do góry