reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka lipcówek

malina2312

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Luty 2013
Postów
541
Miasto
Mazury Cud Natury
Witajcie. Ostatnio wzięłam się za przeglądanie różnych stronek i blogów odnośnie wyprawki. Co prawda mam już dwójkę dzieci i pewne doświadczenie, ale jedyną rzeczą, która pozostała po starszakach to wózek spacerowy. Planuje dokupić gondole i fotelik 0-13kg.
Cała reszta wyprawki typu ubranka, kosz Mojżesza, na który zdecyduje się zakup ponieważ wydaje mi się bardziej przytulny dla maluszka, a co najważniejsze bardziej mobilny przy wielopoziomowym mieszkaniu, wanienke, huśtawkę hybrydową, fajny fotel do karmienia musimy kupić.
A jak u Was będą wyglądać wypraweczki Lipcóweczki?:)
Screenshot_20180515-185548_1.jpeg
 
reklama
Kosz Mojżesza pewnie kupimy, może dostawka do łóżka albo barierka. Poduchę C w końcu pewnie kupię, co w 3 ciąży plułam sobie w brodę co noc :D do kp może się przyda, zależy jaki klocek się urodzi. Bo kp to pewnie będę gdziekolwiek więc fotel zbędny ;)
Chusta jakaś jest, pewnie wózek kupimy, bo poprzednie już wyeksploatowane. Krzesełko do karmienia jest (to mało niemowlęce, ale pewnie się temat przewinie, 6m szybko zleci).
Wiele tego nam nie potrzeba.
 
U mnie wyprawka będzie wyglądać tak jak przy pierwszym dziecku. A nawet nie bo od rodzeństwa męża już ubranka nie dostane bo dzieci dużo starsze niż nasze :-) tak więc będę kupować wszystko od początku:-) czeka mnie prawdziwa zakupowa zabawa :-)
 
Ja mam duzo po corce, z wielu rzeczy nauczona doswiadczeniem zrezygnuje. Ale ogolnie wyprawka zajme sie po 30 tyg dopiero.
Ja w 30t to mogę rodzic [emoji85]

Kosz Mojżesza u nas odpada, wizualnie mi się nie podoba. Zastanawiam się na Chicco Next to Me abo podobne.

Z ubranek mam już trochę, w większości body na krótki rękaw i spodenki.

Kilka kocykow i tetry

Spiworki do spania na każdą pogodę

Myślę nad laktatorem Medela Swing bo szczerze to nie chce karmić piersią. Butelki pewnie Tommiee Tippe albo Mam
 
My też chcemy kosz Mojżesza kupić. Mamy prawie wszystko po córce więc bardzo mało potrzebujemy. Na pewno jeszcze będę chciała się w chuste zaopatrzyć. I to chyba tyle. Wiadomo wyprawka kosmetyczna i do szpitala. Reszta jest ale pewnie i tak jakieś małe ciuszki mnie przyciągną. Zwłaszcza gdyby drugi był chłopiec :)
 
dziewczyny jak macie jakies doświadczenia z chustami to piszcie które się u was sprawdziły. Przy dwójce w ogole nie używałam ale teraz bardzo poważnie myślę nad zakupem ze względu na plusy z kangurowania dziecka i plus dla mnie to wolniejsze ręce. Niestety nie mam doświadczenia nie wiem co kupić i jak używać. Boję się że się zaplączę z dzieckiem :) albo że nie będę umiała jej wiązać tak żeby było nam obydwojgu wygodnie i jeszcze jedno. Ostatnio miałam brzuch gigant od 7 miesiąca potem było tylko gorzej. Najpierw brzuch potem ja :) myśle o zakupie pasa podtrzymującego brzuch bo bardzo bolał mnie kręgosłup w dolnym odcinku. macie jakieś doświadczenie?
 
dziewczyny jak macie jakies doświadczenia z chustami to piszcie które się u was sprawdziły. Przy dwójce w ogole nie używałam ale teraz bardzo poważnie myślę nad zakupem ze względu na plusy z kangurowania dziecka i plus dla mnie to wolniejsze ręce. Niestety nie mam doświadczenia nie wiem co kupić i jak używać. Boję się że się zaplączę z dzieckiem :) albo że nie będę umiała jej wiązać tak żeby było nam obydwojgu wygodnie i jeszcze jedno. Ostatnio miałam brzuch gigant od 7 miesiąca potem było tylko gorzej. Najpierw brzuch potem ja :) myśle o zakupie pasa podtrzymującego brzuch bo bardzo bolał mnie kręgosłup w dolnym odcinku. macie jakieś doświadczenie?
O tym pasie te myślałam także chętnie się dowiem
 
Jeśli kupisz chustę, to można ją już w ciąży wykorzystać do podtrzymywania brzucha ;) W pierwszej ciąży miałam elastyczną, bo bałam się, że z tkaną nie dam rady, ale to wersja na krótko. Ogólnie wiązanie nie jest trudne, ja wiązałam z YT, ale są doradcy, można jechać po przymierzać, poćwiczyć wiązanie itd.

Link do: Motanie brzucha w ciąży - świetny sposób na odciążenie kręgosłupa
 
reklama
Z wyprawki nie mam jeszcze nic, ale nie dlatego, że nie chce zapeszyć czy inne jakieś tam zabobony ale przy pierwszym dziecku serio no nie wiem od czego zacząć. Ostatnio może i bym coś kupiła na wyprzedażach ale co myślicie jaki rozmiar 56 czy 62? Jak to było u Was albo jak Wy zamierzacie kupować? Jak już rozpoczne zakupowe szaleństwo to myślę też, że pójdę w neutralne kolory - szarości, biele.
 
Do góry