reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - Lista potrzebnych rzeczy

Co do Oliatum czy innych Emoiliatów nam dermatolog raczej nie polecała jak dziecko nie ma problemów ze skórą.Myśmy używali i musieliśmy przestać.
 
reklama
Co do Oliatum czy innych Emoiliatów nam dermatolog raczej nie polecała jak dziecko nie ma problemów ze skórą.Myśmy używali i musieliśmy przestać.

no właśnie ile lekarzy tyle opinii.
Mi koleżanki mówiły ze im w szpitalu to polecili a potem na wizytach kontrolnych lekarze tez to polecali.
I bądź tu człowieku mądry hi hi ;-)
 
Prawda jest taka gdzie przedstawiciel handlowy przyjedzie i coś z tego mają to potem polecają.Za długo siedzę w służbie zdrowia żeby im wieżyć czy tez nie. Moja mama pracuje w przychodni wiec czesto dostaje gratisy, wiec w domu mam od mleka po płyny, kremy, po syropy czy leki dla dzieci.
Ja malej kupowałam emolium kupę kasy wydałam, a tak nie pomogło bo miała uczulenie. Pomogło kąpanie w krochmalu.od początku na kazdęchrostki czy odparzenia
 
Prawda jest taka gdzie przedstawiciel handlowy przyjedzie i coś z tego mają to potem polecają.Za długo siedzę w służbie zdrowia żeby im wieżyć czy tez nie. Moja mama pracuje w przychodni wiec czesto dostaje gratisy, wiec w domu mam od mleka po płyny, kremy, po syropy czy leki dla dzieci.
Ja malej kupowałam emolium kupę kasy wydałam, a tak nie pomogło bo miała uczulenie. Pomogło kąpanie w krochmalu.od początku na kazdęchrostki czy odparzenia

może i racja Ja nigdy nie miałam doczynienia ze służbą zdrowia to nie mogę sie wypowiedzieć w tym temacie podając własny przykład .
jak na razie mam juz wybrane kosmetyki a czy podpasują dziecku to się okaże ;-)
 
Ostatnia edycja:
Maja Ty juz bedziez kupowala to wszystko?

Mam pytanie do doswiadczonych mam- ostatnio obilo mi sie o uszy ze oprocz monitorow oddechu wkladanych pod materacyk sa jeszcze takie przypinane do pieluszki, slyszalyscie o tym? Jakies opinie? Bo znajoma dostala ale nie uzywala i czeka to na mnie. Podobno te pieluszkowe sa lepsze ale nie wiem?

Mikuś ja planuje każdego m-ca cos kupic z tej listy Nie chce potem na ostatnią chwile bo np. na wózek się czeka (przynajmniej ten ktory ja chce). No i zakupów rozłożonych na raty tak się nie odczuje ;)

Co do monitorów oddechu to ja słyszłam tylko o tym pod materac.
Sama się na niego napaliłam ale jak mi znajoma powiedziała ze kilka razy miała w nocy fałszywy alarm bo urządzenie sie uruchomiło a dziecko było ok i najadła się wiecej strachu wiec powiedziała ze juz nie bedzie tego używać. No i ja odpuściłam sobie ten zakup..
No ale to każdego indywidualna sprawa. Ilu ludzi tyle opinii. Jednym sie sprawdził a innym nie.
Nawet kiedyś Kasia Cichopek opowiadała na TVN style o tym monitorku Tez mówiła ze jej sie ze dwa razy uaktywnił bez powodu i tez przestała używać.
 
Mika jeśli jeszcze raz urodze wczesniaka to na bank kupie monitor.Dziękuję bardzo przechodzic to jeszcze raz
 
Majaaa85, kilka moich sugestii [z doswiadczenia]o ubrankach pisalysmy wyzej - pewnie i tak wiekszosc z nas nakupuje nadstan :)
Jesli chodzi o 'dresik' co pisalas to taka moja sugestia - zadnych kapturow! Beznadzieja [wiele osob potwierdza]:)

oilatum - sama uzywalam i jestem zadowolona, ALE jesli uzywasz do kapieli to juz balsamu nie potrzebujesz

krem do pupki
( po każdej zmianie pieluszki) -lepij nie uczyc dziecka od poczatku ze ladujesz krem za kazdym przebranym pampersem, bo moze nie byc potrzeby, ja dopiero uzywalam jak zrobila sie czerwona [oczywscie sa dzieci b wrazliwe i wtedy trzeba za kazdym razem

reczniki z kapturkiem - 1 wystarczy :) Pozatym po 3 miesiacach juz dziecko zazwyczaj wchodzi w normalny recznik bo te kapturkowe male sa ")

grzebyk lub szczoteczka z miękkim wlosiem - jesi dzidzia bedzie miala sporo wlosow to szczoteczka srednio sie sprawdza, lepiej grzebik z 'zabezpieczeniem' [np. tommee tippee - ma kuleczki na zakonczeniach i nie podrapiesz dziecka a sprawdzi sie w 100 %]

maść na brodawki "Bephanten" - ŚWIETNIE sprawdza sie nie tylko na cycochy ale i na pupe jak sie dzidzi odparzy :)

ceratka pod przescieradlo - jak mi facet powiedzial kiedys w sklepie - po co pani kupuje materac 'oddychajacy' i antyalergiczny jak pani dziecko potem na ceracie polozy.. :D

KOCHANE MOJE WSZYSTKIE - wlasnie sobie przypomnialam, jedna rada - NIE KUPUJCIE podgrzewaczy do butelek podroznych np. takich: Tommee Tippee CTN Podgrzewacz Podróżny | MALL.PL
bo to jedna wielka porazka - lepiej termos kupic zwykly - a ile tanszy :)
[nie mowie o tych co mozna podlaczyc do zapalniczki samochodu naprzyklad]
karolq8 siostra w irlandii jak uzyla fioletu to ja chcieli do opieki spolecznej skarzyc! [taka ciekawostka :D]
 
reklama
Majaaa85, kilka moich sugestii [z doswiadczenia]o ubrankach pisalysmy wyzej - pewnie i tak wiekszosc z nas nakupuje nadstan :)
Jesli chodzi o 'dresik' co pisalas to taka moja sugestia - zadnych kapturow! Beznadzieja [wiele osob potwierdza]:)

oilatum - sama uzywalam i jestem zadowolona, ALE jesli uzywasz do kapieli to juz balsamu nie potrzebujesz

krem do pupki
( po każdej zmianie pieluszki) -lepij nie uczyc dziecka od poczatku ze ladujesz krem za kazdym przebranym pampersem, bo moze nie byc potrzeby, ja dopiero uzywalam jak zrobila sie czerwona [oczywscie sa dzieci b wrazliwe i wtedy trzeba za kazdym razem

reczniki z kapturkiem - 1 wystarczy :) Pozatym po 3 miesiacach juz dziecko zazwyczaj wchodzi w normalny recznik bo te kapturkowe male sa ")

grzebyk lub szczoteczka z miękkim wlosiem - jesi dzidzia bedzie miala sporo wlosow to szczoteczka srednio sie sprawdza, lepiej grzebik z 'zabezpieczeniem' [np. tommee tippee - ma kuleczki na zakonczeniach i nie podrapiesz dziecka a sprawdzi sie w 100 %]

maść na brodawki "Bephanten" - ŚWIETNIE sprawdza sie nie tylko na cycochy ale i na pupe jak sie dzidzi odparzy :)

ceratka pod przescieradlo - jak mi facet powiedzial kiedys w sklepie - po co pani kupuje materac 'oddychajacy' i antyalergiczny jak pani dziecko potem na ceracie polozy.. :D

KOCHANE MOJE WSZYSTKIE - wlasnie sobie przypomnialam, jedna rada - NIE KUPUJCIE podgrzewaczy do butelek podroznych np. takich: Tommee Tippee CTN Podgrzewacz Podróżny | MALL.PL
bo to jedna wielka porazka - lepiej termos kupic zwykly - a ile tanszy :)
[nie mowie o tych co mozna podlaczyc do zapalniczki samochodu naprzyklad]
karolq8 siostra w irlandii jak uzyla fioletu to ja chcieli do opieki spolecznej skarzyc! [taka ciekawostka :D]

zaraz poprawiam swoją listę ;) jeju idzie zgłupieć....od tych wszystkich rzeczy to aż kręci mi sie w głowie :p
 
Do góry