reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :)

my tez nie kupowaliśmy monitora oddech, bo koszt niemały a jak dziecko nie ma problemów to czasem przysparza tylko stresu, a pod materac mamy poduszkę klin.
Kołdra i poduszka poszły w ruch gdzieś po 6 miesiącach jak nie później. Do spania sprawdził się rożek i śpiworki. Do kąpieli mieliśmy emolium a pieluszki tetrowe maja większe wzięcie teraz jak mała sama je.
Dowiedzcie się ile trzymają u Was w szpitalu, w Bydgoszczy np wypisują następnego dnia a po cc jest się dłużej i też więcej rzeczy będzie potrzebnych.
Dla mnie 2 podkłady do szpitala to zdecydowanie za mało bo tyle zużyłam na sali porodowej a później musiałam pożyczać zanim mąż dowiózł. Jak traficie na promocję to podpasek Bella też proponuję większy zapas - u mnie szły hurtem.
Wkładki laktacyjne nie były mi potrzebne, ale inna dziewczyna się zalewała więc z tym różnie. U nas natomiast mąż dowoził smoczek uspokajacz i nakładki do karmienia.
Z rzeczy do szpitala to niestety w dwóch w których byłam trzeba mieć własny papier toaletowy.

Sawi my zaczeliśmy kąpać mydełkiem bambino ale niestety skóra się wysuszała i lekarz zalecił jakiś emolient.
 
reklama
jeśli lekarz zaleci bo coś się dzieje ze skórą to jak najbardziej,

przewijak u Nas podstawa
do szpitala biorę 1 op. podkładów,mąż zawsze dowiezie,a jak nie to zawsze położne poratują
 
co do bepanthenu to polecam zakupić
idealny na podrażnione sutki
a sudocrem do pupy

co do emolientów to ja nie używam jeśli nie zachodzi taka potrzeba
tu fajny artykuł Emolienty
Ten artykuł, to nic innego jak opinia jakieś mamy. Kąpać dziecko w samej wodzie?!
To tak, jak z kremami na odparzenia. Na jedno dziecko działa np Sudocrem, na inne Linomag , na kolejne zwykła kartoflanka. Każda z nas na zasadzie niestety prób i błędów musi sprawdzić, co działa na dziecko.
A co do sukienek, dżinsów itd, to faktycznie, do ok 3-4 m-ca niewygodne dla maleństwa, które głównie leży i śpi.
 
i ja dorzuce parę gorszy.
Pamietajcie Dziewczyny o podwójnym płukaniu ubranek dla dzieci. Jeśli są nowe posegregujcie kolorami, bo mogą zafarbować, potem już możecie prać jak leci ;)
A kurcze ja nie uważam ze za mala ilosc ubranek, przy Oli na dobe zuzywalam ok 5 szt body i pajacow - przy kazdym przewijaniu byla smółka, a potem luzne stolce, ktore po prostu wylewaly sie na plecy, wiec dziecko cale do przebrania. Albo sie ulalo mlekiem, albo jeszcze inne akcje. Ja wzielam 5 szt na caly pobyt w spzitalu i na drugi dzien maz musial wymieniac ;)
I tez nie skupiajcie sie na rozm. 56 tylko bierzcie pod uwage wage i wielkosc swoich maluszkow. Moja Ola miala cm i gm wiec 56 sluzyly nam na poczatku, ale mojej bratowej cora wzayla 4010 i miala 56 wiec od razu wskoczyli w 62 ;)

krem do pupy linomag zielony, lub bephanten - sudocream tylko w przypadku odparzen bo zawiera cynk. Wiec jesli byscie smarowaly na codzien to w przypadku odparzenia nie ma czym goic pupy.

Do kapieli tez polecam jakis emolient, niekoniecznie oilatum - na rynku jest cale mnostwo do wyboru - wtedy nie trzeba smarowac oliwka, czy balsamem, a na poczatku to wazne, bo maluchy to straszne zmarzlaki i rozbieranie nie nalezy do przyjemnosci.

Monitor oddechu mam i polecam - u nas raz byl prawdziwy alarm - nie wiem jakby sie to skonczylo gdyby nie monitor oddechu. Tyle ze kupowalam uzywke, bo wiadomo to sie nie zuzywa.

A i majtki poporodowe polecam wielorazowe siateczkowe - przynajmniej 5 szt. Sa bawelniane, a nie ze sztucznego materialu, wiec latwiejszy dostep powietrza - lepsze gojenie rany.

Dopisałabym jeszcze wode morska do pielegnacji nosa, małe opakowanie mleka modyfikowanego (bo nigdy nie wiadomo kiedy [pokarm sie pojawi i czy bedzie go wystarczajaco) i butelke.
 
Hej dziewczyny :) a takie pytanie mam, czy smoczek, a smoczek uspokajacz to jest różnica? Bo ja jeszcze zielona w tych tematach :)
 
Rajo, może ja Ci odpowiem, według mnie nie ma różnicy ;-)

Każdy smok do ssania jest smoczkiem uspokajającym, a nazwa jest pewnie po to by nikt nie pomylił smoka do butelki właśnie z uspokajaczem :-)
 
bepanthen na brodawki podrażnione u mnie była obowiązkowo stosowany, mała bardzo szybko uszkodziła mi skórę a w dodatku nie radziłyśmy sobie z karmieniem na początku.
sudocrem kompletnie nie zdał u mnie egzaminu - chociaż zakupiłam go dużo wcześniej, bo większość mam polecała na forum - Maja od początku miała koszmarne problemy z odparzeniami i pomógł ostatecznie tylko Tormentiol (zresztą do dziś dzień czasem stosujemy). Dziecko reagowało na każdy krem jeszcze większym podrażnieniem, nie wiem dlaczego u niej tak się działo, w sumie tylko nivea baby na odparzenia tolerowała.

Dla mamy do szpitala polecam zabrać większą ilość wody mineralnej - po porodzie byłam niesamowicie spragniona, a jak zaczęłam przystawiać córeczkę do piersi to od razu miałam sucho w ustach.

Dla dzidzi mimo wszystko lepiej mieć swoje ubranka - śpiochy i kaftaniki (łatwiej radzić sobie z przewijaniem). Ja nie zabrałam swoich ubranek, gdyż na szkole rodzenia zapewniono nas, że szpital daje swoje ubrania, że lepiej nie przenosić do domu zarazków itd, ale te szpitalne ciuszki były tak koszmarne (w szpitalu w Zielonej Górze), że płakać się chciało. Wstyd było zdjęcia robić:p Tym razem na pewno zabiorę swoje.
 
powiedzcie mi czy mam dopisywać to co piszecie czy jak coś bedziemy czytać?? jak wolicie??:)

jeśli chodzi o wodę to mnie jak toś przychodził to każdy przynosił albo sok jabłkowy albo wodę :) a jak coś zawsze chłop może dowieść :)

Alicja u mnie w szpitalu wszystkie dzieci ładnie poubierane dopasowane także ja nie narzekałam a wg to nie pozwolili w swoje ubrania w szpitalu ubierać.. dopiero na wyjście :)
 
reklama
Myślę, że dopisuj do listy, żeby było przejrzyście, każda może sobie wydrukować i co jej zbędne wykreślić, a tak będzie wszystko poukładane.
 
Do góry