reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :)

Ja też tamponowa i średnio sobie wyobrażam chodzenie w tych wielkich "pampersach":zawstydzona/y:

Wesolutka coś czuję, że u mnie się to skończy jak u Ciebie, zmianą praktycznie co parę minut, bo nie zniosę tego uczucia i wrażenia "przeciekania" .. :dry:
 
reklama
A wiecie że w moim szpitalu, nawet jak koleżanka była z poronieniem i mega krwawieniem to nie dostałam podkladow i podpasek?
Położna jej powiedziala że powinna wiedziec że ma mieć swoje :/
Tym samym więc ja mam 2 torby bo wszystko muszę mieć swoje :)
 
Choco szczyt chamstwa ze strony tych położnych, biedna dziewczyna, nie dość, że się nacierpiała to jeszcze tak ją potraktowały:(

Ja czekam, bo mają dzisiaj przyjść moje koszule i szlafrok, wypiorę to może do jutra wyschną, poprasuje i spakuję torbę:D
 
Ja też tamponowa (nie znoszę tego uczucia lania się ze mnie), więc jak ostatnio kupowałam podpaski zwykłe na później to nie miałam pojęcia jakie kupić i tak stałam z 10 minut nad półką he :szok:
Fakt to też dla mnie nie normalne, że w szpitalu nie mają podkładów czy tych podpasek poporodowych, u mnie to nawet papier toaletowy trzeba mieć, no ale wyboru nie mam bo jeden szpital jest, a do Lublina jakbym miała jechać to za dużo zachodu bo już nawet o km nie chodzi a o brak znajomości. Tutaj mam lekarza prowadzącego co będzie podczas porodu (nie odbierał, ale będzie) i dwie położne to jakoś przetrwam :)

A dla malucha to bierzecie raczej chusteczki nawilżane? bo to wygodna, a w domu to już lepiej waciki.
 
A ja Wam powiem że macie szczęście.. bo ja np nie mogę tamponow ... i to jest lipa dopiero...
I akurat te podpaski z belli mogę polecić mają dobre wchłanianie są wielkie więc nie wylatuje nic na bieliznę nie mają siateczki więc też dobrze dla mnie bo nie oszczypują mnie no i są tanie więc nie szkoda co chwile zmieniać :) a na noc zawsze zakładam dwie i mam ala pampersa haha
Bella nova podpaski higieniczne maxi ze skrzydełkami 10 szt. ostatnio udało mi się kupić 20 sztuk za 3.15 :) najczęściej w biedronce są przeceny :)


Ann chusteczki sa wygodne :) na wyjście czy gdzieś ale tak jak mówisz myśmy dużo robili po prostu wodą i wacikami przy natusi :) w szczególności jak pojawiały sie jakieś zaczerwienienia czy coś :)
 
ania// - ja tez tamponów nie mogę :( i tez leciałam na tych podpaskach bella,a le dopiero w domu bo szpital zapewniał, dla mnie to takie logiczne, że te higieniczne "sprzęty" powinny być dostępne dla wszystkich. U nas w Kościanie w tej pipidówie też zapewniają wszystko, podkłady, podpaski, ubranka (podobno ładne), rożki... zobaczymy w praktyce. Ech zacznę w końcu torbę pakować chyba, odwlekam to i odwlekam...
 
reklama
A ja dziś przejrzalam moje spakowane torby zeby sobie przypomniec gdzie co włożyłam i doszlam mało skromnie do wniosku, ze jestem Mistrzynia Pakowania :) tyle rzeczy zmiescic na tak małej powierzchni hehe :)
 
Do góry