reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka - niezbędnik dla malucha i mamy :)

Ja tak jeszcze się wypowiem na temat pielęgnacji...

Dla mam które nie chcą używać zbyt dużo kosmetyków mogę polecić kąpiele w krochmalu, zasypywanie mąką ziemniaczaną i natłuszczanie wilgotnego ciałka parafiną. W kryzysowych sytuacjach u nas zawsze się to sprawdzało :-)

A i koszty mniejsze niż te całe Oliatum i inne...
 
reklama
Ritta zgadzam się, że najważniejsze dobro dziecka, ale ja osobiście nie widzę sensu wydawać grubej kasy na te Olilatum i emolium skoro równie dobrze działała parafina z krochmalem i mąką ziemniaczaną.

Ale nie każę przecież Tobie tego robić. Każda z nas ma swoje sposoby i swoje pojecie co jej dziecku jest niezbędne, a co nie. I tak jest jak najbardziej ok.

A no i pod uwagę trzeba brać też to, że nie każdego stać na emolienty.

Jeszcze dodam, że parę moich koleżanek sposób sprawdziło i stosowało z powodzeniem.
 
a_nka proponowane przez ciebie sposoby sa jak najbardziej przydatne i dobrze wiedziec ze takie istnieja. A na pewno naturalne to zdrowe. Ja jednak jestem zbyt leniwa :/
 
I ja to rozumiem doskonale ;-) bo sama przy dzieciach stosuję to tylko w sytuacjach awaryjnych :-D czytaj. wysypki, uczulenia :-)
 
dziewczynki jasne ze z tymi wyprawkami to część rzeczy odpadnie
kosmetyki również,musimy wybrać same
ale wypisałam wszystko co miałam wypisane przy 1 dziecku
i sama decydowałam czy potrzebna mi będzie niania,ale są osoby które maja duży dom i się przyda

co do butelek to ja dwie kupuje odrazu
chociazby do podawania wody
i jak będe chciała wyjsc to mąż będzie miał czym karmić

a mysląc że wszystko w tych czasach jest pod reką mozna w każdej chwili kupić to wogóle po co takie wyprawki,przecież mozna kupić jeden komplecik do szpitala i wysłać męża po ubranka,wózek,fotelik itp...
jesli teraz mamy czas i kase na zakupy to lepiej kupic już bo po porodzie z maleństwem latać po sklepach
 
Hania, w pierwszych tygodniach życia, Ola miała taką suchą i łuszczącą się skórę i właśnie położna środowiskowa nakazała kąpiel w krochmalu. Ale że my bylismy w ogóle sparaliżowani przy tcyh pierwszych kąpielach, bo ta się darła w niebogłosy, że odpuściliśmy, bo baliśmy że się wyślizgnie :]
 
Witam
jestem majowka 2014 i chcialam sie z Wami podzielic opinia na temat laktatora moze sie komus przyda zanim dokona zakupu.Ja mam Lovi prolactis elektryczny.Jest to laktator dwufunkcyjny moze byc i laktatorem elektryczny oraz ręcznym.Jest spakowany w zgrabna kosmetyczne w zestawie znajduja sie akcesoria do przechowywania pokarmu.Laktator ten odwzorowuje ssanie dziecka tzn. na poczatku jest to szybkie ssanie w celu pobudzenia wyplywania pokarmu aby pozniej wejsc w faze głebokiego i efektywnego ssania.Ma nakladke masujaca oraz 8 stopniowa sile regulacji odciagnia pokarmu.Zapamietuje rytm i sile ssania.Polecam :tak:
 
ja bym dopisala do listy witamine K+D, bo przy karmieniu piersia trzeba ja suplementowac po wyjsciu ze szpitala do 3 miesiaca :) a po powrocie do domu nie zawsze jest okazja wyjscia z domu, zwlaszcza gdyby partner nie dostal urlopu czy opieki i zostajemy z maluchem same ;)
i podklady np. seni - bo nie wiem czy byla o nich mowa... fajnie sie sprawdzaja, a u nas na poczatku schodzila ich masa...
 
reklama
Do góry