reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

reklama
omg,dziewczyny jak widze jakie Wy buty szukacie dla dzieci,ktore ponosza je 2miesiace max to normalnie na zawal prawie padam :szok: sobie nie kupuje butow za taka kase,a co dopiero dziecku...moj starszy od malego chodzil w normalnych butach, kupionych w zwyklym obuwniczym za 50zl i stopy ma bez zarzutow, nigdy sie nie potykal, nigdy nie wchodzily mu nogi do srodka czy cos w ten desen. wydaje mi sie, ze to tez dosc indywidualna sprawa, kolezanka tutaj w szkocji ma synka 1,5roku, znam go od kiedy skonczyl 7miesiecy i bawili sie w kupowanie wlasnie drozszych butow, szukali itd i szczerze mowiac, nie widzialam nigdy dziecka ktore by sie tyle przewracalo co on:szok: krok za krokiem zahacza noga o noge, ortopeda polecil im buty ortopedyczne ktore tez nic nie daja szczerze mowiac.nie mowie o kupowaniu butow typu tych sandalkow z zary bo to przesada, zawsze kupowalam sandaly, adidasy ktore maja wybrzuszenie od wewnetrznej strony buta, z tylu byly usztywniane, ale nie kosztowaly nigdy wiecej niz piec dyszek, wiec wystarczy popatrzec dobrze w zwyklych sklepach i zobaczyc jak dziecko chodzi, nie straszcie mam ktorych moze nie stac na takie buty :-p nie pisze tego ze zlosliwosci tylko z tego zeby nie dac sie zwariowac ;-) rozumiem,ze dziecko sie rozwija,stopa wyksztalca, ale mozna spokojnie kupic cos porzadnego za mniejsze pieniadze ;-)
 
k4rol4 co kto lubi ja swojej stopy w but nie ze skóry nie włożę to tym bardziej dziecka. Buty to najdroższa częśc garderoby to musi być porządne bo to jest artykuł zdrowotny a nie jakaś tam szmatka.
Nie mam intencji Cię straszyć ale konsekwencji złego obuwia nie można ocenić z perspektywy 3 lat.
oszczędzam na ubraniach kupuję je tylko w szmateksie ale dziecku używanego buta ze skaju nie włożę i tyle.
koslawość pięt, płaskostopie, przeciążenia stawów kolanowo-biodrowych, ból kręgosłupa tego nie funduję swoim dzieciom i przed tym przy maksie przestrzegał mnie fizjoterapeuta i nie ma to nic wspólnego z przewracaniem.
Oczywiście że są tańsze buty dlatego Ola dostała Befado ale mają one wszystkie cechy dobrego buta a skórzane za 50zł chyba nie istnieją.
 
Karolina mówisz ,że te Befado na początek będą dobre? hmm tanie jak na dzięcięce. Dziękuję za pomoc:) Ja właśnie myślę nad czymś przede wszystkim chroniącym małą stópkę i szczerze mówiąc wole sobie odmówić a dziecku porządne kupić. Tylko u nas problem,bo mamy takie ciapki w domu rozmiar 18 i są za duże i nie wiem czy wogóle mniejsze dostane...
 
no ja jak bylam mala jakos nie sadze zeby bylo moich rodzicow stac na buty skorzane, o ile w ogole dla dzieci byly takie buty. ja sie czuje dobrze majac 25lat, moj M tak samo a nie biegalismy w skorzanych, drogich butach. no,ale teraz przyszla taka moda, takie trendy i straszenie rodzicow jakie to beda konsekwencje jak dziecko nie dostanie butow za minimum 100zl...mi sie to w glowie nie miesci, wiec sorry :)
 
Agnes ja mam to samo też wolę sobie odmówić a dziecku to co najlepsze. Befado mają atest zdrowej stopy i zostały nam polecone gdy Maks zaczynał chodzić przez fizjoterapeutę niestety są za duże dla wcześnie chodzących dzieci:-(. Mało która firma ma rozmiar 17. Chyba superfit ma ale one strasznie drogie. teraz kupiłam 18 powinny być w poniedziałek to zdam relację.

k4 tłumaczenie rozwoju wiedzy trendami nowoczesnymi to trochę nieporozumienie. Po pierwsze kiedyś nie było produktów z chin tylko wszystko produkowano w polsce po drugie kiedyś podawano mleko krowie zagęszczone mąką i sadzano 3-mies dzieci otoczonych poduszkami a dziś wiemy że to nie za mądrze. Kiedys buty były tylko skórzane bo sztuczna skóra to nowy wynalazek. Wraz z jej wymyśleniem, upowszechnieniem i przerzuceniem produkcji do chin zrobił się rynek koślawców.
Można kupić wszytsko ale jak ktos chce kupić dobry produkt to powninien być świadomym konsumentem
mnie się też ceny butów nie podobają ale co zrobić. Zawsze pół roku wcześniej szukam jakiejś promocji poświęcam temu czas i wiem że półbuty jak się człowiek postara to za 70zł da się kupić. wygląd nie ma dla mnie znaczenia
 
Ostatnia edycja:
Może te ciapki mają inna zawyżoną numerację, oby. Raz je ostatnio przymierzyłam małemu i były za duże. Nawet nie wiem co to za firma,dostaliśmy kiedyś od kogoś w paczce po jakimś dzieciaku, zreszta nie zamierzałam ich na co dzień zakładać ,bo jakieś takie za masywne mi się wydają po domu a na dwór się nie nadają. To daj znać jak dostaniesz te butki:) też w razie czegoś zamiówie przez internet,bo u mnie nie ma takiego sklepu, chyba że jeszcze w deichmanie zobaczę elefanten,bo widziałam ,a mówisz ,że dobre. A tak spytam z ciekawości marki typu nike, adidas nie bardzo na pierwszy bucik?
 
reklama
Tak się właśnie zastanawiałam,przecież ,,takie'' marki chyba nie pozwoliłyby sobie na produkcję ,,nie zdrowych'' butów dla dzieci.... Może na takie się skuszę, odmówię sobie nowych butów czy czegoś,a mały niech ma;) zobaczymy jak z kasą będziemy stać, ale dzięki Karolina za polecenie Befalo, widziłam tam też fajne sandałki:)i ładne w ogóle te buciki z tego co patrzyłam, a to rzadko się zdarza przy ,,zdrowotnych'' butach, przynajmniej mi sie tak wydaje;)
 
Do góry