reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka - ubranka, akcesoria, kosmetyki dla dzieci

Kurde ja nie miałam połowy rzeczy o których piszecie ;-) ale pewnie dlatego, że nie wiedziałam, że istnieją :-D
wszystko dokupowałam po porodzie i teraz też tak zrobię przynajmniej nie miałam niepotrzebnych rzeczy
Dokupuję tylko pieluchy wielorazowe i otulacz
A i będę stosowała coś takiego Wkładki formujące brodawki sutkowe Medela - Akcesoria dla mam i niemowląt - Sklep BawiBobas mówią, że od 6 miesiąca. więc za chwilę :-D
jeżeli ktoś ma płaskie lub wklęsłe brodawki to niech tego nie bagatelizuję. Nie jest normą że dziecko wyciąga...
 
reklama
Ja na nawał stosowałam zimną pieluchę tetrową - też pomagało ;) Do kapusty się jakoś nigdy nie przekonałam :) Na szczęście nawał minął szybko i już więcej się nie pojawił ;)

U mnie te wszystkie rzeczy, które wypisałam, się przydały. Ale to w większości "wielorazówki", więc już nic nie dokupuję.

Na piersi nic nie kupuję. Franek super ssał, mam nadzieję, że teraz też tak będzie. Kształt piersi mam idealny do karmienia, więc teraz tylko po stronie dziecka zostaje inicjatywa ;) A że będą pogryzione - takie życie ;) Mnie to nie przeszkadzało, nie bolało, no i szybko minęło :)

***
Rozglądałam się ostatnio za kołyskami, bo coraz bardziej się skłaniam do opcji dwóch łóżeczek - jednego na dzień w dziecięcym pokoju i jednego na noc przynajmniej na pierwsze miesiące, kiedy jeszcze trzeba Młode przebierać z kupy w nocy.
Strasznie fajną znalazłam :)
WESOŁA KOŁYSKA -ŁÓŻECZKO (2060787873) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Kolor trochę bezpłciowy, ale to zawsze można pomalować. A boki są super :D
 
ewa - super ta kołyska, zakochałam się w niej, szkoda, że prawie 3 stówy!!
- a kolor też spoko, z kolorowymi dodatkami w środku nic mu już więcej nie brakuje!
 
No niestety trochę droga :/ A jeszcze do tego materac itp.
Zastanawiam się tylko, czy da się zablokować bujanie. Bo jak nie to też kiepsko.
 
kurcze fajna sprawa, ja sie zastanawialam tez nad kolyska, ale chyba ciut mniejsza, taka zeby mogla sobie stac w salonie przez pierwsze miesiace, bo ja mam sypialnie na gore, a na dole trwa zycie domowe w dzien, wiec to bylaby dobra opcja, bo kojec to jakos taki wielki, sa na pewno mniejsze tez
aaa i bede potrzebowala takze kojec lozeczko w podroz, tzn.takie ktore sie sklada i moge ze soba zabrac na urlop do PL, wydaje mi sie ze kiedys widzialam takie male kojce, ale moze mi sie przysnilo, mam w glowie gdzies taki obraz :)
 
Łóżeczka turystyczne to są zazwyczaj kolosy. U jednych Dziadków Franek takie ma. Czasem je pożyczamy w podróż. Po złożeniu wychodzi wielka, ciężka i długa paka, a do tego trzeba brać materac, bo łóżeczko ma tylko składaną w kostkę twardą "podłogę", która jest okropnie niewygodna.

Z naprawdę małych łóżeczek widziałam tylko coś takiego: Tublu:: Łóżeczka turystyczne - przenośne łóżeczko Koo-di i pop up bubble cot
Ale cena - jak zawsze w takich sytuacjach - zbija z nóg ;)
 
reklama
Kakarolina super ta dostawka i jest możliwość w razie czego całej kołyski. Też więc sobie takie dokupię do sypialni a w pokoiku będzie miało maleństwo swoje normalne łóżeczko.
 
Do góry