reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Dołączył(a)
5 Maj 2021
Postów
1
Hej mamusie :)
Jestem w ciąży z synkiem, pierwsza jest dziewczynka. Cała wyprawka przede mną od początku 🙈 Przy córci nie używałam kokonu, ani otulacza. Macie jakieś doświadczenia?
 
reklama
Ja przy pierwszym również nie używałam kokonu, ale tym razem kupiłam. Dziecko podobno łatwo się przyzwyczaja, że w nim śpi i nie ma takiego problemu w innych miejscach. My dość dużo jeździmy, więc po cichu na to liczę. Dopóki dziecko jest małe, to nie ma problemu, ale jak zaczyna się rozglądać to takie samo miejsce na drzemkę w dzień może się przydać 😉
 
Dziewczyny, co kupujecie do ubrania Maluchom na wyjście ze szpitala? Wrzesień - może być różnie pogodowe, kompletnie nie mam wizji 🙊
 
Ja mam przyszykowane dresy spodenki i rozpinana bluzę na polowe sierpnia... wiem może być upał wtedy będzie body i spodenki 😉
 
Dziewczyny, co kupujecie do ubrania Maluchom na wyjście ze szpitala? Wrzesień - może być różnie pogodowe, kompletnie nie mam wizji 🙊
Ja stawiam na kombinezonik taki lekko ocieplany, ale też ciągle mam wątpliwości, czy nie za ciepły. Z drugiej strony po połowie września różnie może być 🤔
 
Korzystałam z kokonu i super rozwiązanie. Do 3 miesiąca w dzień miał w nim drzemki. Nie wiem jednak czy przy drugim nie wolałabym kosza mojżesza na kołkach. Zawsze miałabym dziecko na oku. znajoma ma kokon i w ogóle go nie używa, jeździ po mieszkaniu wózkiem jak Mały w nim śpi. Każdemu coś innego może przypasować
 
Ja się nie dawno dowiedziałam, że te kokony mogą się przyczynić do śmierci łóżeczkowej. Swój już kupiłam, ale nie będę kłaść w nim dziecka do spania. Może przyda się do wózka,jako poducha do karmienia lub jakbym chciała położyć małą na kanapie.
 
Ja tak samo. Będę go używać bardziej przy okazji odwiedzania rodziny, żeby nie trzymać młodej cały czas na rękach i móc ją gdzieś spokojnie na chwilę położyć, bez ryzyka, że spadnie z kanapy.
 
Ja się nie dawno dowiedziałam, że te kokony mogą się przyczynić do śmierci łóżeczkowej. Swój już kupiłam, ale nie będę kłaść w nim dziecka do spania. Może przyda się do wózka,jako poducha do karmienia lub jakbym chciała położyć małą na kanapie.
Gdzie się tego dowiedziałaś? Słyszałam też, że kołderka, śpiworek, ochraniacz do łóżeczka, pieluszka tetrowa, wszystko czyha na życie naszych dzieci. Gdzie można o tym poczytać?
 
reklama
Gdzie się tego dowiedziałaś? Słyszałam też, że kołderka, śpiworek, ochraniacz do łóżeczka, pieluszka tetrowa, wszystko czyha na życie naszych dzieci. Gdzie można o tym poczytać?
Dokładnie. Nic nie powinno się znajdować w łóżku dziecięcym. Dowiedziałam się o tym od jednej z użytkowniczek na forum, a następnie przeczytałam kilka artykułów znajdując je przy pomocy wyszukiwarki :)
Edit: Np tu jest o tym mowa w podpunkcie nr 5 https://mamaginekolog.pl/zmniejszyc-ryzyko-smierci-lozeczkowej/ według mnie brzmi to logicznie.
 
Do góry