reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

elusia79

mama Fabianka i Kamilka
Dołączył(a)
12 Lipiec 2005
Postów
686
Tak sobie pomyślałam że w tym wątku mogłybyśmy porozmawiać o wyprawce, o zakupach dla maleństwa itp.

Ja muszę wszystko kupić bo to moje pierwsze dziecko i nic nie mam. No tak całkiem nic to nie bo już coś kupiłam. Nareszcie znalazłam w sklepie pościel która mi się spodobała, bo szukałam czegoś w bordo, bo taki kolor pasuje mi do pokoju. Trudno było znależć, ale już znalazłam. Kupiłam już 2 kaftaniki rozm.62 i dwie koszulki, oraz ładne niebieskie śpioszki rozpinane w kroku. No i z lumpeksu mam spodenki sztruksy i dzinsy, takie na 4-5 mieśięcy. Ale zakupy jeszcze przede mną...
Czytałam że Eg zrobiła kupila fajne rzeczy na allegro, też tam muszę poszperać...

Udanych zakupów :laugh: :laugh:
 
reklama
fajny pomysł elusiu :) trzeba by poprzenosić wszystkie te posty z innych ;)
ja zamierzam kupić taki spiworek...
347piworek8ft.jpg


już go gdzieś pokazywałam,na jakimś wątku,kosztuje 55 zeta i mam jeszcze dwa dni żeby go kupić :)

fajnie dziewczyny jak będziemy wklejały zdjęcia tych zakupów.
 
No ładnie, to ja się chyba nie będę przyznawać do stanu mojej wyprawki... Na dzień dzisiejszy brakuje właściwie tylko łóżeczka, wanienki i paru drobiazgów typu kosmetyki itp :) Ubranek to mamy chyba na pół roku, musiałam się wynieść z komody z moimi rzeczami ;D fakt, że dużo rzeczy dostaliśmy, ale moja siostra rozpacza, że nie ma nam już co kupić :laugh: Nawet wózek wieźliśmy pociągiem z innego miasta, bo tam były fajne i tanie...:) no ale przynajmniej będzie z tym spokój jesienią, choć pewnie i tak się jeszcze coś znajdzie ;)
 
ja kompletnie nic nie dostałam, wszystko sami kupiliśmy... teraz moja siostra ma 2 miesięcznego synka i szyjemy ciuszki....bluzy z kapturem i spodenki...świetnie maleństwa w tym wyglądają....no i jest duuużo taniej :)
 
Ja palnuje zakupy na połowę września, bo wtedy wracam z wakacji i nie zajmę się już tylko szykowaniem domku dla nowego lokatora. Proszę napiszcie jakie akcesoria trzeba kupić bo trochę się w tym gubię ( jakieś szczoteczki, nożyczki do paznokci, sam już nie wiem) napiszcie też jakie ciuszki kupujecie bo nie mam bladego pojęcia co jest najlepsze i najwygodniejsze dla dzidzi
 
A ja już trochę rzeczy mam, część od siostry, ale to były rzeczy po dwójce dzieci, więc wybrałam tylko te po tym ostatnim  ;D ;) No i trochę już kupiłam, najwięcej mam śpiochów rozpinanych po całości i bodziątek. Kupowałam raczej na rozmiar 62, bo zawsze rękawki można troszkę zawinąć, a mam pewność, ze maluszek ciuszek założy. Mam też kilka sztuk na 56, zresztą najlepiej jest jednak kupować na oko, siostra mi pomogła  ;D
 
Efka! chciałam założyć ten wątek,ale dzięki, że mnie wyprzedziłaś
ja czyba - wstyd się przyznać mam bardzo niewiele jeszcze...
nie chcę kupować tylu tych małych ciuszków, zktórego dzidzia bardzo szybko wyrasta
jeszcze wybieram się do cioci,która-wiem ma jakieś ciuszki, potem podzwonię do znajomych i spytam może coś pożyczą, i wtedy to czego zabraknie-dokupię
te wszystkie rzeczy są śliczne,tylko szkoda, że dzieci tak szybko wyrastają
mam za to wielką ochotę kupić jakieś śliczne ciuszki na "wyjście ze szpitala"
to będzie listopad więc już rzeczy zimowe-teraz mało jest ich jeszcze w sklepach
a poza tym to nie mam jeszcze pomysłu- napiszcie co sądzicie,może nabiorę natchnienia, wiem tylko,że kombinezonik,a pod spodem chyba "na cebulkę" co?
pomóżcie
J :)
 
sorry to przecież Elusia założyła wątek!!!
ale jestem dziś roztrzepana,chyba przez tą pogodę - w Poznaniu też dżdżyscie i chmurzyście
;)
 
ja na wyjście ze szpitala kupiłam dla maluszka taki ładny niebieski komplecik: śpioszki rozpinane w kroku, kaftanik, koszulka, czapeczka. wszystko w niebieskim z delikatnym haftowanym motywem. rozm.62, bo boję się że 56 bedzie za mały.. Bo zawsze na USG lekarz mówi że jest duży dzidzi. Jeszcze będę musiała cos na wierzch, jakiś seterek, bo to bedzie w końcu listopad, no i rożek, tez jeszcze nie mam. Wogóle to zakupy mam jeszcze przed sobą, ale po sklepach już duzo pochodziłam i na razie skończyło sie na oglądaniu :) :) :)
 
reklama
Wkleję Wam dziewczyny listę, którą kompletowałam z paru wątków:
Rzeczy dla Mamy
Majtki jednorazowe po porodzie
Staniki dla karmiących matek (2-3 szt)
Koszula nocna - rozpinana z przodu bądź spec wersja dla karmiących (2-3)
Zapas podpasek przepuszczających powietrze
Delikatny płyn do higieny intymnej
Herbatka koperkowa do picia w razie kolki u dzidzi
Wkładki laktacyjne do stanika <>

Sprzęt dla dzidzi
Łóżeczko
Przewijak na łóżeczko
Wózek
Parasolka do wózka
Pościel x2
Powleczenie na pościel
Karuzela nad łóżeczko
Leżaczek
Fotelik samochodowy
Smoczki (na wszelki wypadek) <>
Butelka (bardzo na wszelki wypadek, schować głęboko) <>
Kocyk cienki do domu
Kocyk grubszy, większy na spacery <>
Gruszka do noska bądź sprzęt do odciągania wydzieliny <>
Nożyczki do paznokci <>
Miękka szczotka do włosów <>
Wanienka
Ręczniki kąpielowe
Pieluchy tetrowe x 10
Pieluchy flanelowe x 5
Termometr
Pieluchy jednorazowe (z grupy NewBorns) <>

Kosmetyki dla dzidzi
Spirytus do przemywania kikuta pępkowego (są również gotowe płatki Leto nasączone spirytusem)
Małe gaziki sterylne
Sól fizjologiczna (oczy) lub physiodose płyn
Mydełko
Oliwka do ciała
Szampon
Krem do pupy
Niezależnie od kremu do pupy &#8211; Sudocrem <>
Proszek (lovella , dzidziuś) lub płyn lub płatki do prania (specjalne dla niemowląt) <>

Ciuchy dla dzidzi
Uwaga: poniżej podaję ilości minimum, z tym da się przetrwać. Oczywiście dotyczy tego co musimy mieć na sam początek.
Rada 1: nie kupujcie rzeczy w rozmiarze najmniejszym (48-52 cm), dużo dzieci rodzi się wielkości bliżej 60 cm niż 50 cm. Najlepiej wypośrodkować.
Rada 2: rzeczy mają być przewiewne czyli w 100% tkaniny naturalne
Rada 3: im mniejszy ciuch tym bardziej nie powinien mieć kołnierzyka (raz: prasowanie jest horrorem, dwa: dla dziecka przy podwinięciu odgniecenia skóry)
Rada 4: wszystkie śpiochy, pajacyki obowiązkowo rozpinane w kroku aby do każdego przewijania nie rozbierać ze wszystkiego
Rada 5: najwygodniejsze dla dziecka nie są żadne eleganckie batystkowe koszulki ale body zapinane w kroku. Żadnych uwierających sznurków, guzików itp.

Body długi rękaw x 4
Body krótki rękaw x 4
Kaftaniki wierzchnie (rękawki w zależności od pory roku w której dziecko przyjdzie na świat) x 4
Śpiochy x 3
Pajacyki x 4
Czapeczki cienkie, bez wiązania pod szyją x 3
Skarpetki x 3
Czapka na dwór x 2
Kombinezon + rękawiczki (w zależności od pory roku, oczywiście) x 1



Do szpitala

dowód osobisty;
kartę NFZ
kartę ciąży z aktualnymi badaniami (WR, Hbs, grupa krwi i Rh, w przypadku matki z grupą Rh - ujemną wynik badania p/ciał, wynik USG);
przybory toaletowe (mydło, płyn do higieny intymnej z kory dębu, pasta i szczoteczka, szampon, krem nawilżający, krem na rozstępy, szczotka do włosów, gumka do włosów, dezodorant, pomadka do ust, tonik, płatki kosmetyczne,)
ręcznik kąpielowy i ręcznik mały
ręczniki papierowe (koleżanki radziły mi że najlepszy do wycierania krocza)
chusteczki higieniczne
papier toaletowy (jakoś nie do końca ufam szpitalom:)
2 x koszula nocna,
szlafrok;
bielizna osobista (majtki, skarpetki, stanik)
kapcie,
klapki pod prysznic;
podpaski- podkłady poporodowe
majtki bawełniane lub poporodowe majtki jednorazowe
krem na pękające brodawki &#8211; Bepathen
saszetka Tantum Rosa
Neomycyna do pryskania krocza
A to już po wyjściu:
wkładki laktacyjne <>
laktator

telefon i ładowarka (mój się zawsze rozładowuje jak jej zapomnę:)
woda niegazowana;
kubek i sztućce

Rzeczy dla dziecka (rożek, kaftaniki+ śpioszki, body, 3 pieluszki tetrowe, pieluchy jednorazowe, chusteczki nawilżane).
 
Do góry