reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

karola7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2005
Postów
5 462
Dziewczyny a może tak podzielimy się co trzeba maluszkowi kupić. Ja wprawdzie już niby doswiadczona mama, ale widze, że zaczynam sie gubić co jest potrzebne. Jak na razie na mojej liście są:

- kaftaniki (5 sztuk)
- śpioszki (5 par)
- body (5 sztuk)
- czapeczki po kapieli (3 sztuki)
- skarpetki (3 pary)
- pajacyki (3 sztuki)
- kombinezon + czapeczka, szaliczek i rękawiczki
- kocyki (jeden malutki, a drugi duży)
- pieluchy: tetrowe(jeśli do przewijania to min 40, jeśli nie to 10 sztuk), flanelowe(2-3) i jednorazowe
- rożek
- przescieradła (najlepiej z gumką, 3 sztuki)
- pościel (3 komplety)
- ochraniacz na łóżeczko (1 sztuka, ale 2 nie zaszkodzą ;))
- cerata na łóżeczko
- ceratki do pieluch tetrowych (jesli bedziecie takich używać, 5 sztuk). Mogą też być specjalne majteczki
- chusteczki np. bambino, pampers
- oliwka, krem, mydełko
- gruszka
- nożyczki do paznokci
- szczotka do włosów
- termometr do wody
- wanienka
- przewijak
- smoczek (ewentualnie)
- butelki (ja nie kupuję) + smoczki
- proszek do prania
- myjka
- płatki kosmetyczne (do przemywania oczek, pupci, itd.)
- miseczka na wodę (do mycia twarzy)
- patyczki do uszu
- ręczniki kąpielowe (2 sztuki)
- termos na butelki (ewentualnie, ale lepiej dokupić jak bedziemy karmic butlą)
- łóżeczko + materac
- kołdra, poduszeczka (ta nie jest na poczatku potrzebna, ale i tak sprzedaja w zestawach)
- wózek


No i własnie na tym kończy sie moja lista. a wydaje mi się, że o czymś zapomniałam :(
 
reklama
mam pytanko co do listy, czy rozek jest niezbedny czy mozna sobie poradzic przy pomocy kocyka?
Dodalabym jeszcze:
-reczniki (najlepiej z kapturkiem)
Na razie nic wiecej mi ie przychodzi do glowy
 
Karola bardzo fajny wątek, jakbyś mogła to napisz może obok jeszcze ilość sztuk potrzebnych z każdego rodzaju ubranka :D
 
Misia jutro spróbuje wpisać liczbę minimalną (moim zdaniem). Bo ja po ostatnich dostawach (a jeszcze jedna mi się szykuje) chyba bedę miała maksimum ubranek, ale co tam. Pranie bede rzadziej robiła :D
 
to ja sobie roboczą listę zrobię czego na pewno jeszcze nie mam:


- kocyk malutki
- pieluchy: tetrowe, flanelowe i jednorazowe
- cerata na łóżeczko
- chusteczki np. bambino, pampers
- oliwka, krem, mydełko
- nożyczki do paznokci
- szczotka do włosów
- termometr do wody
- wanienka
- przewijak
- smoczek (ewentualnie)
- butelki (ja nie kupuję)
- proszek do prania

od siebie:
- laktator avent
- wózek
 
karola 7,a do czego słuzy ta gruszka,moze to glupie pytanie,ale ja na prawde nie wiem co to jest? :)
 
Jeżeli chodzi o ceratki do łóżeczka, polecam takiedla dorosłych (do kupienia w aptekach). Są mniej przepuszczalne niż dziecięce, a jednoczesnie bardziej miękkie. Wypróbowane na dziadku, który przez bardzo długi czas zmuszał nas do korzystania z nich. Mnie zostało kilka (nieuzywanych oczywiście  ;)) i zamierzam z nich skorzystać. Polecam skorzystanie z długiej ( w odcinkach) listy sporządzonej przez niejaką linkę http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23334&w=17687075&v=2&s=0, dobrze napisane, poparte zyciowym doświadczeniem, kompletuję wyprawkę według tego, co tam przeczytałam. Baaardzo życiowe.
 
reklama
Aha, i uwaga na nożyczki do paznokci. ja kupiłam, zanim przeczytałam opinie matek na ich temat (Canpol). Faktycznie beznadziejne, nic tym sie nie da uciąć, a juz na pewno nie paznokietków dziecka. Kobitki polecają kupić i wysterylizować zwykłe, porządne nożyczki do paznokci i obcinac w czasie snu dzieciaczka. Podobno obcinacz zniekształca paznokcie.
 
Do góry