reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

hej a to mój wózej Jędroch Bartatina Plus 730 PLN za spacerówke i gondolkę plus torba, spiworek, folia przeciwdeszczowa i parasolka. W gondolce jest podnoszone oparcie, koła dmuchane gumowe

normal_DSCN0169.jpg


normal_DSCN0167.jpg
 
reklama
hej:)
do tej listy szpitalnej dorzucam:
- zaświadczenie o grupie krwi

- 3-4 pieluchy tetrowe jakby sie maluszkowi ulewało może być 1 flanelowa
- rękawiczki niedrapki
- ręczniczek dla dziecka
- Oliwka, mydełko jak nie dają w szpitalu

a dla mamy: - tabletki przeciwbólowe na paracetamolu (jak będą skąpić z w szpitalu można brać 4 razy na dobę)
- suszarka do włosów???, albo może dac własom w końcu od niej odpocząć :)

aha jak nie lubicie po prysznicu chodzić w mokrych plastikowych klapkach to weźcie jeszcze jakieś zwykłe kapcie


ja już się spakowałam, tylko wrzuce kosmetyki ktore używam i wio ;D tak tylko kiedy!!!??

Pozdrówki. Mirka zaraz wkleje jakieś zdjecia wyprawkowe:)

 
My zdecydowalismy się na spacerówkę z nosidełkiem dla niemowlaczka. W razie mrozów jest jeszcze miękka gondolka wkładana do środka wózka. Całość kupilismy używane za 350zł. Nosidełko posiada jeszcze bazę do montowania w aucie. Kółka pompowane, folia przeciwdeszczowa tez jest. Praktyczny wózek na spacery i do łażenia po sklepach:) nie jast za szeroki i łatwo sie skręca.
wzek14gk.jpg
wzek27la.jpg

nosideko2sm.jpg
wzeknosik6yk.jpg


a to łóżeczko już rozłozone. Mam ochotę juz pościel ubrać ale będzie sie kurzyć  ;D

eczko0rg.jpg


półeczka na kosmetyki dzidziusia i nie tylko  :)

pka1fw.jpg
 
Ja wczoraj stwierdziłam że nie kupię przewijaka, bo po jakiego mi on? Wydaje mi się, że będę wolała przewijać na łóżku, a jak faktycznie po jakimś czasie stwierdzę, że jest mi niezbędny, albo że naprawdę ułatwi mi życie to dopiero wtedy kupię.
 
cześć:)

Phantas - przewijak jest pomocny na początku. Zwłaszcza po porodzie jak wszystko cię boli i cięzko sie bedzie schylać nad łózkiem. Chyba ze masz jakąś wysoką komodę, bo najlepsza pozycja do przewijania i to wlaśnie dla mamy a nie dla bobasa to jest na stojąco z prostym kręgosłupem i nienapiętymi mięśniami brzucha.

Pozdrówki.
Mirka
 
My zamiast przewijaka na łóżeczko kupiliśmy taką miękką matę (pianka pokryta ceratką), można ją położyć na komocie albo na łóżku albo zwinąc w rulon i zabrać gdzie się chce.

W torbie do szpitala mam (od 3 tygodni :mad:):
szlafrok
kapcie nie najlepszej jakości (znaczy tańszych nie mieli) do wywalenia na wyjściu ze szpitala
klapki pod prysznic
szampon, szczoteczke do zębów, mydło w płynie z dozownikiem, płyn do higieny intymnej
papier toaletowy i ręczniki papierowe
kubek, ściereczke i sztućće (może to idiotyczne ale kazali zabrać)
2 ręczniki
mjatki jednorazowe
wkłady Bella
rękawiczki dla dzidzi
dokumenty (karta ciąży, badania ostatnie, książeczka zdrowia, zaświadczenie o grupie krwi, badania na przeciwciała anty Rh bo ja mam minus a mój mąż plus, karta USG, dowód osobisty)

i tyle

u mnie w szpitalu nie można w swoich koszulach rodzić, potem tez lepiej w ichnich i nie można w swoich ciuszkach trzymać dzidzi. pieluszki jednorazowe i chusteczki dla maleństwa mąż mi dowiezie, bo na pocztku i tak nie będę ich potrzebowała
 
reklama
phantas - przewijak jest na prawdę pomocny. Stawiasz sobie chusteczki, maść i pieluszkę i masz wszystko pod ręką - moja mała nawet na nim usypia :) Tylko trzeba myć i dezynfekować. Ja jeszcze pieluszkę tetrową na niego kładę, bo Jola przy zmianie często fontannę uruchamia ;)
 
Do góry