reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Ja ubrań (poza stanikami do karmienia - te uprałam mydełkiem dla dzieci) też nie piorę. Ale pościel to wydaje mi się, że dobrze, bo są dzieciaczki co tylko przy mamusi śpią...
A i tak Jola będzie miała dużo zarazków do stykania się z nimi ;) - w końcu mam dwa kochane kotki :)

Dziewczynki gdzie się kupuje te Tantum Rosa i jak się tego używa?

Pozdrawiam
 
reklama
Beatko - całkowicie się zgadzam. Ja też uważam, że nadmiar sterylności wyrządzi więcej szkody, niż dobrego. Poza tym mam naturę lenia, więc moja dzidzia na sterylne warunki nie ma co liczyć :)
 
Basiu Tantum Rose możesz kupić w aptece.To jest proszek i trzeba go rozrobić w przegotowanej wodzie, potem pewnie można się nim podmyć, ja używałam go do nasiadówek przy infekcji dróg moczowych, świetnie koi ból ;D
 
Jesli chodzi o tantum rosa
Ja kupiłam 4 saszetki do szpitala i biorę tez pustą butelke pól litrową z dzióbkiem i podobno przy każdym korzystaniu z toalety trzeba tym krocze podmywać. 1 saszetka na pól litra.
 
Dziewczyny czy ma któraś kompletnąlistę co trzeba zabrać do szpitala. Nie chce mi się czytać wszystko po kolei, a wszyscy na mnie warczą, że torbę to jużpowinnam mieć spakowaną. Ratujcie! ;)
 
Dowód osobisty, książeczka zdrowia (podstemplowana), karta ciąży, ostatnie badania

2 koszule, 2 staniki, majtki poporodowe, 2 pary skarpet, szlafrok, klapki, 2 ręczniki (duży i mały)

Wkłady poporodowe, papier toaletowy (na wszelkie zaś), husteczki, wkładki laktacyjne, Tantum rosa + butelka 0,5 l

Płyn do higieny intymnej, mydło, dezodorant, krem do twarzy, tonik + waciki, szczoteczka + pasta do zębów, szczotka do włosów, szampon i odżywka, pomadaka, (krem do rąk, balsam?)

Woda (podobno chce się bardzo) pić po porodzie, aparat :)

Ewentualnie laktator

Ciuszki dla maleństwa, z tego co wiem też pieluchy i wilgotne chusteczki - resztę (nawet ręcznik) powinni dać w szpitalu

Jak bym czegoś zapomniała to dopiszcie :)
 
Dorzucam trzy grosze:
ręczniki papierowe do wycierania okolic (żeby oszczędzić zwykłe ręczniki)
bepanthen (maść do piersi)
telefon i ładowarka
ubranie na wyjście (albo ktoś potem dowiezie)
jednorazowa maszynka do golenia (jak się nie chce ryzykować szpitalnej)
woda w aerozolu do pryskania na twarz dla ochłody

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy, to dopiszę ;D
 
reklama
Dzięki dziewczyny za odpoweidź, może w końcu się zmobilizuję i spakuję torbę.
POzdrawiam serdecznie
 
Do góry