reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

B

beta77

Gość
To jest lista Dasi, którą lekko zmodyfikowałam, zostały komentarze Dasi i dołożyłam kilka swoich, mam nadzieję że Dasia wybaczy mi tę modyfikację  ???. 

1. ŁÓŻECZKO
2.MATERACYK DO ŁÓŻECZKA pół-twardy 
3.POŚCIEL-KOŁDERKA+PODUSZKA poduszka przyda się później 
4.POŚCIEL-POSZEWKI 2 kpl. 2-częściowe i 1 szt. ochraniacz krótki na początek
5.PRZEŚCIERADŁA NA MATERACYK myślę, że na gumkę 3 szt.
6.CERATKI POD PRZEŚCIERADŁO DO ŁÓŻECZKA 2 szt. można kupić po porodzie, chyba, że maluch będzie chowany w tetrze to wtedy niezastąpione od pierwszych dni 
7.OCHRANIACZ DŁUGI później jak dziecko zacznie się kręcić w łóżeczku
8. PRZEWIJAK NA ŁÓŻECZKO
9. POKROWIEC FROTTE NA PRZEWIJAK
10.ŚPIWOREK DO SPANIA świetna rzecz, dzidzia się nie wykopuje i nie martwimy się czy nie zmarznie w nocy też później – jak dzidzia podrośnie
11.POJEMNIKI NA PIELUSZKI I KOSMETYKI PRZYCZEPIENE DO ŁÓŻECZKA 2szt z IKEA

12.WÓZEK ZE SPACERÓWKĄ  lub spacerówkę osobno później jak zacznie siedzieć
13.PARASOLKA DO WÓZKA zastanowię się podczas spacerów z dzidzią, czy to potrzebne, na pewno nie wcześniej niż zacznie siedzieć.
14.OSŁONA PRZECIWDESZCZOWA NA WÓZEK czasami w kpl. z wózkiem
15.MOSKITIERA DO WÓZKA  czasami w zestawie z wózkiem, albo jako gratis, może się przydać latem
16. FOTELIK SAMOCHODOWY 0-13KG
17. KOCYK lżejszy polarowy 
18. KOCYK bawełniany
19. KOCYK grubszy i większy np.akrylowy
20.POŚCIEL DO WÓZKA poduszeczka +kołderka +poszewki
21. OCIEPLENIE NA NÓŻKI DO SPACERÓWKI NA ZIMĘ można dokupić później lub w komplecie ze spacerówką

22. BUTELKA balonik np. Canpol lub Avent
23.LAKTATOR RĘCZNY Z POMKĄ najlepiej Avent isis to dość drogi sprzęt więc zastanowię się po urodzeniu czy będzie mi potrzebny, dobra rzecz jak będę chciała wrócić do pracy bo ktoś będzie mógł podawać dziecku odciągnięte mleko.
24.PODGRZEWACZ DO BUTELEK I SŁOICZKÓW niestety też drogi  np. Canpol
25.TERMOSIK DO BUTELEK
26.WKŁADKI LAKTACJNE z 40szt lub paczkę wielokrotnego użytku
27. BIUSTONOSZ DO KARMIENIA  co najmniej 2 szt.
28. KOSZULA NOCNA DO KARMIENIA co najmniej 2szt
29. BLUZKI NA DZIEŃ Z ŁATWYM DOSTĘPEM DO PIERSI co najmniej 2 szt. jeśli będę karmić naturalnie do kupienia po urodzinach maluszka
30.ROŻEK świetna rzecz przy karmieniu noworodka, jakoś wygodniej i stabilniej się go trzyma, i podobno lepiej śpią w łóżeczku, bo są otulone 2szt może być używany jako kołderka do wózka lub pod plecki w gondoli.
31.PODUSZKA DO KARMIENIA  (www.maluchy.com.pl)
32.SZCZOTKA DO MYCIA BUTELEK. (www.maluchy.com.pl)
33.ŚLINIAKI 2szt na początek miękkie frotte, później 1 szt. plastikowy z IKEI jak już zacznie samodzielnie jeść

34.PROSZEK DO PRANIA np. JELP
35. PŁYN DO PRANIA RĘCZNEGO DLA MALUSZKA LUB PŁATKI MYDLANE
36.PIELUCHY TETROWE około 20szt +5 szt większych
37.PIELUCHY FLANELOWE około 6szt.
38.PIELUCHY JEDNORAZOWE najlepiej pampers paczka na początek
39.CHUSTECZKI WILGOTNE na początek kupie zestaw z pudełkiem-szalenie przydatna rzecz! I chyba PAMPERS.
40.SUDOKREM LUB LINOMAG do pupy
41.ALANTAN zasypka (można używać też mąki ziemniaczanej, łagodzi wszelkie podrażnienia skórne, potówki itp.)
42. PLEDZIK Z CERATKĄ DO PRZEWIJANIA
43.MAŁA MISECZKA NA WODĘ DO PRZEMYWANIA PUPY I TWARZY 2szt

44.WANIENKA
45.RĘCZNIKI Z KAPTURKIEM 2 szt.
46.NOŻYCZKI+OBCĄŻKI do obcinania małych paznokietków   (www.maluchy.com.pl)
47.GRUSZKA do odciągania flegmy z nosa, najmniejszy rozmiar (www.maluchy.com.pl)
48.GAZA np. do przemywania pępka
49.WACIKI I PAŁECZKI GRUBSZE
50.PŁATKI DO PRZEMYWANIA OCZU I TWARZY
51.KREM DO TWARZY np. bambino 
52.SZCZOTECZKA DO WŁOSÓW z miękkiego włosia (www.maluchy.com.pl)
53.MYJKA FROTTE 2 szt. taka zakładana na dłoń, mydło lepiej się pieni i szybciej myje się brzdąca
54.MYDŁO na początek jak najmniej uczuleniowe, np. bambino
55.OLIWKA chyba też zacznę od bambino
56.TERMOMETR POKOJOWY do mierzenia temperatury otoczenia w pokoju maluszka

57.KAFTANIKI 6szt rozm. 62
58.BODY 6szt. z długim rękawem rozm.62
59.BODY 6 szt. z krótkim rękawem rozm.62
60. KOSZULKI 4szt
61.ŚPIOSZKI 6szt. rozm.62
62.PAJACYKI ROZPINANE W KROKU CIENKIE  po domu zamiast śpiochów i koszulki
63.CZAPECZKI bawełniane cienkie  2szt.
64.CZAPECZKA welurowa albo z cienkiej wełenki lub polarowa wyjściowa 1 szt.
65.SKARPETKI frotte 6 par.
66.RĘKAWICZKI BAWEŁNIANE 2 szt. żeby dzieciątko się nie drapało po buzi jak będę się bała obcinać pazurki na takich małych paluszkach  (www.maluchy.com.pl)
67.PAJACYK welurowy lub polarowy wyjściowy wiosenny 2 szt. rozm. 62
68. BLUZA LUB SWETEREK NA CHŁODNIEJSZE DNI 2szt
69.SPIRYTUS 70% do przemywania pępka i smarowania kręgosłupa, po każdej kąpieli
70.SÓL FIZJOLOGICZNA do zakraplania np. noska gdy jest katar-rozpuszcza wydzielinę i dziecku łatwiej oddychać.
71.ZAKRAPLACZ ułatwia odmierzanie, np. soli fizjologicznej
72.PARACETAMOL W CZOPKACH wiadomo po co, warto mieć na wszelki wypadek w apteczce
73.HERBATKA KOPERKOWA w razie gdyby brzdąc miał problemy z brzuszkiem, wypróżnianiem, gazami lub kolką 
74.RUMIANEK do robienia naparów (przemywania oczek, narządów płciowych) lub dodawany do kąpieli (świetny w profilaktyce krzywicy; kąpiele z dodatkiem rumianku dostarczają dziecku również cennych witamin).
75. MAŚĆ NAGIETKOWA - działa gojąco i regenerująco na skórę. Jest to maść pierwszej pomocy w razie pojawienia się wysypki
76.TERMOMETR LEKARSKI
77.GENCJANA - roztwór wodny (pomocna przy pleśniawkach) oraz spirytusowy (do pielęgnacji pępka). 

Ponadto do szpitala dla mnie:
78.SZLAFROK CIENKI
79.OBUWIE DOMOWE
80.KLAPKI POD PRYSZNIC
81.RĘCZNIKI  2szt
82.MAJTKI POPORODOWE JEDNORAZOWE
83. BARDZO SZEROKIE PODPASKI ALBO PIELUCHY JEDNORAZOWE DLA DOROSŁYCH
84.PODUSZKA Z DZIURKĄ UŁATWIAJĄCA SIADANIE
 
reklama
Myslę, że z kupnem podgrzewacza do butelek to można się wstrzymać.
Po pierwsze może uda się i damy rade karmić piersią a nawet jeśli nie to ja wypróbowałam tańszy sposób - mały termosik na przegotowaną wode obok dzbanek z zimną i mieszałam. A podgrzewacze niestety mają wady (oprócz ceny) - po prostu woda się moment wygotowywuje i po podgrzewaczu i butelce.
A odnośnie laktatorów - to koleżanka, która urodziła w styczniu radziła mi ręczny zwykły laktator w cenie 10 zł - ponoć zupełnie wystarczajacy.
Aha i pieluszki flanelowe - jak Ola była mała miałam ich 5 - bo tak mi polecono kupić - ale do dzis nie wiem po co, bo jakoś mi sie nie przydały - podejrzewam, że sa przydatne przy używaniu tetrowych pieluch - zamiast śpioszków.
miłych zakupów
 
Orginalnie moja lista jest trzykolorowa, i dzieli się na rzeczy do kupienia przed i po oraz te które już mam, ale nie chciało mi się już zaznaczać tych kolorów, szczególnie że one są już bardzo subiektywne, podgrzewacz jest zdecydowanie po, zresztą laktator też, bo nie wiem czy mi się przyda, słyszałam że takie flanelowe pieluchy można składać na 4 i podkładać dziecku pod główkę w łóżeczku, jak się mu uleje to na pieluszkę a nie na prześcieradło.
 
Jeśli chodzi o rzeczy do szpitala dla mamusi: koleżanka poradziła mi zabrać miękkie papierowe ręczniki do wycierania "okolic" po myciu, żeby nie brudzić ręczników. I ja mam jeszcze na liście jednorazową maszynkę do golenia, bo w szpitalu to podobno różnie z tym jest. Aha, i wszyscy mówią, żeby wziąć swój papier toaletowy, eh, te nasze szpitale ;)
Pieluszką flanelową można też przykryć maleństwo zamiast kocykiem (to oczywiście nie moja opinia, tylko doświadczonych koleżanek :))
Pozdrawiam :)
Aha, poradzono mi też kupić taką maść na brodawki Bepanthen i zabrać do szpitala, bo może przydać się od razu.
 
Dzięki Kornelia dopisze sobie te ręczniki i maść do listy :laugh:, maszynkę miałam zabrać z przyborami toaletowymi. Myślisz że z tym papierem toaletowym to na poważnie ???Zapytam znajomą czy nie było bo trochę głupio z papierem jeździć :o.
 
Na mojej liście, z wyjątkiem laktatora i wkładek laktacyjnych nie wpisałam nic dla siebie.
U mnie brakuje moskitiery.

Na Twojej liście nie znalazłam termometru do kąpieli.

Zauważyłam, że wszystko kupujesz w rozmiarze 62, ja napoczątek mam po dwie szt. rozmiaru 56 i po dwie z 62, ale nie wiem czy nie zmienię tego na 62 tak jak u Ciebie.
 
Ja też mam dylemat z rozmiarem ciuszków dla dzidzi. Wszystko, co mam w domu jest na rozmiar 62 i wzwyż. Kiedy pytałam siostry (3 dzieci) i koleżanki (2 dzieci), czy powinnam na sam początek kupić jeszcze jakieś w rozmiarze 56, to powiedziały, że nie ma takiej potrzeby. Dzidzia pewnie urodzi się w rozmiarze 56, ale błyskawicznie z niego wyrośnie. Jednak wyszperałam kilka malutkich rzeczy, bo jestem panikara i lubię być zabezpieczona.

Pieluchy: siostra radziła mi kupić sobie kilka tetrowych i kilka flanelowych. Mają się przydać właśnie do podkładania pod główkę, podczas badania u lekarza, jako kocyk w ciepłe dni, itd. Generalnie mówi, że kilka tych pieluszek całkiem wystarczy. kto inny na tym forum za to mówił, że używa ponad dwudziestu i jeszcze jest mało (!!!). I to wcale nie do przewijania. To ja już nie kapuję.
 
Hej! Z tym papierem to jest tak, że spotkałam się gdzieś z zarzutami, że jego brak zdarza sie nawet w najlepszych szpitalach. Ja po prostu wrzucę sobie rolkę do torby, dużo miejsca nie zajmie, a po co potem biegać do kiosku? ;)
W niektórych szpitalach podobno wymagają nawet własnych sztućców, ale to już chyba przesada...
Ja kupiłam dwa body rozmiar 56, ale potem poczytałam Wasze listy i listy wyprawek na różnych forach i wszyscy skłaniają się, żeby kupować jednak 62. Wszystko inne (na razie raptem 2 śpiochy, 2 kaftaniki, jeden pajacyk i dodatkowe 2 body) kupiłam więc już na 62. W razie czego mąż skoczy do sklepu, jak będę w szpitalu, to i tak on głównie wybiera ciuszki. Ostatnio w sklepie dostał szału i musiałam trzymać go za rękę ;D
Ja jeszcze nie mam pieluch flanelowych, ale kilka kupię na pewno :)
 
reklama
Cześć Kochane!
Beta Fajnie,że zrobiłaś ten oddzielny wątek-ja swoja liste wyrzuciłam i nie chciało mi sie szukać wstecz na naszym forum ;D

Ja od 10 marca idę do szkoły rodzenia, a pamiętam,że tam właśnie dostałam super liste i rzeczy dla mnie do szpitala i tych dla noworodka do domciu. Jeśli teraz również ją podadzą to oczywiście zamieszczę ją tutaj!

A co do rozmiaru 62-ja miałam przy Michasiu kilka rzeczy na 56, a on sie urodził 59cm i wogóle nic mu nie załozyłam,bo się nie mieścił! A przy takich maluchach lepiej jak coś jest ciut za duże niż za ciasne-np.na śpiochy można załozyć skarpetki,a rękawki od koszulek czy kaftaników mozna podwinać.

Pieluchy flanelowe mi się przydawały np. przy kąpieli-kładłam je na ręczniku, w który owijałam maleństwo po wyjęciu z wanienki-mimo wszystko flanela jest milsza niz frotka.

Podgrzewacz dla mnie też nie był niezbędny-mino,ze Michaś od 6 tyg był na butli. Ale laktator mi się przydał od samego początku,i właśnie Avent Isis-do jednej piersi przystawiałam Michasia a do drugiej laktator-w ten sposób zanim wyregulował mi się pokarm ściagałam nadmiar i mroziłam-później mogłam zostawić Misia pod czyjaś opieka i nie martwiłam się,że nie ma jedzonka. Nie wyobrażam sobie tego jednoczesnego karmienia i ściagania tymi laktatorami za 10zł.

A tak na prawdę to te listy zakupów zawsze trzeba dostosować do własnych potrzeb i trybu życia.
 
Do góry