reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Wisieńka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Kwiecień 2010
Postów
7 588
Miasto
Wrocław-Okolice
Watek wyprawkowy ma nam pomóc w kupowaniu rzeczy dla maluszka. Mam nadzeje, ze dzięki temu kupie naprawdę potrzebne i sprawdzone rzeczy

Oto moja wstępna lista podstawowa:-)
Ubranka
Body krótki rekaw 7 szt
Body długi rękaw 7 szt
pajacyki 8 szt
śpioszki 4 szt
kaftaniki 4 szt
bluzy, sweterki 4 szt
spodenki 2 szt
dresiki 1 szt
czapeczki 4 szt
niedrapki 2 pary
skarpetki 5 par
koszulki 2 szt
rajstopki 1 szt
śpiworek, otulaczek 1 szt
Akcesoria
Wanienka ze stojakiem
przewijak
kołyska
wózek 3 w1
butelki 50 i 250 po 1
szczotka do mycia butelek 1
laktator 1
fotelik-bujaczek

Inne

pieluszki tetrowe 10 szt
pieluszki bawełniane 4 szt
rożek 1 szt
kocyk ciepły 1 szt
kocyk cienki 2 szt
pościel do wózka 1 szt
pościel do kołyski 1 szt
powłoczki na pościel po 2 szt do wózka i do kołyski
ręczniki z kapturkiem 2 szt
nozyczki z okragłymi koncami
szczoteczka do włosków
termometr do czułka
kosmetyki
płyn do kapieli 2w1
oliwka lub balsam
krem przeciw odparzeniom
gaziki i waciki
najmniejsze pampersy
wilgotne chusteczki


Nie mam pojęcia jakich ile rozmiarów kupić ubranek i oczywiście czy z czyms nie przesadziłąm a czegos nie zapomniałam albo nie okroiłam))))))
Teraz licze na rady i wasze koncepcje:-)
Moja lista nie obejmuje zabawek-uspokajaczy typu karuzela bo chciałam tu ując takie niezbędne rzeczy a kazda z nas i tak pewnie poszaleje z zakupami
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja np pościeli do wózeczka nie bedę kupować..na lato to sie raczej nie przyda..na jesień to ciepły kocyk, a na zimę to śpiwór mam po małej taki ciepluchy do wózka.. Reczników z kapturkiem tez nie polecam, ale to tylko moje zdanie..miałam taki ale nie uzywałam, bo był cienki, mały i źle się nim wycierało.. Potem kupiłam taki gruby, duży ręcznik kąpielowy, taki mięciuchy i był o wiele lepszy.. mała uzywa go do teraz..
To tyle co mi na razie przyszlo do głowy.. Muszę tez zrobić listę, to pewnie mi sie przypomni:)
 
dodi zrób koniecznie, tą pościel to musze przemyślec do wózka a ręczniki z kapturkiem miałam juz z Mackiem i dobrze je wspominam ale prawda trzeba kupic duże. Widziałam takie z tej firmy co robi KojeC ta poduszkę dla kobiet w ciązy i do karmienia mają 130 cm w tych łapkach ale jeden kosztuje ponad 40 zł:szok:
danuśka dla mnie te rozmiary to jest koszmar. Mało tego, ze nie wiem jakie kupowac to jedne 56 sa maciupkie a drugie wieksze od 62 innej firmy. Juz sama nie wiem jak to rozegrac. Zwłaszcza, ze dziecko może sie urodzic i 50 i 60 cm. Na moich wystaranych taki najczęstszy malusek miał 54 cm ale mój Maciek np. 58. I badz tu mądry
 
Ostatnia edycja:
danuska, zależy jak często właczasz pranie.. Powiem tak, z takich malutkich rzeczy to niewarto kupować za duzo..bo dzidzia szybko wyrasta..a wiadomo, że też znajomi rodzina coś tam zawsze przyniosą jak sie urodzi dzidzi:)
Ale tak to jest..Ustalimy sobie, że bodzików to np 10 szt...a potem i tak wychodzi na to, że mamy ich za duzo, bo a to promocja, a to takie ładne były:) itd i dzidzia zanim wynosi to za małe:)
Wisienka, to sporo za taki ręczniczek.. Zwykłe tańsze chyba:):) Ja akurat może taki felerny dostałam, bo nie kupowałam sama tylko w prezencie dostałam..Więc pewnie są i lepsze, ale ja i tak wolę zwykłe, takie grubaśne:)

Każdy pewnie będzie miał swoje zdanie na te tematy..ale fajnie tak sobie doradzać.. wiadomo, czasami oczy decydują za nas hehe, jak cos nam w nie wpadnie to nie ma bata i i tak kupujemy heh
 
Ostatnia edycja:
body akurat kupiłabym więcej..bo to lato będzie i pewnie najwięcej tego będzie dzidzi nosić..i najwygodniejsze to.. ja chyba mam juz więcej niż 7 szt z krótkim rękawkiem.. z reguly z lumpków, więc nie wydam na to majątku:)

Wisienka, wydaje mi się ze wygodne tez byłyby takie rampersiki krótkie, i wtedy body nie musi być juz tak dużo..
 
Ja mam na razie 5 z krótkim i 6 z długim. Pewnie będzie więcej jak kupię w allegro pakę bo tam zwłaszcza jest ich więcej. No ale jakiejś listy musze się trzymać:-D A może coś ci wpadło czego nie napisałam wcale???
 
Tez sie czaję na te paki na all:) Musiałabym najpierw zrobic swoją listę, to wtedy bym wiedziała, bo tak na szybko to nie wiem..
Kochana a karuzelke i inne takie gadżety to szepnij w rodzince, na pewno jak dzidzia się urodzi to będą chcieli cos przynieść.. a po co mają przynosić niepotrzebne rzeczy! haha

Bo na końcu okazuje sie, że każdy przynosi ubranka..których czasami dzidzia nie ubierze, bo nie trafia z rozmiarem..albo poprstu nie będzie ci potrzebne w lecie 10 par pajacyków w rozm 56
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry