reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.

geniusia

doula
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2011
Postów
1 153
Miasto
Warszawa
WYPRAWKA

Ubranka
- Body z długim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Body z krótkim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Pajacyki 62cm: 5 sztuki
- Grubszy pajacyk na spacer i na wyjście na spacerek w wiosenne dni np. welur 62cm: 1-2 sztuki
- śpiochy/pół śpiochy/spodenki 62cm: 4 sztuki
- Pół śpiochy grubsze na spacer 62cm: 1 sztuka
- Sweterek / Bluza grubsza na spacer 56/62cm: 2 sztuki
- Skarpetki: 6 par (grubsze i cieńsze)
- Niedrapki: 1-2 pary
- Czapeczki po kąpieli: 2-3 szt
- Czapka na dwór + szaliczek
- Kombinezon 56/62cm: 1 szt

Łóżeczko i okolice
- Łóżeczko z szufladą - 1 szt lub Łóżeczko turystyczne
- Materacyk np.kokos/gryka - 1 szt
- Karuzela do łóżeczka - 1 szt
- Przewijak (zmywalny) - 1 szt
- Śpiworek do spania 68 - 72 - 1szt
- Pieluchy tetrowe - 10 szt
- Pieluchy flanelowe (np. do wózka zamiast prześcieradełka) - 3 szt
- Kocyk cienki - 1 szt
- Kocyk grubszy - 1 szt
- Prześcieradło z gumką – 2-3 szt
- Ochraniacz do łóżeczka (tylko do łóżeczka szczebelkowego) - 2 szt
- Pościel - bez wypełnienia - 2 szt
- Kołderka i poduszka (dla starszego maluszka wiek około 1 roczku) - 1 komplet
- Rożek z usztywnieniem - 1 szt lub Rożek bez usztywnienia - 1 szt
- Ręczniki (z kapturkiem) – 2-3 szt
- Ceratki ochronne na materacyk - 2 szt

Kąpiel / apteczka
- Wanienka
- Foczka do wanienki
- Termometr do wody
- Termometr
- Frida do noska
- Octenisept do pielęgnacji pępka (zamiast spirytusu)
- Sól fizjologiczna w kropelkach do przemywania oczu i pod nosek
- Sól morska do noska
- Patyczki do uszu
- Chusteczki nawilżające np. Dzidziuś itp. - 3-4 paczki
- Jałowe gaziki (sporo)
- Oilatum soft do kąpania
- Linomag i Sudocrem do pupy
- Paracetamol dla dzieci lub eferalgan 50mg
- Kropelki na kolkę (słabsze infakol, espumisan, esputikon, na cięższą kolkę bobotic, sabsimplex)
- Herbatka z kopru włoskiego Hipp
- Pieluchy jednorazowe (1-2 paczki jedynki, a potem już rozm 2)
- podkłady do przewijania (przydatne na spacerze)
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- Szczotka do włosów i grzebień
- Myjka (2 szt)
- Proszek/płyn do prania ubranek dla dzieci np. Lovela

Dla mnie / poród / do karmienia
- Biustonosz do karmienia - 2 szt
- Rozpinana z przodu koszula nocna - 2 szt
- Majtki jednorazowe siatkowe - 1 op
- Podpaski max - noc/ pieluchy poporodowe - 2 op
- Wkładki laktacyjne - 2 op (polecane Jonson nad Jonson, rossman i baby ono) odradzane Bella
- herbatkę z rumianku,
- herbatka na laktację,
- czopki glicerynowe
- min 10 saszetek tantum Rossa lub kalia (butelka plastikowa z Dziubkiem do polewania np. tantum Rossa)
- maść na sutki (bepanhten-na odparzenia, maltan)
- Torebeczki perfumowane na brudne pieluchy
- Butelki ze smoczkiem - 2 szt
- Smoczki uspokajacze 0-3m- 2 szt
- Krem na zimę


Do domu i nie tylko

- Wózek
- Fotelik samochodowy/nosidełko 0-13kg
- Nocna lampka
- Nawilżacz powietrza
- Podgrzewacz ( przydaje się z funkcją do samochodu)
- Mata edukacyjna (od 3 miesiąca dopiero)
 
reklama
KOMENTARZE


podane rzeczy są czysto orientacyjne, każda mama ma własne doświadczenia, przyzwyczajenia; jedne użyją pewnych przedmiotów, inne za nic w świecie, rzecz gustu :-), cytuję odpowiedzi mam poniżej:

*jeśli coś chcecie, aby dopisać, uzupełnić to proszę Kochane na PW, ten temat niech będzie tylko informacyjny, żeby mamusie w potrzebie raz dwa znalazły informacje
 
Ostatnia edycja:
Doświadczone mamy mówią :-) a niedoświadczone słuchają (I część):

Ceratki na materac to moim zdaniem tragiczny pomysł o ile są to ceratki a nie podkłady bawełniane. Wentylacja musi być!
Wanienka nam sie zupełnie nie przydała, tzn tylko raz , potem braliśmy prysznic czy kąpiel z dzieckiem i tak było najfajniej dla młodej blisko ciala rodzica , bezpieczna , uwielbiała to :)

To samo z foczka , kompletna porażka, w wanience sie zsuwała, byla ponad pow wody wiec bylo jej zimno... płacz,histeria i wywalona w błoto kasa.

do pupy i pogryzionych sutków idealnie nam sie sprawdził bepathen. linomag tez ekstra sprawa. W duze opakowanie sudocremu nie ma co inwestować, bo to sie używa naprawdę przy sporych odparzeniach, u nas chyba jeszcze stoi nie ruszone duze opakowanie sudocremu, a zużyliśmy 1/4 tej maleńkiej probki , ktora dostaje sie w szpitalach.

Nozyczek - Absolutnie nie kupować Canpola -tragedia!



Nie wiem czemu mata od 3 mies??? U ans byla od razu, ale taka mięciutka , gruba ,dwukolorowa no name zamiast tego badziewia od Fisher Price



Dziewczyny , ktore zamierzają karmic - jak na moj gust koniecznie laktator... Warto miec juz w szpitalu , niz potem szukac i palkac jak na poczatku pojawia sie problemy z laktacja, jak trzeba ja będzie podtrzymać, albo zeby sobie ulzywc w okresie nawału.

I butelka Haberamana, jesli mama chce gdzies wyjsc, albo dokarmic , dziecko nei zatraci odruchu ssania. U na s geniale rozwiazane jak chodzilam popracowac a dziecie dokarmiał mąz.

Tyle co mi na razie do glowy przychodzi.

- ceratka - W Ikei sa taki podkłady ochronne na materacyk - z jednej strony bawełniane. Ale ja dopiero jak młody odzwycajał sie od pampka w nocy uzywałam.
- Wanienka - jak najbardziej, wspólne prysznice nie dla mnie, bałabym się, że mi sie dziecko z namydlonych rak wysliznie
- foczka - u nas jak zaczęlismy młodego kapać w wannie dużej jak najbardziej zdała egzamin.
- bepanthen - do piersi- super działa, co do sudokremu, to położna na szkole rodzenia mówiła, że tylko w poważnych odparzeniach, na co dzień polecała linomag. A teraz młody na stan zapalny pupy dostał od pediatry alantan.
- nożyczki - polecam tommee tippie czy jak tam sie to pisze. nie sprawdziły się za to zupełnie obcinacze. Udało mi sie niestety młodego raz nim przyciąć, krew sie polała. A te nożyczki są wg mnie super bezpieczne, młody wręcz jest zafascynowany obcinaniem pazurków i sam łapki podsuwa
- torebeczki na pieluchy - pierwsze kupy raczej nie smierdzą, dopiero jak rozszerzamy dietę. wystarczą zwykłe reklamówki, czy co tam jest w domu do wyrzucenia.
- laktator - jak juz faktycznie sie problemy pojawią, to lepszy elektryczny niz reczny, lepiej sciąga, a i mieśni jak u Pudziana sie nie nabawicie

Tez nie zapewniają wentylacji, natomiast sa takie całkowicie bawełniane, np alvi produkuje i sa super, w dodatku można je prac w 95 C

A do paznokci polecam to

Zestaw do paznokci, Ziggy Zebra, Bebe-Jou - AMKO dla dzieci

tez sluzny nam juz jakies 2,5 roku :)

Ceratka?!? o matko. Właśnie dlatego kupuje się materace naturalne np. kokosowe żeby w razie jak dziecko zanurkuje główką w dół to żeby mogło oddychać.
Nożyczki z canpola- potwierdzam- wielkie G**** my obcinamy zwykłymi obcinaczkami.
Laktator to podstawa, ja teraz kupię Medela Mini Electric. Wcześniej miałam Avent Isis ręczny, coś tam ciągnął ale elektryczny o wiele lepszy.
Mój akurat pił ze zwykłej butelki Avent jak gdzieś wychodziłam i odruchu ssania nie zatracił. Dlatego jak dla mnie wypasiona butelka to zbędny wydatek. Pewnie od dziecka to zależy.
Aha i więcej bielizny na pewno się przyda niż tam jest napisane. Jakbym miała 4 pary body to bym chyba codziennie je prała. Mój to ciągle albo ulał albo się okupkał i body do zmiany.
I nie widzę potrzeby kupna Oilatum jeśli dziecka nie ma problemów ze skórą.

myśmy na wszelkie odparzenia używali sudocremu, jest bezkonkurencyjny. Jeśli ktoś woli mniej kosztowną wersję to Alantan też polecam, ale wolniej działa

kremu do sutków nie stosowałam, równie łagodząco działa rozsmarowanie mleka po karmieniu, a dla dziecka na pewno zdrowsze.

zgadzam się z Mitrą że dobrze kupić laktator, nawet jeśli zamierzamy okres karmienia być z maluszkiem i nie wracać szybko do pracy. Czasem warto gdzieś wyjść i dla świętego spokoju zostawić maluszkowi maminego mleka.

sweterki przydadzą się dwa, chociażby jak jeden jest w praniu, albo tuż przed wyjściem się pobrudzi

pieluch tetrowych u mnie trzeba było dużo, coś koło 20 miałam. Niby wydają się niepotrzebne przy pampersach, ale przydają się chociażby do wytarcia buzi gdy maluszek ulewa, czy żeby położyć na ramieniu aby ubrania mamusi czy tatusiowi nie obślinił. U mnie sprawdzały się też przy karmieniu: przez pierwsze 3-4 miesiące mleko leciało mi z obu piersi na raz, więc jedną zasłaniałam właśnie pieluchą tetrową żeby wszystkiego nie zalać.

co do ceratki to też była potrzebna dopiero przy odzwyczajaniu od pieluchy. Wcześniej na mój gust nie ma potrzeby.

popieram daissy co do oilatum, zwłaszcza że dzidziuś po tym ślizga się w rączkach, przez co łatwo o wypadek, a oliwienie bobasa po kąpieli to sama przyjemność

dla mnie przydatny był też smoczek, ale tutaj są różne szkoły bo niektórzy twierdzą że to psuje zgryz, więc wedle uznania. Mi bardzo pomógł, a młody sam się od smoka odstawił jak mnie jakoś 8-9miesięcy

Wiecie co , naprawde jak czytam o ceratkach to mi ciary po plecach biegaja, wezcie se dziouch i podluzcie taka ceratke chocby na jedna noc i zobaczcie jak sie na tym śpi a raczje spać nie da..:confused:

A i co do śpiochów ja nie używałam wolałam te kaftaniko –śpiworki, na poczatku, bo potem luzne spodenki , ale ubranek warto miec duuuuuuzo - czasem po 5 dziennie idzie do prania jak sie dziecie obsra po kark
 
Ostatnia edycja:
KOMENTARZE II Część


To ja dopiszę moje uwagi na czerwono ;)

- Body z długim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk na początek body najlepiej kupić rozpinane na całej długości, nie wkładane przez głowę
- Sweterek / Bluza grubsza na spacer 56/62cm: 2 sztuki myślę, że 1 sztuka wystarczy, a do tego spodnie ogrodniczki mam na spacer (jeśli spacer bez kombinezonu będzie)
- rajstopki 56/62 na spacer pod spodnie 2 pary
- Niedrapki: 1-2 pary miałam jedną parę, nie zakładałam małemu, nie było trzeba
- Pieluchy tetrowe - 10 szt miałam więcej
- Pieluchy flanelowe (np. do wózka zamiast prześcieradełka) - 3 szt miałam stanowczo więcej - złożoną na pół przykrywałam przewijak, żeby dziecku było przyjemniej na nim leżeć i żeby się pupa do przewijaka nie przyklejała ;), dawałam na materacyk w wózku i podkładałam pod główkę w łóżeczku (jeśli małemu się ulało, nie musiałam zmieniać całego prześcieradła, wystarczyło zmienić pieluszkę)
- Kocyk cienki - 1 szt najlepiej bawełniany, ale może też być z cienkiego polarku
- Ochraniacz do łóżeczka (tylko do łóżeczka szczebelkowego) - 2 szt wystarczył mi jeden
- Rożek z usztywnieniem - 1 szt lub Rożek bez usztywnienia - 1 szt miałam bez usztywnienia, bo może też służyć jako mała kołderka
- Foczka do wanienki nie miałam
- Termometr do wody nie używałam, mąż sprawdzał łokciem (to on kąpał synka)
- Termometr mam taki do ucha
- Frida do noska rewelacja! ale nie dla wrażliwych ;)
- Patyczki do uszu są specjalne dla niemowląt - z krótszą końcówką, żeby za daleko patyczka nie włożyć do ucha: Bezpieczne patyczki Dzidziuś - Cleanic Harper Hygienics - cena: 3.90 PLN Pati i Maks sp.j. Chocieszyńscy D.P. Poznań - pkt.pl
- Chusteczki nawilżające np. Dzidziuś itp. - 3-4 paczki na początek kupiłabym jedną paczkę, bo chusteczki są nawilżane różnymi substancjami, więc mogą uczulać. najlepiej najpierw sprawdzić co skórze maluszka nie szkodzi. A, najlepiej pierwsze chusteczki kupić w plastikowym pudełku, potem można do nich wkładać inne rodzaje - miałam z nivea i służy nam do teraz.
- Oilatum soft do kąpania zamiast tego mieliśmy zwykłe mydełko bambino
- oliwka do smarowania po kąpieli
- Linomag i Sudocrem do pupy miałam sudocrem
- podkłady do przewijania (przydatne na spacerze) ja używałam takich pielucho-ceratek: PILEUCHO CERATKA FLANELOWA PIELUCHA Z ATESTEM (1740105710) - Aukcje internetowe Allegro. Przydawały się kiedy jechaliśmy do kogoś, albo na spacer gdzieś dalej - miałam na czym położyć i przewinąć synka nie bojąc się, że u kogoś np. łóżko pobrudzę ;) miałam 2 sztuki
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami nie sprawdziły się, paznokcie obcinałam synkowi małymi cążkami kiedy spał
- Szczotka do włosów i grzebień
- Myjka (2 szt) wystarczyły ręce taty ;)
- Proszek/płyn do prania ubranek dla dzieci np. Lovela miałam Lovelę
- u nas do szpitala trzeba było też zabrać takie podkłady: Podkład higieniczny Seni Soft 60x90 5 szt. (1741950212) - Aukcje internetowe Allegro. Przydawały mi się też później, kiedy odzwyczajałam synka od pieluch - podkładałam pod prześcieradło.
- czopki glicerynowe (ja ich nie używałam, może komuś się przydadzą) nie używałam
- min 10 saszetek tantum Rossa lub kalia (butelka plastikowa z Dziubkiem do polewania np. tantum Rossa) nie używałam
- Torebeczki perfumowane na brudne pieluchy (nie jest konieczne) miałam, dobre na spacer lub wyjazd
- laktator (mam elektryczny medela)
- Nocna lampka ( tego kupować nie trzeba)
- Nawilżacz powietrza ( tego kupować nie trzeba - chyba, że ktoś chce...) nie miałam
- Podgrzewacz ( przydaje się z funkcją do samochodu) - mi był zbędny miałam, ale nie korzystałam - wystarczył garnuszek z gorącą wodą do podgrzania mleka w butelce
- Mata edukacyjna (od 3 miesiąca dopiero) miałam i też się nie przydała
- leżaczek-bujaczek
- poduszka-klin pod główkę do łóżeczka

Chciałam Wam jeszcze doradzić w kwestii zakupu łóżeczka, sprawdzajcie dziewczyny czy można je maksymalnie obniżyć. Znajoma właśnie obniżyła swojemu Synkowi który zaczął wstawać i jak się dobrze wychyli to przeleci przez szczebelki :/ Musi wiercić dodatkowe otwory.
Ja jak kupowałam to nie zwracałam na to uwagi bo jakoś nie pomyślałam, ale teraz jak Mały w łożeczku skacze, biega to gdyby nie było na samym dole- dawno by wypadł.

Ja jako doświadczona mama niepolecam kompletów typu śpiochy zapinane na ramionach i kaftanik. Po pierwsze kaftanik będzie się podwijał i uwierał malucha a po drugie razem ze śpiochami będzie tworzył dwie warstwy i dziecko może się pocić na pleckach.Dla mnie najlepszym rozwiązaniem są body na krótki lub długi rekaw i do tego półśpiochy lub pajacyki jednoczęsciowe zapinane na zatrzaski na całej długości,niepolecam tych na sznureczki i tzw.kopertowych.
Co do rozmiarów to na poczatek można kupić kilka w rozmiarze 52 niezadużo bo bywa tak że nawet ani razu ich nie załozymy tak miałam przy mojej córci urodziła się z wagą 3900 i niestety body juz się nie zapięły he he.A potem strasznie szybko rosła że w wieku 4m niektóre rzeczy kupowałam na roczek:szok:

...Oillatum do kąpieli, obecnie te kosmetyki są bardzo popularne, jednak także bardzo niezdrowe dla dzieci, wrażenie że skóra jest miękka i gładka u dzieci to tylko złudzenie, w rzeczywistości parafina nie odżywia, jest o tym bardzo dużo artukułów w prasie naukowej, a także w internecie. Jest taka szeroka gama kosmetyków do wyboru dla maluszków bez parafiny, nie warto kąpać dzieci w oleju mineralnym...

Ostatnio przeglądałam wątek odnośnie wyprawki do szpitala i wspomniało mi się że bardzo użyteczna też jest maść PureLan na bolące podrażnione a nawet pękające brodawki czy sutki.Będąć w ciąży z Nicol nie wiedziałam że ta maść jest taka dobra-mała źle łapała pierś i miałam bardzo poranione brodawki wręcz strupki mi się już robiły,no i poratowały mnie położne bo miały do sprzedanie te maści.Skutecznosć maści była zadziwiająca,szybko się ładnie goiło maści nie musiałam z piersi ścierać i obeszło się bez karmienia przez kapturki.Także teraz już wiem i do szpitala zakupie sobie tą maść:tak:
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry