reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wyprawka

mobugaj

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Luty 2005
Postów
428
To jeszcze raz ja - Monika. Dziewczyny kupujecie już jakieś ciuszki dla dziduniów. A na jaki rozmiar? Ja kompletnie nie mam pojęcia co jest potrzebne. Oprócz ubranek trzeba mieć termometry, laktatory, gruszki itp.. Dla mnie to magia. Poszłam z mamą do sklepu no i się okazało, że mama kompletnie wyszła z obiegu. Kupiłam body i kaftanik taki rozmiar jak na 3 miesięcznego bobaska. Zmarnować się nie zmarnuje. Pozdrawiam! ;D ;D ;D
 
reklama
Ja teraz ku przerażeniu mojego męza mam zamiar wpaść w szał wyprawkowy !! teraz po usg wiem ze jest wszystko dobrze to sie zacznie !!
 
Hej!!
Dziewczyny ja wyczytałam że co do ciuszków najlepiej kupować rozmiar 62 bo 56 może być za mały, albo też dzidzia za szybko wyrosnie!!! Polecane są śpioszki rozpinane w kroku alby łatwiej zmieniać pieluszkę, tak samo body dobre sa te które można porozpinac i swobodnie ubrac w nie maluszka!! Podobno czapeczki najlepsze wiązane!!! Ja kupiłam już kocyk polarowy (11zł), rożek który może służyć tez jako kołderka (20zł)!! W ramach poprawy nastroju kupiłam pływający termometr do kąpieli (6 zł). Przydadzą się też zwykłe pieluchy tetrowe ok 10 - 15 sztuk w sklepie (2,60 -- 1szt). Podgrzewacz do butelek, laktator też może się przydać... Zresztą tego wszystkiego jest cała masa. My planujemy kupic łóżeczko 60/120 cm i materac z kokosowym wypełnieniem. Zerknijcie Sobie na allegro!!! Jak coś fajnego kupicie to dajcie znac!!!
Pozdrawiam
 
Cześć kobitki.
Włąśnie przeglądałam swoje "śmieci" i znalazłam paragny z tym co kupowaliśmy dla pierwszego dziecka na wyprawkę.
Trochę tego było. W skrócie napiszę co.
- pieluchy tetrowe szt 40. Jak chcecie używac pampersów na początku to mniej.
- pieluchy flanelowe ( fajnie się z nich robi tzw. szerokie pieluchowanie)
- paczkę najmniejszych pampersów
- kocyk 80 x 100
- rożek
- 3 pajacyki( najlepiej rozpinane w kroku-łatwiej przewijać)
- kilka koszulek
- kilka kaftaników
- parę śpiochów
- parę skarpetek
- 2 czapeczki (wszystkie ciuszki najlepiej bawełniane)
- coś ciepłego na wyjście ze szpitala - jakiś sweterek + spodenki + czapeczka
- proszek do prania- my kupiliśmy lovelę
- łóżeczko + materacyk + dwa komplety pościeli + kołdra + poduszeczka
- wanienka do kąpieli + gąbka + termometr
- przewijak
- wózek
- kosmetyki ( olwka do ciała, mydełko, krem na odparzenia, patyczki do uszów(z ogranicznikami), płatki kosmetyczne, chusteczki nawilżające i wszystko po jednej sztuce, i jak da radę to tej samej firmy, w razie uczulenia wiadomo...)
- gruszkę do nosa, nożyczki do paznokci, szczotka do włosków, zwykły termometr + spirytus salicylowy do odkażania, piochtaninę.
- butelki, smoczki, laktator, ten najtańszy - nie ma co się zaopatrywać w drogą rzecz, bo może w ogóle nie będzie potrzebny, lub nie będzie odpowiadał, dodatkowo biustonosz do karmienia, wkładki laktacyjne.
No i to by było na tyle. Chyba w wielkim skrócie udało mi się zebrać wszystko.
Ciuszki jak piszecie lepiej większe. Ale i tak długo ich dziecko nie "ponosi", no i nie kupujcie dużo bo możecie nie zdążyć ich założyć.
Miłych zakupów.
 
ja kupje na 62 , na wszelki wypadek,
tutaj mam liste co trzeba kiupic z innego forum
Rzeczy dla Mamy
Majtki jednorazowe po porodzie
Staniki dla karmiących matek (2-3 szt)
Koszula nocna - rozpinana z przodu bądź spec wersja dla karmiących (2-3)
Zapas podpasek przepuszczających powietrze
Delikatny płyn do higieny intymnej
Herbatka koperkowa do picia w razie kolki u dzidzi
Wkładki laktacyjne do stanika

Sprzęt dla dzidzi
Łóżeczko
Przewijak na łóżeczko
Wózek
Parasolka do wózka
Pościel
Powleczenie na pościel
Karuzela nad łóżeczko
Leżaczek
Fotelik samochodowy
Smoczki (na wszelki wypadek)
Butelka (bardzo na wszelki wypadek, schować głęboko)
Kocyk cienki do domu
Kocyk grubszy, większy na spacery
Gruszka do noska bądź sprzęt do odciągania wydzieliny
Nożyczki do paznokci
Miękka szczotka do włosów
Wanienka
Ręczniki kąpielowe
Pieluchy tetrowe x 10
Pieluchy flanelowe x 5
Termometr
Pieluchy jednorazowe (z grupy NewBorns)

Kosmetyki dla dzidzi
Spirytus do przemywania kikuta pępkowego (są również gotowe płatki nasączone spirytusem)
Małe gaziki sterylne
Sól fizjologiczna (oczy)
Mydełko
Oliwka do ciała
Szampon
Krem do pupy
Niezależnie od kremu do pupy – Sudocrem
Proszek lub płyn lub płatki do prania (specjalne dla niemowląt)

Ciuchy dla dzidzi
Uwaga: poniżej podaję ilości minimum, z tym da się przetrwać. Oczywiście dotyczy tego co musimy mieć na sam początek.
Rada 1: nie kupujcie rzeczy w rozmiarze najmniejszym (48-52 cm), dużo dzieci rodzi się wielkości bliżej 60 cm niż 50 cm. Najlepiej wypośrodkować.
Rada 2: rzeczy mają być przewiewne czyli w 100% tkaniny naturalne
Rada 3: im mniejszy ciuch tym bardziej nie powinien mieć kołnierzyka (raz: prasowanie jest horrorem, dwa: dla dziecka przy podwinięciu odgniecenia skóry)
Rada 4: wszystkie śpiochy, pajacyki obowiązkowo rozpinane w kroku aby do każdego przewijania nie rozbierać ze wszystkiego
Rada 5: najwygodniejsze dla dziecka nie są żadne eleganckie batystkowe koszulki ale body zapinane w kroku. Żadnych uwierających sznurków, guzików itp.

Body długi rękaw x 4
Body krótki rękaw x 4
Kaftaniki wierzchnie (rękawki w zależności od pory roku w której dziecko przyjdzie na świat) x 4
Śpiochy x 3
Pajacyki x 4
Czapeczki cienkie, bez wiązania pod szyją x 3
Skarpetki x 3
Czapka na dwór x 2
Kombinezon + rękawiczki (w zależności od pory roku, oczywiście) x 1

To jako początkowa wyprawka ciuchowa wystarczy, najlepiej mieć minimum i potem w praniu sprawdzać co jest potrzebne, praktyczne itp.
 
Jestem w szoku!!! A ja nie lubię robić zakupów!
Dziewczyny wielkie dzięki, teraz po prostu wydrukuję tą listę i będzie trochę prościej...
pozdrawiam
 
hej!!
Ostatnio kupiłam dla mojego maleństwa gruszke do noska i nożyczki. Oglądałam też koszulke nocną dla mam taką do karmienia. U mnie w sklepie jest po 36 zł, a na allegro identyczna kosztuje 25 zł.
Powinnyśmy jeszcze uwzględnić wyprawke dla mamy!!!! Taką do szpitala!!!
Pozdrawiam!!!
 
Cześć - właśnie się napisałam i wszystko mi znikło. To zaczynam na nowo. Ja mam taki plan :
- w maju jedziemy nad morze oczywiscie jak lekarz pozwoli, potem już do końca roku się nie wyskoczy nawet na sobote( co nas niezmiernie cieszy);
- w czerwcu remont....brrr a tak nawiasem mówiąc to dzidunio będzie spał z wami czy w swoim pokoju, nasz maluszek do 2 lat będzie z nami a potem go przeniesiemy na "swoje";
- w lipcu wyprawka ;D;
Kilka ciuszków już kupiłam po okazyjnych cenach, mam body, 3 koszulki i skarpeteczki. Rozmiar na wyrost 68, wasze rady przeczytałam już po zakupie ;D. Pozdrawiam Monika
 
hej!!
Monika my założenia mamy takie że dzidzia śpi od początku w swoim pokoju!! Ja będę spała w pokoju z maleństwem, tak chyba wygodnie, do karmienia itp.... Mąz będzie spał w drugim pokoju, bo rano do pracy itd... jak będzie w praktyce .............. zobaczymy. Co do wyprawki to ja w lipcu chcę mieć już wszystko zapięte na ostatni guzik bo jak twierdzi mój gin urodzę pod koniec lipca. Podobno zasada jest taka że miesiąc przed porodem powinno się mieć torbę do szpitala spakowaną.
Pozdrawiam
 
reklama
Ja sobie nie wyobrażam spania bez męża, on jest moją opoką i ostoją, jemu tez to do głowy nie przychodzi /przynajmniej tak mówi ;)/, a dzidzia oczywiście z nami przynajmniej 6-12 m-cy, ale w dzień będize miała swój pokoik, niech się do niego przyzwyczaja od samego początku.
Mamom z W-wy polecam Nadarzyn, duży wybór, niskie ceny.
 
Do góry