reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka :)

agulqa_b

Fanka BB :)
Dołączył(a)
10 Czerwiec 2014
Postów
7 328
Miasto
Inowrocław
Dziewczyny, mamy już wątek zakupowy, więc w tym wstawiajmy wszystko to co związane z wyprawką :) Mile widziane listy wyprawkowe i komentarze doświadczonych mamuś co im się przydało a co było zupełnie zbędne. Myślę, że niejednej mamie przydadzą się takie informacje zebrane w jednym miejscu :)
 
reklama
Moje listy sprzed 4 lat, zmodyfikowane obecnie - usunęłam to, co mi się nie przydało ;-)



DO SZPITALA:


  • Dużo wody i przekąsek
  • Ciepłe skarpety
  • Kapcie
  • Klapki pod prysznic
  • Ręczniki 2 duże, 2 małe
  • Ręcznik papierowy
  • Papier toaletowy
  • Podkłady na łóżko
  • Butelka z dzióbkiem + Tantum Rosa
  • Szczoteczkę do zębów

  • Opaski i gumki do włosów, szczotkę do włosów
  • Kilka paczek superchłonnych podpasek dla kobiet w połogu
  • Rozpinana z przodu koszula nocna lub dwie
  • Szlafrok
  • Kilka majtek siateczkowych poporodowych
  • Staniki dla karmiących
  • Wkładki laktacyjne
  • Ubranie na powrót ze szpitala do domu dla siebie
  • Kubek, sztućce, talerzyk
  • Aparat
  • Dokumenty (badania, dowód, karta NFZ)
  • Pampersy
  • chusteczki nawilżane
  • 5 body
  • 5 pajacyków śpiochów
  • łapki niedrapki
  • skarpetki
  • pieluszki tetrowe
  • kombinezon na wyjście
  • czapeczka
  • rożek
  • ręczniczek



WYPRAWKA:


  • butelka 150 ml x 3
  • smoczki do butelek x 3
  • smoczki 0-3 m-ce x 2
  • mydełko dla niemowląt
  • Oilatum/Emolium/Balneum/Oilan do kąpieli
  • krem przeciw odparzeniom na pupę Bephanten
  • spirytus do przemywania pępka (byle nie gaziki!) Octanisept
  • sól fizjologiczna
  • chusteczki pielęgnacyjne do pupy
  • pieluchy New born
  • małe nożyczki z okrągłymi końcówkami
  • patyczki higieniczne
  • wyjałowione gaziki oraz waciki
  • pieluchy tetrowe (około 30 sztuk)
  • ręczniki kąpielowe
  • przewijak
  • podkład na łóżeczko
  • proszek do prania niemowlęcych ubranek
  • mata edukacyjna
  • leżaczek - bujaczek
  • wanienka + stojak
  • KATAREK
  • chusta
  • podgrzewacz do butelek
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny popytajcie też w szpitalu, bo u nas dla noworodka nie trzeba brać nic. Dosłownie nic.

Z wyprawki wykreslilabym taką ilość butelek wystarczy jedna, bo nie wiadomo jak bedzuecie karmić. Chusta u nas niepotrzebna, podgrzewacz też nie, poza tym to zawsze można dokupić.
Zamiast katarku fride- co kto woli, byle nie gruszka.
-sudocrem
 
Dodałabym jeszcze elektroniczną nianię.
My nie kupowaliśmy, bo i po co, mamy dwa pokoje i zawsze się dziecko słyszało.
Przed wyjazdem na pierwsze wczasy pożyczyłam nianię od koleżanki, bo jednak na wczasach to co innego, domek piętrowy, wieczorami się siedzi i gada, więc dziecka nie słychać i po wczasach nianię od koleżanki odkupiłam :-D
Dzięki niej mogliśmy chodzić wieczorami na górę grać z rodzicami w karty i w ogóle z mężem wychodzić, podstawialiśmy tylko rodzicom nianię i heja :-D
 
Ja musze mame podpytac gdzie ma nianie po mlodym :p w mieszkaniu naszym sie nie przyda bo te 64m2 tak rozlozone ze kazdy pokoj blisko innego, nie ma dlugiego korzytarza tylko wszystko razem. Przydalaby sie za to u moich rodzicow w duuuuuzym domu z ogrodem i na wakacjach
 
U nas nie potrzebne były łapki- niedrapki, po prostu obcięliśmy paznokcie.

Nie używałabym płynów typu Olian jeśli nie ma ku temu potrzeby. Ja miałam płyn do kąpieli Ziajka i też świetnie się sprawdzał.

Do obcinania paznokci- obcinaczki. A najlepiej kupić sobie zestaw nożyczki+ obcinaczki i zobaczyć co nam podpasuje.

Co do butelek to zgadzam się z Jezyk. Jeśli chcecie spróbować karmić piersią to kupcie jedną w razie "w"(a może jeszcze się okazać, że bobo akurat z tego model nie chce pić)

Szlafrok do szpitala- tylko cienki. Ja miałam typu frotte i nie ubrałam go ani razu bo był za gruby. Ogólnie byłam wiecznie spocona i 2 koszule u mnie to minimum tym razem.

Mata edukacyjna to zakup na później. U nas sprawdziła się od początku pozytywka (ta z karuzeli nad łóżko) i strona Najlepsza muzyka | Radio • Muzyka • Piosenki • Dla dzieci | Radio4baby usypianki chodziły non stop.

Pieluchy tetrowe- 20 szt- później dokupiłam bo Domi strasznie ulewała. Ale ostatnio znalazłam jeszcze 5 nowych
 
reklama
to prawda z tym szlafrokiem w szpitalach jest zwykle gorąco,więc wszystko co cienkie jest ok. nawet kapcie przewiewne
pozytywka tez ja mam i karuzelkę i osobną,która juz niedługo będę do brzucha przykładać :-D i do szpitala wzięłam
ja karmiłam piersią krótko,a butelki ppolecam 2 do wody i do mleka ,a i jeszcze smoczek uspakajający u nas przy obu od razu w szpitalu się przydał
 
Do góry