reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka!!!

reklama
Ej, no... dziewczyny!
Mamuśki doświadczone, napiszcie, co powinnyśmy mieć obowiązkowo skompletowane przed porodem.
Kupić wszystko na raz będzie ciężko i drogo, a zbierać bez ładu i składu, też lipa. Potem się okaże, że czegoś ważnego zabrakło, a innego mamy za dużo. :happy:
 
moim zdaniem-super sprawą jest przewijak na łóżeczko szczególnie w te pierwsze dni- nie trzeba się schylać czy kombinować jak tu usiąść by przewinąć brzdąca:-)
 
Oj ten temat lubie :)

Czesto swoim klientka przygotowywalam taka liste wyprawke co potrzebne przy noworodku, co w szpitalu itp

Wiec ja polecam na pewno taki aspirator do noska co sie odciaga ustami przez wezyk, probowalam gruszki i aspiratora i do gruszki juz bym nie powrocila, kupilam tez taki podlaczany do odkurzacza, lepiej odciaga, szybciej ale moj maly sie bal jak wlaczalam odkurzacz
 
Fajna sprawa jest tez termoopakowanie na butelki z tt, dlugo trzyma cieplo, do tej pory pakuje kubek w to opakowanie jak jest zimno, zeby mogl sie napic czegos cieplego
 
Witam. Jestem mamą 10 miesięcznego bobasa wiec prawie na bieżąco jestem. Zgadza się z aspiratorem do nosa i przewijakiem. Z tym że na kupiłam komde przewijak i sobie bardzo bardzo chwale. Kręgosłup mi nie pada :D dużo pieluszek tetrowych żeby ochronić ubrania jak się małemu odbija. Szły jak woda. A i wtrzec buzię można czy położyć pod główkę żeby się na prześcieradło nie ulewalo :D i pozytywka taka do łóżeczka. Jak młody 6 tyg skończył to potrafił godzinę leżeć w łóżeczku i patrzeć się na misie jak się kręcą. No i co niezbędne to laktator jak ktoś piersią karmi. Mi życie ratował jak nawal mleka miałam albo zastój. I wkładki do stanika. Oj tak to hurtowo szlo. Żeby bluzki nie były w grochy:D na zimę śpiworek do wózka tez nam się przydał i ciepły kombinezon. Takiego misia mieliśmy z hm. Fajny i słodki był :) a i wanienka ze stelażem. To był strzał w 10 . Nie trzeba było się schylac. No i mieliśmy cos kolorowego nad przebierakiem–taka gwiazdka kolorowa grająca mały ja lubił i był grzeczny jak go się przebieralo. Mam nadzieję że pomoże cos to co napisałam. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Zapomnialabym. Nie polecam na początku takich ala '' dorosłych '' ubranek. Cholernie niepraktyczne. Ślicznie wyglądają ale ubiera się w to dziecko tragicznie. Dużo śpiochów i pajacyki czy jakoś tak to się nazywa :D koniecznie rozpinane w kroku. Tylko tak do 4 mies ubieralam.
 
reklama
Na wyjscie do lekarza polecam body kopertowki sa one zapinane tsk na boku, w miejscu gdzie trzeba sie pospieszyc, wszyscy wokol patrza itp super sie sprawdzaja

Przynajmniej dwa kocyki jeden cienszy, jeden grubszy, ja dokupilam jeszcze jeden cienszy bo jakos szybciej sie brudzily, wiec zeby miec na zmiane


Rozek fajna sprawa bo maluchy lubia byc scisniete, ja rodzilam latem to na.rozek za.cieplo bylo wiec zawijalam w tetre zeby byl po prostu scisniety
 
Ostatnia edycja:
Do góry