reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Dziewczyny jakich firm kupujecie:
płyn do kąpieli
maść do pupy
maść na odparzenia
chusteczki nawilżane
podkłady do przewijania
proszek do prania
butelki do karmienia
smoczki
niania
laktator
podkłady poporodowe?? tego się używa zamiast podpasek? a takie na łóżkach co leżą to szpital zapewnia? myślałam że to właśnie są podkłady:p
 
reklama
Dziewczyny jakich firm kupujecie:
płyn do kąpieli
maść do pupy
maść na odparzenia
chusteczki nawilżane
podkłady do przewijania
proszek do prania
butelki do karmienia
smoczki
niania
laktator
podkłady poporodowe?? tego się używa zamiast podpasek? a takie na łóżkach co leżą to szpital zapewnia? myślałam że to właśnie są podkłady:p

Płyn mam Oilatum, maść mam z Linusia i Sudkrem na odparzenia, chusteczki kindii i pampers zielone i białe,proszek jelp i orzechy piorace, smoczki z nuka, podkłady poporodowe z Belli (takie mega podpaski), niani nie będziemy używać. Laktator licytuj [emoji16]ale choruje na medela swing.

Napisane na HUAWEI CAM-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, zazdrosze Wam juz poprawnych ubranek. Do stycznia będziecie je jeszcze raz prały ?

@kiki, super śpiworek do wózka. Jaka firma, gdzie kupiłaś?

Ja dzis kupiłam kombinezon za całe 40 zł od babeczki na olx [emoji16]
1477421213-sbjbof.jpeg


Dzis na szkole rodzenia mieliśmy kąpiel i nie trzeba kapać dziecka codziennie. Wystarczy co drugi dzień, lub 2-3 razy w tygodniu.

Pytałam rownież o ten karetek, bo rownież nie potrafiłam sobie tego wyobrazic, ale położna powiedziała, ze to nie wciąga wcale jakos mocno. Mówi l,ze ogólnej ok, tylko jak przyjdzie w nich dziecku ściągać kozy czy katar, to średnio chyba cały dom budzić czy sąsiadów odkurzaczem. Poleciła za to aspirator firmy Haxe? Znacie moze?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Śliczny kombinezonik i czapa do kompletu :)
Ja na razie mam tylko używane ubranka po moich chłopakach i te już uprałam w zwykłym proszku. Zamierzam je jeszcze raz prać, tym razem w dziecinnym proszku/płynie pod koniec listopada/początek grudnia i wtedy też prasować. Nowe będę prać raz pod koniec listopada.
Aspiratora Haxe nie znam i nawet o nim nie słyszałam:confused:
 
Ostatnia edycja:
płyn do kąpieli - nie kupuje, mam mydełko
maść do pupy - mam linomag i bentaphen
maść na odparzenia
chusteczki nawilżane - tami z rosmana i dada cotton różowe
podkłady do przewijania- jakies tanie z Allegro
proszek do prania- dzidzius i Lovela
butelki do karmienia- na razie mam jedna dr browns
smoczki - ortodontyczny silikonowy chicco - na razie tylko taki
niania- nie kupuje
laktator - yyy nie wiem jeszcze dziewczyny medale polecają
podkłady poporodowe - mam 40 sztuk z campol babies
 
Dziewczyny jakich firm kupujecie:
płyn do kąpieli
maść do pupy
maść na odparzenia
chusteczki nawilżane
podkłady do przewijania
proszek do prania
butelki do karmienia
smoczki
niania
laktator
podkłady poporodowe?? tego się używa zamiast podpasek? a takie na łóżkach co leżą to szpital zapewnia? myślałam że to właśnie są podkłady:p
Moja apteczna wyprawka jeszcze nie kupiona, ale mniej więcej wiem co chcę:
- płyn do kąpieli i maść do pupy - jeszcze nie mam, ale pradwopodobnie firmy Momme - Sroka poleca (chłopaków kąpałam dość długo w Oilatum, ale teraz widzę, że to było na wyrost)
- maść na odparzenia - mam Bephanten - sprawdzony już wcześniej i czasem używam go nadal przy starszakach, myślę też, żeby zrobić krem Sroki bo ma wiele zastosowań,
- chusteczki nawilżane - mam białe pampers, ale planuje też sprawdzić babydream różowe,
- podkłady do przewijania - zwykłe z apteki, np. zwykle seni rozmiar 40x60
- proszek do prania - tu jeszcze nie wiem, może spróbuje płatków mydlanych Dzidziuś. Wcześniej używałam płynów Lovelli - były ok,
- butelki do karmienia - najlepiej tej samej firmy co laktator, myślałam o plastikowych, ale skoro brak BPA to ściema to pewnie kupię 1 szklaną 125ml (na wszelki wypadek bo planuję kp)
- smoczki - jeszcze nie wybrane, może Avent soothie albo jakiś kauczukowy,
- niania - mam nianię z monitorem Motoroli, ale to wcześniejszy zakup. U nas się sprawdziła (mieszkam w domku), w mieszkaniu myślę, że to zbędny zakup,
- laktator - mam ręczny avent, ale to naprawdę na sporadyczne ściąganie bo można się zamachać, gdybym musiała często odciągać to kupiłabym najprostszy elektryczny Medeli,
- podkłady poporodowe - (wielkie podpaski) używałam przeważnie Belli. Tu jest więcej info: Link do: Wyprawka Bobasa: Jakie podkłady poporodowe kupić?
Te podkłady na łóżko to dokładnie te same co do przewijania, tylko wygodniejsze jak są większe. Czy będą w szpitalu to chyba zależy od szpitala. Mój szpital zapewnia wszystko: ubranka dla dziecka, pieluchy, chusteczki, kremy, podkłady poporodowe i takie na łóżko. Potrzebne tylko ubranko na wyjście. Najlepiej zapytać w konkretnym szpitalu co zapewniają.
 
Dziewczyny jakich firm kupujecie:
płyn do kąpieli
maść do pupy
maść na odparzenia
chusteczki nawilżane
podkłady do przewijania
proszek do prania
butelki do karmienia
smoczki
niania
laktator
podkłady poporodowe?? tego się używa zamiast podpaopinią położnejsek? a takie na łóżkach co leżą to szpital zapewnia? myślałam że to właśnie są podkłady:p
1. Płyn do kąpieli - pierwsze kąpiele robiłam zgodnie z radą położnej w wodzie z odrobiną kartoflanki. Potem kupiłam emolient, bo córka miała bardzo suchą skórę. Odradzam Johnsonn, bo ma rakotwórcze skłdniki :/
2. Maść do pupy - różne; ale gdy bardzo się odparzała to miałam jakąś na receptę od lekarza
3. Chusteczki - wbrew pozorom wszystkie znane marki mają fatalne składy chusteczek, wychodzi, że tam jest sama woda + konserwany :/ Kiedyś czytałam o tym fajny artykuł-postaram się znaleźć i Wam wrzucę ;)
4. Podkłady do przewijania i poporodowe -sama nie wiem, kupiłam w aptece... Są też w Rosmannie oraz Dada (Biedronka)-amietam jak kupowałam, gdy córka uczyła się siusiać na nocnik ;)
5. Butelki - karmiłam długo piersią, potem testowałam różne firmy.
6. Smoczek - każdy córka moja lubiła :p byle dało się ssać :p
7. Laktator - dostałam od siostry śliczny i delikatny dla piersi laktator manualny Chicco :) Prezent rewelacyjny, przydał się nie raz, odciąganie było skuteczne i nie było nieprzyjemne. Polecam :)
8. Niania elektr. - nie była nam potrzebna, a na wyjazdy pożyczałam od koleżanki - nie wiem jakiej firmy, kupiła na allegro jakąś z noktowizorem :D
9. Miałam jeszcze poduszkę do karmienia Boppy, z której byłam bardzo zadowolona, bo ułatwiła mega karmienie piersią na początku (gdy trwało to nie raz godzinę i więcej...), a potem mała się w niej przyzwyczajała do leżenia na brzuszku, podpierała ją w siadaniu itd. :) Poza tym są bardzo ładne ;)
 

Załączniki

  • boppy1.jpg
    boppy1.jpg
    103,3 KB · Wyświetleń: 93
reklama
Do góry