reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Dziewczyny, pomóżcie, planuję chustowac moją małą i zastanawiam się gdzie najlepiej kupić chustę, czy nową czy używaną i czy konieczne jest spotkanie z kimś kto uczy wiązania czy można to samemu ogarnąć z Internetu ?
 
reklama
Dziewczyny, pomóżcie, planuję chustowac moją małą i zastanawiam się gdzie najlepiej kupić chustę, czy nową czy używaną i czy konieczne jest spotkanie z kimś kto uczy wiązania czy można to samemu ogarnąć z Internetu ?

Wszystko zalezy od tego kiedy chcesz zaczac i wtedy jaka chuste kupic. Ja z pierwszym probowalam, ale motanie nie dla mnie. Kupilismy wtedy nosidlo baby Tula i teraz tez kupilam. Nowszy model jest juz od 3,2 kg wagi dzidzia i pozycje ma taka jak w chuscie.

Sa tutaj mamuski chustowe, wiec na pewno Ci doradza. A spotkanie z fachowcem na pewno wskazane, bo to wazne zeby wszystko dobrze podociagac.
 
Chcialabym od razu, chociaż nie wiem jak to będzie po cc. Do nosidełek z kolei ja jestem nieprzekonana, chusty zawsze wydawały mi się wygodniejsze...
A co zniechęciło Cię do chusty?
 
Dziewczyny, pomóżcie, planuję chustowac moją małą i zastanawiam się gdzie najlepiej kupić chustę, czy nową czy używaną i czy konieczne jest spotkanie z kimś kto uczy wiązania czy można to samemu ogarnąć z Internetu ?

Najlepiej umówić się z doradcą noszenia, zeby pokazała jak prawidłowo wiązać dziecko.
Na początek chusta bawełniana i lepiej używana, bo już jest złamana (włókna przyzwyczajone do wiązania). Ale jak spotkasz się z doradcą wszystko wytłumaczy i powie co najlepiej kupić.
Na fb są grupy sprzedażowe chusta, takie dla mam z określonego miasta. Dużo fajnych informacji można się dowiedzieć od innych mam.

Nosidła są dla dzieci siedzących (nawet ta wkładka niemowlęca nie jest dobra dla kręgosłupa niesiedzacego), dla malucha najlepsza chusta.

Ja trochę nosiłam starszego syna, ale jak był starszy. Teraz chce od początku i myślę, że ok 4-6t po porodzie umowie się z doradcą, żeby sprawdziła czy dobrze noszę maluszka.
 
Chcialabym od razu, chociaż nie wiem jak to będzie po cc. Do nosidełek z kolei ja jestem nieprzekonana, chusty zawsze wydawały mi się wygodniejsze...
A co zniechęciło Cię do chusty?

Na poczatek to z tego co pamietam to kolowa, elastyczna, a pozniej juz ta dluga tkana.
Syna urodzilam pod koniec czerwca, wiec jak chcielismy sie motac latem to po kilku minutach obydwoje mielismy dosc. Wkurzal mnie tez wezel na koncu ktory trzeba zawiazac i zawsze cos gdzies fruwalo. Nie mialam do tego serca i cierpliwosci, a synia tez wkurzalo. Dlatego weszlam w temat nosidel, na poczarku myslalam o takim co sie tez wiaze, ale pozniej doszlam do wniosku ze zapinane bedzie tez latwiejsze dla tatusia i to byla bardzo dobra decyzja.
 
Najlepiej umówić się z doradcą noszenia, zeby pokazała jak prawidłowo wiązać dziecko.
Na początek chusta bawełniana i lepiej używana, bo już jest złamana (włókna przyzwyczajone do wiązania). Ale jak spotkasz się z doradcą wszystko wytłumaczy i powie co najlepiej kupić.
Na fb są grupy sprzedażowe chusta, takie dla mam z określonego miasta. Dużo fajnych informacji można się dowiedzieć od innych mam.

Nosidła są dla dzieci siedzących (nawet ta wkładka niemowlęca nie jest dobra dla kręgosłupa niesiedzacego), dla malucha najlepsza chusta.

Ja trochę nosiłam starszego syna, ale jak był starszy. Teraz chce od początku i myślę, że ok 4-6t po porodzie umowie się z doradcą, żeby sprawdziła czy dobrze noszę maluszka.

Ta nowa Tula nie ma wkladki niemowlecej, tylko panel sie zmniejsza do odpowiedniego wieku wagowego dziecka. Na poczatku nie sadze zebym go uzywala, a jesli tak to max godzinka. Z takimi malenstwami jesli nie maja mega dolegliwosci brzuszkowych i domagaja sie ciaglego noszenia nie ma potrzeby, takze zakup zrobilismy z mysla o wiekszym bombelku, ale w razie awarii jest opcja.
 
Dziewczyny, pomóżcie, planuję chustowac moją małą i zastanawiam się gdzie najlepiej kupić chustę, czy nową czy używaną i czy konieczne jest spotkanie z kimś kto uczy wiązania czy można to samemu ogarnąć z Internetu ?
Wychodząc z zalożenia, że nie wiadomo czy się spodoba dziecku, kupiłam używaną chustę elastyczną LennyLamb. Na ich stronie jest instrukcja jak wiązać, ćwiczyłam na poduszce i wydawało się to proste, choć wiadomo że z ruszającym się maluchem będzie trudniej. Elastyczna chusta jest podobno jedną z łatwiejszych do wiązania dla rodzica i bezpieczną dla noworodków. Wklejam fajną tabelkę, która wskazuje jakie chusty/nosidła są dobre dla danego wieku.
cff70ae3548ee83cmed.png
 
Ta nowa Tula nie ma wkladki niemowlecej, tylko panel sie zmniejsza do odpowiedniego wieku wagowego dziecka. Na poczatku nie sadze zebym go uzywala, a jesli tak to max godzinka. Z takimi malenstwami jesli nie maja mega dolegliwosci brzuszkowych i domagaja sie ciaglego noszenia nie ma potrzeby, takze zakup zrobilismy z mysla o wiekszym bombelku, ale w razie awarii jest opcja.

Tula free to grow? Też kupiliśmy taką, ale koleżanka wysłała mi kilka informacji na temat kręgosłupa dziecka i czekałam aż syn usiądzie. Nawet w tym nosidle nie da się tak odciążyć kręgosłupa jak w chuście. Awaryjnie fajnie, ale może z drugim maluchem uda Ci się z chustą?

Teraz chce od początku nosić i dlatego wybieramy chustę :)
 
Wychodząc z zalożenia, że nie wiadomo czy się spodoba dziecku, kupiłam używaną chustę elastyczną LennyLamb. Na ich stronie jest instrukcja jak wiązać, ćwiczyłam na poduszce i wydawało się to proste, choć wiadomo że z ruszającym się maluchem będzie trudniej. Elastyczna chusta jest podobno jedną z łatwiejszych do wiązania dla rodzica i bezpieczną dla noworodków. Wklejam fajną tabelkę, która wskazuje jakie chusty/nosidła są dobre dla danego wieku.
cff70ae3548ee83cmed.png
Super tabelka, dzięki [emoji175] zerknę na te chusty lennylamb [emoji4]
 
reklama
Do góry