reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

reklama
Tu fajny link co trzeba dla bobasa, prawie nic:
Link do: Kosmetyczna wyprawka | Sroka o....
Ja mam z Hippa Babysanft płyn do kąpieli i chusteczki nawilżane, krem Ziołek Linomag Bobo A+E Krem pielęgn., Linoderm® Plus z Pantenolem - w razie WU na odparzenia, na ciemieniuchę też kupiłam BabyCap Ciemieniucha.... gaziki jałowe :)
Więcej nie kojarzę... Na razie oliwki nie kupuję.
 
@Paulianna89 ja się chętnie dołączę do pytania, a od siebie dodam, że na razie przy okazji zakupów w aptece, kupiłam taki zestaw Link do: Linomag Bobo, wyprawka dla noworodka, 1 opakowanie + płyta DVD - Pielęgnacja dzieci + zwykła maść linomag, bo taką chcą w szpitalu mieć. Reszta jak będzie potrzebna to się dokupi.

Ja mam zaś pytanie o firmę Gluck, a konkretnie o śpiworki. Link do: Śpiworki do wózka, Fotelika i Sanek | Gluck.pl
Miała któraś z Was? Ja o tej firmie słyszę pierwszy raz (zresztą jak o większości producentów rzeczy dla dzieci xD), bo mamy od nich łóżeczko, i zastanawiam się, czy innych rzeczy stamtąd nie kupić?

A te śpiworki to bardzo podobne do tych z allegro:
Link do: MILUTKA kocyk do fotelika OTULACZ minky słoniki

Jak minky wyglądają, tylko droższe... nie wiem, bo nie miałam do czynienia :(
 
Mialam Wam pokazac jak sie prezentuje po przyjsciu paczki i kompletnie zapomnialam. Spiworek od Beztroska bawelniany z ocieplina. Tak jak podejrzewalam bedzie idealny na jesien i wiosne. Wgl mnie jest taki w sam raz i bawelna dresowka jakosciowo fajna i lepiej oddychajaca od cudownego, ale mimo wszystko poliestru minky. Ma wyciecia na pasy do fotelika i idealny rozmiar do gondoli naszej. Ja jestem bardzo zadowolona.

Zobacz załącznik 888985

Bardzo ładny :)
Ale dlaczego uważasz, że minky są złe? Wprawdzie są z poliestru, ale z tego co czytałam, jest to materiał najnowszej generacji, oddychający i wytrzymały, nawet do 3 lat... Tylko musi mieć certyfikat i nie kosztować grosze....
Link do: Oryginalny MINKY, co to dokładnie oznacza?
Link do: Minky – co to jest i dlaczego jest popularne wśród mam
 
Bardzo ładny :)
Ale dlaczego uważasz, że minky są złe? Wprawdzie są z poliestru, ale z tego co czytałam, jest to materiał najnowszej generacji, oddychający i wytrzymały, nawet do 3 lat... Tylko musi mieć certyfikat i nie kosztować grosze....
Link do: Oryginalny MINKY, co to dokładnie oznacza?
Link do: Minky – co to jest i dlaczego jest popularne wśród mam

Minky nie jest zly, tyle ze to jest material poliestrowy i stosuje sie go rowniez w innej gramaturze do np pieluch wielorazowych jako warstwa nieprzemakalna, choc oddychajaca. Jak widzisz sama uszylam kocyk/kolderke z minky i mam w planie jeszcze dwa albo trzy, bo material jest i czeka na wykorzystanie. Natomiast sama na sobie sie przekonalam, ze nie jest to do konca dobra tkanina. Jakis rok temu uszylam starszemu taki wiekszy kocyk z bardzo cienka watolina w srodku i czasami go uzywam, zauwazylam ze jesli mam przy skorze minky to zaczynam sie pocic, jest to milutki material i bardzo przyjemny w dotyku, ale to wciaz sztuczna w 100% nitka. Dlatego dzidzia bedzie lezala na stronie bawelnianej, a minky od zewnatrz. Ale to jest moje zdanie i moze troszke moja psychoza ;)
 
Ja jak zrobiłam listę do apteki to się załamałam. Nie wiem, może przez skrzywienie zawodowe tyle napisałam.
Wrzucę Wam, może faktycznie przeginam
Dla mnie:
Podkłady higieniczne Bella Mamma 3-4 opakowania( u mnie długo i intensywnie jest)
Majtki siateczkowe
Herbatka laktacyjna dary natury i bocianek
Wkładki laktacyjne 2op
Fe.ma.l.ti.ker
Osłonki silikonowe na piersi avent
Laktator ręczny
Podkłady na łóżko 30 sztuk(dla mnie i maluszka)

Dla maluszka:
Alantan plus
Linomag 100g
Pedicetamol
Czopki glicerolowe 1g(i dla mnie mogą się przydać)
Esputicon
Kompresy medicomp 5x5
Cebion lub acerola
Vigantol
Bepanthen(mnie też się przyda)
Gruszka
Termometr bezdotykowy
Gaziki do dezynfekcji 100 sztuk
Disnemar

Sól fizjologiczną już mam 50 ampułek i 3 sudocremy ( dodatek do gazetek)
 
@majacyr jakiej firmy bierzesz majtki? Ja wzięłam z akuku, rozmiar większe niż normalnie i są za małe :/ muszę w Rossmanie kupić z canpolu, takie miałam poprzednio i to nawet rozmiar mniejsze a były dobre ;)
Dla mnie osobiście herbatki i inne cuda na laktację to ściema [emoji14] położna mi mówiła, że wystarczy pić, pić i jeszcze raz pić wodę ;)
Oslonki kupujesz, bo miałaś poprzednio problemy ze złapaniem piersi przez dziecko? Jeśli nie, to odpuść a w razie czego lepiej dokupić na miejscu :)
Nie wiem co to vigantol, disnemar [emoji14]
Gruszka to hmmm ja nie umiałam używać, ale Ty pewnie umiesz, bo kiedyś nie było chyba łatwiejszych w obsłudze aspiratorow? [emoji14]
Reszta jest ok, nie widzę w niczym przesady ;)
 
Ja jak zrobiłam listę do apteki to się załamałam. Nie wiem, może przez skrzywienie zawodowe tyle napisałam.
Wrzucę Wam, może faktycznie przeginam
Dla mnie:
Podkłady higieniczne Bella Mamma 3-4 opakowania( u mnie długo i intensywnie jest)
Majtki siateczkowe
Herbatka laktacyjna dary natury i bocianek
Wkładki laktacyjne 2op
Fe.ma.l.ti.ker
Osłonki silikonowe na piersi avent
Laktator ręczny
Podkłady na łóżko 30 sztuk(dla mnie i maluszka)

Dla maluszka:
Alantan plus
Linomag 100g
Pedicetamol
Czopki glicerolowe 1g(i dla mnie mogą się przydać)
Esputicon
Kompresy medicomp 5x5
Cebion lub acerola
Vigantol
Bepanthen(mnie też się przyda)
Gruszka
Termometr bezdotykowy
Gaziki do dezynfekcji 100 sztuk
Disnemar

Sól fizjologiczną już mam 50 ampułek i 3 sudocremy ( dodatek do gazetek)

Każda listę robi pod siebie i swoje potrzeby [emoji106]
Ja podkładów dla siebie tylko 10szt.wzielam do szpitala, to i tak dużo, bo w szpitalu nie nosiłam majtek tylko te ligninę i trochę mogłam zabrudzić łóżko, a w domu już normalnie swoje majtusie bawełniane i podpaski - u mnie to był normalny okres. A bobasowi takie mniejsze podkłady wzięłam do szpitala i do domu na początek, pózniej już w domu ogarnę temat sama. Laktator elektryczny, jeszcze sprawdzam opinie i myślę jaki...
A dla dziecka aż tyle rzeczy??? Czemu czopki? Nigdy nie stosowałam... kropelki tez chyba jak będzie potrzeba, młodemu kupiłam i tylko ze dwa razy dałam...
Ech, i wierze, że tez nie będzie potrzebne nic na gorączkę- przynajmniej do 3.m-ca życia [emoji53]a alantan i bephanten to na co? To drugie to na odparzenia.. a alantan?
Zamiast gruszki nose-frida, termometr mam...
 
@majacyr jakiej firmy bierzesz majtki? Ja wzięłam z akuku, rozmiar większe niż normalnie i są za małe :/ muszę w Rossmanie kupić z canpolu, takie miałam poprzednio i to nawet rozmiar mniejsze a były dobre ;)
Dla mnie osobiście herbatki i inne cuda na laktację to ściema [emoji14] położna mi mówiła, że wystarczy pić, pić i jeszcze raz pić wodę ;)
Oslonki kupujesz, bo miałaś poprzednio problemy ze złapaniem piersi przez dziecko? Jeśli nie, to odpuść a w razie czego lepiej dokupić na miejscu :)
Nie wiem co to vigantol, disnemar [emoji14]
Gruszka to hmmm ja nie umiałam używać, ale Ty pewnie umiesz, bo kiedyś nie było chyba łatwiejszych w obsłudze aspiratorow? [emoji14]
Reszta jest ok, nie widzę w niczym przesady ;)
Osłonki mi się zawsze przydawały bo moje głodomory przez sen mi brodawki uszkadzają, zwłaszcza na początku a w gemini jak będę zamawiała tańsze niż w każdej aptece w moim mieście.
Ja muszę jakieś duże majtki wziąć myślałam o canpolu albo tej drugiej firmie ale mam zanik pamięci. Te z akuku niestety są za małe.
Vigantol to witamina d ale krople i lek OTC a nie suplement diety.
A disnemar baby to sól morska ale nie taka jak inne że psiuka aż by mózg się wypłukał. Tylko delikatnie psik jak normalne krople.

@Dita bepanthen do dupki no i w razie czegoś na brodawki( nie trzeba zmywać przed karmieniem).
A Alantan maść na zmianę z linomagiem.
Czopki jak któreś z nas będzie miało problem z 2ką [emoji23]
 
reklama
Osłonki mi się zawsze przydawały bo moje głodomory przez sen mi brodawki uszkadzają, zwłaszcza na początku a w gemini jak będę zamawiała tańsze niż w każdej aptece w moim mieście.
Ja muszę jakieś duże majtki wziąć myślałam o canpolu albo tej drugiej firmie ale mam zanik pamięci. Te z akuku niestety są za małe.
Vigantol to witamina d ale krople i lek OTC a nie suplement diety.
A disnemar baby to sól morska ale nie taka jak inne że psiuka aż by mózg się wypłukał. Tylko delikatnie psik jak normalne krople.

@Dita bepanthen do dupki no i w razie czegoś na brodawki( nie trzeba zmywać przed karmieniem).
A Alantan maść na zmianę z linomagiem.
Czopki jak któreś z nas będzie miało problem z 2ką [emoji23]
Aaaa więc jak najbardziej Wit D i sól morska jak najbardziej potrzebna :)
 
Do góry