reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawka

Gdzies mialam zapisany wywiad z fizjoterapeuta ale nie moge znalezc [emoji20] Tak na szybko wyszukalam w Internecie taki artykul:

Link do: Fotelik samochodowy, leżaczek, bujaczek czy są niebezpieczne? | Mama Lekarz

Dokładnie to samo słyszałam o stawie biodrowym, że to jest największe niebezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o fotelik to wszystko chyba też zależy od stylu życia. Tu gdzie jestem nikt tak kobiet w ciąży nie rozpieszcza jak w Polsce.
Tutaj kobiety oile maja macierzyńskie to wynosi ono gdzieś Ok 6 tyg. Więc pewnie dużo rzeczy stąd się również bierze.
Dziecka godzinami w foteliku nikt normalny nie trzyma. Takie małe to je co 2-3 godz plus pielucha, wiec szczerze nie wiem jak to w ogóle możliwe trzymać długo dziecko w foteliku, wózku czy czymkolwiek innym.

A jeszcze nie tak dawno w Polsce obowiązywała dieta mamy karmiącej, i też każdy oczy robił.
Czy kolejny przykład szczepień w ciąży.

Chyba co kraj to obyczaj. Własne badania i wytyczne.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dokładnie to samo słyszałam o stawie biodrowym, że to jest największe niebezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o fotelik to wszystko chyba też zależy od stylu życia. Tu gdzie jestem nikt tak kobiet w ciąży nie rozpieszcza jak w Polsce.
Tutaj kobiety oile maja macierzyńskie to wynosi ono gdzieś Ok 6 tyg. Więc pewnie dużo rzeczy stąd się również bierze.
Dziecka godzinami w foteliku nikt normalny nie trzyma. Takie małe to je co 2-3 godz plus pielucha, wiec szczerze nie wiem jak to w ogóle możliwe trzymać długo dziecko w foteliku, wózku czy czymkolwiek innym.

A jeszcze nie tak dawno w Polsce obowiązywała dieta mamy karmiącej, i też każdy oczy robił.
Czy kolejny przykład szczepień w ciąży.

Chyba co kraj to obyczaj. Własne badania i wytyczne.

Ale właśnie kobiety wożą w tych fotelikach tutaj często zamiast gondoli, takie jakieś dziwne dla mnie to tez... i spokojnie można przekroczyć dwie godziny - rano zakupy, a popołudniu spacer i masz lekko 3[emoji58] a jeszcze jakiś przewóz autem....
Nad morzem jak byłam to mnóstwo tych maleństw w fotelikach zamiast gondoli widziałam [emoji20]

Szczepienia w ciąży to UK [emoji5]

Oczywiście, że co kraj to obyczaj, warto też kierować się rozsądkiem i wiedzą zaczerpnięta od lekarza czy fizjoterapeuty, a nie np.modą[emoji106][emoji28]
 
To prawda, nad morzem to jakaś plaga wożenia dzieci na stelażu w foteliku, to chyba dlatego, że gondola sporo miejsca w aucie zajmuje i pewnie chcą zaoszczędzić miejsca na bagaże.. tak myślę...
 
To prawda, nad morzem to jakaś plaga wożenia dzieci na stelażu w foteliku, to chyba dlatego, że gondola sporo miejsca w aucie zajmuje i pewnie chcą zaoszczędzić miejsca na bagaże.. tak myślę...
Ja jak jeszcze pracowałam w pasażu handlowym i widziałam jak na zakupy w fotelikach wozili dzieciaczki po 3-4 godziny to miałam ochotę wyjść z apteki i potrząsnąć tymi rodzicami.
Jak można tyle czasu trzymać dziecko w foteliku?
 
Ale właśnie kobiety wożą w tych fotelikach tutaj często zamiast gondoli, takie jakieś dziwne dla mnie to tez... i spokojnie można przekroczyć dwie godziny - rano zakupy, a popołudniu spacer i masz lekko 3[emoji58] a jeszcze jakiś przewóz autem....
Nad morzem jak byłam to mnóstwo tych maleństw w fotelikach zamiast gondoli widziałam [emoji20]

Szczepienia w ciąży to UK [emoji5]

Oczywiście, że co kraj to obyczaj, warto też kierować się rozsądkiem i wiedzą zaczerpnięta od lekarza czy fizjoterapeuty, a nie np.modą[emoji106][emoji28]

Tylko pamiętajcie że pozycja fotelika na stelażu w wózku jest inna niż w samochodzie na bazie.

Ps. Ciągiem 1,5-2h godz.

Ja nikogo nie zmuszam do używania fotelika zamiast gondoli.
Czytam to forum dla porównania i znalezienia środka. To że coś w Polsce nie przechodzi to wcale nie oznacza, że gdzieś indziej jest niedozwolone czy zabronione.

Rozmawiałam i z pediatrą i z chiroprakterem wiec to nie jest coś złego i szkodliwego jeśli wiadomo jak się z tego korzysta.
Ale tak jak mówię, czytam polskie wytyczne żeby znaleźć jakiś środek. Co kraj to inne opinie. I bądź tu mądry które są właściwe.

Ps. Szczepionki nie tylko w UE dla kobiet w ciąży.

W Polsce jest dozwolona szczepionka na grype i na krztusiec jeśli jest wysokie ryzyko epidemiologiczne.

W UK u mnie są jako szczepionki rekomendowane.


I nawet u mamy ginekolog na instagramie można zobaczyć, że też korzystała z podobnego rozwiązania. Cybex?
IMG_3964.JPG
IMG_3963.JPG
IMG_3962.JPG
 

Załączniki

  • IMG_3964.JPG
    IMG_3964.JPG
    206,9 KB · Wyświetleń: 319
  • IMG_3963.JPG
    IMG_3963.JPG
    194,1 KB · Wyświetleń: 321
  • IMG_3962.JPG
    IMG_3962.JPG
    253 KB · Wyświetleń: 323
Ostatnia edycja:
Ja jak jeszcze pracowałam w pasażu handlowym i widziałam jak na zakupy w fotelikach wozili dzieciaczki po 3-4 godziny to miałam ochotę wyjść z apteki i potrząsnąć tymi rodzicami.
Jak można tyle czasu trzymać dziecko w foteliku?

W mojej opinii zabieranie takiego maleństwa do marketu i to na 4 godziny to z deka nie hej [emoji15]
 
reklama
Inaczej niż babeczki, które często widuje na ulicy z dziećmi w fotelikach, zwyklych-nie rozkładanych na płasko ;)

Nie wiem jakie to są foteliki.
U mnie gondole dostać to trzeba się nagłowić. Dopiero jak zobaczyłam jakie są rozwiązania i opinie i rekomendacje to się przekonałam.
Nie wiem jakie one maja foteliki. Tu fotelik na stelażu jest w innej pozycji, niż w aucie. I wygląda to w ten sposób co ze zdjęć, które wyżej załączyłam.
 
Do góry