reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowo ;-)

reklama
co do witaminy D, to w ludzkim mleku jest jej 1,5–8 IU/100 ml, niemowlęta: norma zalecana 20 µg, poziom bezpieczny 10 µg no i dochodzi do tego oczywiscie swiatlo sloneczne, ktore zapewnia biofotosynteza w skorze.

a co do witaminy K, to bede pytac w szpitalu, bo sama bez konsultacji balabym sie ja podac.

dziewczyny a ma ktoras z Was karte Euro 26, bo kod potrzebuje?
 
Ostatnia edycja:
poczytałam wczoraj o tym i jeśli chodzi o wit D to faktycznie wyzwalana jest światłem słonecznym ale malucha nie można wystawiać bezpośrednio na słońce i zawsze trzeba smarować kremem z filtrem a ten krem blokuje też wit. D. Wczoraj się pytałam mamy i powiedziała że wit D zawsze się podawało (o K nie słyszała). Co do K to wydaje mi się, że w szpitalu podają zastrzyk.

No ale betina ma rację, na pewno w szpitali poinstruują co dalej, co podawać i jak.
 
U nas witamine K podaja w szpitalu. Potem do 3mz podaje sie witamine D
Moja Laura jest z lipca i mimo ze bylo slonecznie ( i na buteloce) to i tak podawalam jej wit.D
 
To ja mogę napisać jak mi kazano w sprawie witamin. Wszystko zalezy od tego jak dziecko będzie karmione:
1) Tylko mleko matki - w 9 dobie życia witamine K i D3 i tak aż do 4 miesiąca później już tylko witamine D3 (można zakupić 2w1 czyli oby dwie witaminy w jednej substancji ALE trzeba być pewnym że się tak będzie krmić bo w innym przypadku teg nie wykorzystamy)
2) Tylko mleko z butelki - tylko witamina D3 /wit. K jest zawarta w mleku modyfikowanym/
3) Mieszane karmienie - tak jak wyżej.
 
Deizzi - a z wyprawkowych rzeczy jest coś co Ci się kompletnie nie sprawdziło? albo coś o czym zapomniałaś i trzeba dokupić?
 
u nas w UK zaraz po porodzie daja zastrzyk witaminy K.
D nie daja, wiec sie teraz zastanawiam czy dawac syniowi do 3 mies zycia bo chce karmic piersia. Kupilam juz sobie witaminy dla matek karmiacych i w nich jest wit D. I teraz nie wiem czy ta wit D przejdzie z moich tabletek, moim mlekiem do niego? Czy lepiej i tak mu bezposrednio podawac ta witamine?
 
Mleko matki jest swoistym gatunkowo pokarmem dla niemowlęcia. Pokarm kobiecy pokrywa zapotrzebowanie na wszystkie składniki pokarmowe żywionego nim niemowlęcia przez pierwsze 4-6 miesięcy, poza witaminą D3.
Info z portalu internetowego zdrowotne.pl
 
reklama
Do góry