reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wyprawkowy zawrót głowy - Zakupy dla maluszków

reklama
A czy mamy mądra mamę która zna wymiary ciuszkow w cm?:) Na internecie jest kilka tabelek które podpowiadają i nie wiem która wybrać :D wczoraj na allegro znalazłam niby fajny sklep, ale na 1000 opinii kilka jest że rozmiar zaniżony. I porównywałam aukcje to wymiary w cm wszędzie są różne :p
Hm.. Kazdy sklep ma swoją rozmiarówke, więc ciezko sie wstrzelic. Pepco ma małe ubranka raczej, a w hm i smyk są duze, cocodrillo pośrodku. Lidl tez ma większą rozmiarówke. 5.10.15 wypada jak pepco (wedlug mnie)
 
Mój sie urodził 51cm i te ubranka na 56 nosił prawie 3 miesiące. Najlepiej mieć conieco a później dokupić:) teraz nawet ze szpitala możemy zamówienia zrobic i dojdą akurat jak sie w domu rozgoscimy z maluszkiem:D
 
Mój sie urodził 51cm i te ubranka na 56 nosił prawie 3 miesiące. Najlepiej mieć conieco a później dokupić:) teraz nawet ze szpitala możemy zamówienia zrobic i dojdą akurat jak sie w domu rozgoscimy z maluszkiem:D
Moja miała 52 cm i 56 nosiła 1-2 miesiące, zależy jakiej firmy. Teraz mam po kilka kompletów na 56 i 62, a 68 jeszcze nie kupuje, bo nie wiem jaka to będzie pora roku
 
No to pewnie macie racje, ja może za bardzo patrzyłam przez swój pryzmat, bo moja się urodziła niby 56 ale 4390g i w tych 56 to pochodziła może dwa tygodnie, a już w szpitalu założyłam jej pajaca na 62 i był dobry. Skarpetki od razu w szpitalu były na nią za małe, miała długie stópki :)
 
Dlatego jedno to długość dziecka a drugie waga, jak jest malutkie ale szersze to te większe ubranka sie jakoś ulozą a jak jest niedojz ze malutkie to jeszcze chudziutkie to nawet te male pajacyki wyglądają jak worek:laugh2:
 
Dokładnie każde dziecko inne. Moje urodziły się mając 48 i 50cm a ubranka na 44 nosiły jeszcze przez miesiąc. Starsza miała 57 i te na 56 były też długo dobre...
Myślę że warto mieć 4-5 zestawów 56 i 62. Zawsze można dokupić... rodzinka też pewnie coś przyniesie. A jak się szybko okażą za małe to też nie jest jaki duży wydatek 5 bodziaków i śpiochów.
 
Idąc za Waszymi radami wybrałam sie do Tesco na dział z dziecięcymi ubrankami. Rzeczywiście, ubranka bardzo fajnej jakości, bez tych bezsensownych metek które od razu trzeba wypruwać (!!!), mięciutkie, kolorowe. Za komplet trzech pajacyków zapłaciłam 35 zł - dzięki [emoji4] Po świętach ruszę z przeglądaniem toreb ubranek które mam po starszej córci i tych które dostałam „w spadku”. Taki plan [emoji6]
 
reklama
Idąc za Waszymi radami wybrałam sie do Tesco na dział z dziecięcymi ubrankami. Rzeczywiście, ubranka bardzo fajnej jakości, bez tych bezsensownych metek które od razu trzeba wypruwać (!!!), mięciutkie, kolorowe. Za komplet trzech pajacyków zapłaciłam 35 zł - dzięki [emoji4] Po świętach ruszę z przeglądaniem toreb ubranek które mam po starszej córci i tych które dostałam „w spadku”. Taki plan [emoji6]
Metki są...[emoji6][emoji848] zobacz z boku[emoji23][emoji23]
 
Do góry